Jak silná by měla být matrace? Nejlepší celkový průvodce

Pokud chcete vědět, jak silná by měla být matrace, bude to záležet na uživateli. Tento článek pojednává o ideální tloušťce každého pražce, aby bylo zajištěno, že budete mít nejlepší spánek. Pokud však potřebujete krátký dosah, snažte se použít matraci o rozměrech přibližně 10 palců.

Stejně jako výška polštářů, které používáme, hraje tloušťka matrace významnou roli v kvalitě spánku, kterou dostáváme. Ovlivňuje to naši pozici ve spánku a používání něčeho ne ideálního může způsobit bolest těla. Další informace o tloušťce matrace se dozvíte níže!

Jaká je ideální tloušťka matrace?

Ideální tloušťka matrace závisí na typu pražce. Stejně jako u polštářů musíte zvolit správnou tloušťku matrace pro vaši polohu ve spánku, abyste předešli problémům s držením těla a nepohodlí. Zatímco 10palcová matrace je dobrým výchozím bodem, různé pražce získají více výhod, pokud použijí konkrétní rozsah.

Například ti, kteří spí na zádech, by měli používat středně pevné matrace maximálně kolem 12 palců. Na druhou stranu, boční pražce jsou nejlepší s tlustšími matracemi kolem 12 až 14 palců, které udržují neutrální páteř. A pokud jde o žaludeční pražce, stačí něco pevného na 10 palcích, aby se zabránilo odchylkám v držení těla.

Měli byste být obeznámeni se svou dominantní pozicí podle toho, jak spíte. Pokud máte tendenci v posteli hodně házet a otáčet se, zjistěte, ve které poloze spíte nejvíce, a použijte pro ni ideální tloušťku matrace. V kombinaci se správným polštářem byste měli snadno udržovat správné držení těla, abyste se vyhnuli probuzení s bolestí těla.

Záleží na tlustém podkladu matrace?

Nyní si promluvme o základní vrstvě vaší matrace. Při nákupu postele můžete zvážit něco se silnou základnou, protože to odpovídá celkové odolnosti matrace. Tato vrstva může představovat alespoň polovinu procenta výšky vaší postele a můžete očekávat, že vaše matrace vydrží déle než matrace s tenčí základnou.

Jak silná by měla být vaše pokrývka matrace?

A co matrace, kterou používáte? Na trhu existují různé matrace, ale něco tak tlustého jako dva palce by mělo stačit. Pokud poskytuje uživateli ideální pevnost, měl by mulčovač zlepšit zážitek spánku.

Jak silná je normální matrace?

Nyní, když znáte ideální tloušťku matrace, kterou používáte, musíte také vědět, co můžete na trhu očekávat. Průměrná postel může mít tloušťku kdekoli od 8 do 14 palců. V závislosti na značce, typu a materiálech by mohl používat základnu o tloušťce přibližně 6 až 8 palců a pohodlnou vrstvu od 2 do 3 palců.

Některé matrace mají také přechodovou vrstvu, která je silná jeden až dva palce. Bez ohledu na to bude mít celkové složení postele vliv na trvanlivost a pohodlí, které zažijete. Tloušťka je zásadní, ale neměla by to být jediný faktor, který u matrace považujete.

Je 5 palcová matrace dostatečně silná?

Pětipalcová matrace může být pro většinu uživatelů ohromující. Snažte se mít postel o tloušťce nejméně 8 palců, abyste zajistili, že to pomůže dlouhodobě, aniž by to způsobilo nepohodlí. Ideální by byla minimálně 5palcová základna a 2palcová komfortní vrstva.

Je matrace z 6 pěnové pěny dostatečně silná?

Chcete použít 8palcovou matraci, abyste zajistili pohodlí a trvanlivost. U matrací z paměťové pěny se zaměřte na tloušťku od 10 do 14 palců, abyste získali co nejvíce z tohoto materiálu. Nezapomeňte, že paměťová pěna je známá svými charakteristikami konturování a použití něčeho tenčího nemusí tuto výhodu uspokojivě poskytnout.

Co je považováno za silnou matraci?

Tloušťka může být subjektivní, protože některým uživatelům se některé matrace mohou zdát příliš měkké, zatímco jiným ne. Pokud však vezmete v úvahu standardní tloušťku lůžka, která je 9 až 12 palců, bude něco tlustšího než 12 palců. Na druhou stranu bude matrace o tloušťce 6 až 8 palců tenká.

Někteří výrobci mohou dokonce považovat matraci o rozměrech 12 až 20 palců za médium a produkty o tloušťce 20 palců nebo výrobci označit za silné. 20palcové a silnější matrace jsou však neobvyklé, protože budou náročné na přepravu a vyžadují spoustu místa. Tyto matrace nemůžete komprimovat, protože riskujete poškození materiálu.

Jaké jsou výhody silné matrace?

Snad dvě hlavní výhody používání silné matrace jsou pohodlí a trvanlivost. To ocení zejména ti, kteří sdílejí postel nebo těžší jednotlivci. A pokud jste dostatečně omezeni pohyblivostí, mělo by se při nastupování a vystupování ze silné postele cítit pohodlněji než při používání něčeho tenčího.

Silná matrace by měla vydržet opotřebení déle a udržovat podpůrnou strukturu bez ohledu na tlak a tlak. Vzhledem k jeho tloušťce je méně pravděpodobné, že se potopíte a stále si udržujete ideální úroveň pro zdravou polohu spánku. Pamatujte však, že existují různé typy matrací a jejich výhody ovlivní také jejich materiály.

Závěr

Věděli jste, že byste měli vzít v úvahu také tloušťku postele? Pokud ano, jak silná by měla být matrace? Odpověď závisí na tom, jakou spánkovou pozici používáte.

Pokud spíte na zádech, měli byste použít postel o tloušťce 12 palců. Na druhé straně by postranní pražce měly používat něco silnějšího než 14 palců, zatímco žaludeční pražce jsou lepší s maticí o tloušťce 10 palců. Dále zvažte základní a pohodlné vrstvy postele, které používáte, abyste zajistili maximální pohodlí a trvanlivost, jaké si zasloužíte.