Jak uplést deku rovnými jehlami ve 2 krocích

Věděli jste, že naučit se plést deku rovnými jehlami trvá jen dva kroky? Nenechte se zastrašit zkoušením nových způsobů pletení deky. Poté, co jsme vás naučili jak používat paže , tentokrát můžete mít ruce rovné.

Stále si nejste jisti, zda máte pokračovat? Ve srovnání s kruhovými jehlami jsou rovné jehly ve skutečnosti pro začátečníky příjemnější pro pletení. Můžete jej umístit pod paži, takže ani projekt jako deka vás nepřekoná.

& nbsp;

Jak uplést deku rovnými jehlami pro začátečníky

& nbsp;

1. Naplánujte velikost přikrývky a připravte si materiály

Rovné jehly jsou vhodné pro začátečníky i při pletení deky. Začněte rozhodovat velikost deky

chcete udělat a zajistit, aby vaše jehly byly dostatečně dlouhé na šířku přikrývky, aby se projekt nehromadil. Také se chcete ujistit, že je příze ideální pro jehly, které používáte, a máte dostatek kuliček k dokončení deky.

& nbsp;

2. Odhoďte a začněte plést

Zkontrolujte svůj vzor, ​​abyste věděli, na kolik stehů musíte nahodit. Měřidlo příze můžete také vynásobit šířkou přikrývky, abyste zjistili počet stehů, které budete potřebovat k dokončení pletení. Začátečníci mohou začít plést první řadu pomocí základního úpletu, dokud nedosáhnou plánované velikosti deky.

Jakmile upletete řádky, můžete přikrývku dokončit utkáním libovolného volného konce stehů. Šijte konce přikrývky pro úhlednější vzhled a vaše deka je hotová! Vzor by měl doporučit metodu pro vyčištění okrajů, ale po odhození můžete také háčkovat okraj.

& nbsp;

Mohu k upletení deky použít rovné jehly?

K upletení přikrývky můžete použít rovné jehly. Pro začátečníky je to dokonce ta nejlepší metoda. Rovné jehly také přicházejí v různých délkách, takže si můžete vybrat tu správnou, aby se přizpůsobila velikosti vaší hotové deky. Jedinou nevýhodou rovných jehel pro pletené deky je projekt, který se může seskupit, pokud použijete jehly, které jsou příliš krátké na šířku deky.

Rozsah délky pro přímé jehly je od 9 do 14 palců a materiál je buď plast, dřevo, ocel, hliník nebo bambus. Ujistěte se, že si pořídíte správné rovné jehly, nejen pro velikost deky, ale také pro přízi, kterou budete používat. Více rovné jehly jsou ideálnější, pokud pracujete na menších přikrývkách, protože pojmou všechny stehy.

& nbsp;

Rovné jehly vs kruhové jehly pro pletení deky

Zmínili jsme, že omezení velikosti je výhodou kruhové jehly přes rovné jehly, když něco pletete jako rozsáhlá jako deka. Hmotnost může být v průběhu času nepohodlná, protože vaše paže a zápěstí ji udrží při práci s rovnými jehlami. Na druhou stranu kruhové jehly vám umožní pracovat tam a zpět pro rychlejší pletení a jehly ponesou váhu projektu.

& nbsp;

Kolik stehů potřebujete k dece?

Vzor určuje, které stehy budete potřebovat pro přikrývku. Můžete však použít online kalkulačky k získání počtu stehů, které se mají použít pro projekt. Abychom vám pomohli zjistit, jaký počet stehů můžete u deky očekávat, je zde kromě velikosti deky několik úvah:

& nbsp;

Hmotnost příze a velikost jehly

Pamatujte, že váha příze bude určovat váš rozchod. Lepší představu o tom, kolik stehů máte nahodit, získáte lepením štítku s přízí. Dále znáte velikost jehly požadovanou vzorem, protože pokud je menší, budete potřebovat více stehů v měřidle nebo méně stehů, pokud používáte větší jehlu.

& nbsp;

Měřidlo

Snad nejvlivnějším faktorem pro stehy je rozchod vašeho projektu. Při práci na dece je vždy důležité zkontrolovat měřidlo, abyste jej mohli porovnat se štítkem příze. Tímto způsobem můžete v případě potřeby snížit nebo zvýšit počet stehů.

& nbsp;

Vzor

Konečně možná používáte konkrétní vzor, ​​který může ovlivnit počet potřebných stehů. Nejběžnější stehy jsou podvazkové nebo lícovým žerzejem, ale některé vzory mohou vyžadovat určitý počet stehů na opakování. Nezapomeňte, že byste měli použít počet stehů, které doplní každé opakování stehu, které uděláte.

& nbsp;

Kolik stehů udrží rovná jehla?

V tomto článku jsme zdůrazňovali důležitost získání správné délky rovných jehel pro zamýšlenou šířku vaší deky. Je to proto, že rovné jehly udrží všechny stehy pro váš projekt. Rychlý tip, na který nikdy nezapomenete, je, že rovná jehla může mít obvykle dvojnásobnou délku a cokoli přes to může způsobit shlukování příze.

Za zmínku stojí, že rovné jehly jsou nejlepší pro menší a kulatější projekty než ty velké, jako jsou velmi velké přikrývky. Bude těžké řídit velké projekty v rovných jehlách. Vždy můžete zkontrolovat, co doporučuje vzor deky, ale pamatujte na toto pravidlo.

& nbsp;

Závěr

Začátečníci v pletení mohou používat rovné jehly. Naučili jsme vás, jak uplést deku s rovnými jehlami ve dvou snadných krocích a také jak zjistit počet stehů, které musíte udělat. Hlavním pravidlem, které si musíte pamatovat, je zajistit, aby jehly byly dostatečně dlouhé, aby vyhovovaly vaší šířce deky.

& nbsp;