Jak šit na vázání deky? Nejlepší čtyřkrokový průvodce

Pokud se chcete naučit šit na plošnou vazbu, naučíme vás čtyři snadné kroky! Tato příručka je nejlepší pro saténové vázání, které je známé pro přikrývky. Podobné techniky však můžete použít i na jiné materiály.

Pro lepší vylepšení je vždy užitečné přikrýt okraj. Vazba také zajišťuje, že se vaše deka nebude roztříštit, zejména u některých materiálů, jako je fleece . Ale s níže uvedeným průvodcem můžete použít jakýkoli materiál přikrývky se saténovou vazbou.

& nbsp;

Jak ušít na vázání deky pro začátečníky

Nenechte se zastrašit šitím vazby na deku sami. Tento čtyřkrokový průvodce vás naučí, jak používat saténové přikrývky, které obvykle najdete předřezané a připravené k přikrývce.

& nbsp;

1. Připravte přikrývku a umístěte vázání

Selvage deku, než ji umístíte do středu saténového vázání. Kratší strana vazby bude na horní nebo pravé straně přikrývky, zatímco delší strana bude pod přikrývkou. Když vložíte deku do vazby, vždy zkontrolujte, zda zasahuje až dovnitř vazby.

& nbsp;

2. Vazbu šijte ručně nebo pomocí šicího stroje

Vazbu můžete šít ručně nebo strojem pomocí klikatého stehu. Začněte na začátku vazby a ujistěte se, že získáte také spodní hranu. Pokud jste použili šicí stroj, můžete nastavit jeho šířku na 4,25.

& nbsp;

3. Pokosové rohy

Přišívání dekové vazby je zásadní zmenšení rohů. Chcete-li tak učinit, přestanete šit, když jste blízko rohu, a zajistěte jej zadním stehem, abyste vytvořili pokosený záhyb. Někteří lidé také snáze nechávají jehlu a šít, aniž by ji zajistili zadním stehem.

Vázání přeložte přes okraj strany, kterou se chystáte ušít, pokoste roh a pokračujte v šití. Při zmírňování rohů přikrývky můžete vždy použít techniku, kterou považujete za nejsnadnější, zvláště pokud používáte šicí stroj.

& nbsp;

4. Dokončete přikrývku

Nakonec přidáte další část vazby, kterou dokončíte kolem deky pomocí technik, které jste se právě naučili. Užitečným tipem, jak při připojování k dalšímu saténovému vázacímu pruhu vypadat úhledněji, je udělat v rozích nějaké skluzové stehy.

& nbsp;

Jak šijete přikrývky vázající rohy?

Šití na vázání deky je relativně přímé a rychlé, protože k dece šijete pouze předem naměřené materiály. Někteří lidé však považují za obtížné se vázat kolem rohů deky, zejména pro začátečníky. Pokud používáte šicí stroj, postupujte takto:

& nbsp;

Vázání rohů pomocí šicího stroje

  1. Když šijete blízko rohu deky, zastavte ji a sejměte ze šicího stroje.
  2. Ořízněte vlákna a vytvořte záhyb s vazbou kolem horního a dolního rohu, abyste jej pokosili.
  3. Přitiskněte roh, který jste právě pokosili, a položte látku zpět na svůj šicí stroj a našijte na záhyb stehovací steh.

Jak pokosit rohy na samovazební přikrývce

Další metodou pro svázání přikrývky je použití její zadní látky jako vazby, známé také jako < rozpětí stylu = "font-weight: 400"> samovazební přikrývka . V tomto případě provedete pokosené rohy mírně odlišně:

  1. Přichyťte roh zadní látky a ohněte první hranu, abyste surovou stranu skryli.
  2. Ohnutím ohraničení znovu zakryjte vrchní materiál a ohnutím rohu vazby vytvoříte trojúhelník. Zkontrolujte, zda je spodní okraj složeného rohu vazby vyrovnaný s horní hranou látky nebo prošívanou hranou.
  3. Přeložte zbývající surovou hranu tak, aby splňovala horní část přikrývky, a znovu ji přeložte, aby zakryla okraj přikrývky.
  4. Než připnete vše na místo a přišijete vázání, zkontrolujte, zda jsou výsledné rohy ostré a upravené.

Jak sešívá saténová vazba na háčkované dece?

Fantastickým způsobem, jak dokončit háčkovanou přikrývku, je přišít kolem ní saténovou vazbu.

  1. Saténové vazby omyjte trochou jemného čisticího prostředku v teplé vodě a před našitím na háčkovanou přikrývku osušte, aby nedošlo ke smrštění. Poté odstřihněte saténové proužky, abyste měli po délce a šířce po dvou kusech. Měření bude o 4 palce větší než délka a šířka vaší deky.
  2. Přehněte háčkovanou přikrývku podélně a do šířky a proveďte totéž pro každou saténovou zápletku. Označte prostřední bod každého saténového kusu a okraj přikrývky. Položte deku a proužky, abyste mohli odpovídat značení a připevněte vázací kousky na místo s půl palcem deky zastrčené uvnitř jejich záhybů.
  3. Saténové proužky přilepte a přišijte na přikrývku s ¼ palcovým švem na konci každého proužku. Dokončete zmírněním rohů.

Závěr

Nejlepším způsobem, jak dokončit svou přikrývku, je přišití přikrývky. V tomto okamžiku jste se naučili techniky, jak šit na plošnou vazbu pomocí saténových proužků. Svou přikrývku v podstatě sendvičujete uprostřed saténového proužku a potom šijete vázání kolem přikrývky.

Naučili jsme vás také, jak pokosit rohy, i když jste si vyrobili samovaznou přikrývku nebo háčkovanou přikrývku. Celkově je svázání deky a vytváření pokosených rohů snadnou technikou, kterou musí každý milovník kutilů znát. Máte-li jakékoli další dotazy, nechte je níže!