Jak si vyrobit záclony s kartami? 9 snadných a jednoduchých kroků

Záclony se záložkami jsou jedním z méně běžných druhů záclon. Poskytuje stín a je také součástí vnitřní výzdoby ložnice a obývacího pokoje. Podle kroků uvedených v tomto článku se naučíte, jak si doma vyrobit závěsy s kartami ze základních materiálů.

Stejně jako všechny ostatní záclony mohou záclony se štítky sloužit jako oddělovač v jednopokojovém bytě, kde je pouze jedna místnost. Majitel si může přát převést jednu místnost na víceúčelovou místnost.

Nevyžaduje žádné technické dovednosti. U záclony s otevřenou záložkou, která zviditelní záclonovou tyč, je nejlepší použít dekorativní záclonovou tyč.

10 jednoduchých kroků k vytvoření záclon na kartě

Krok 1: Připravte si materiály

Prvním krokem při plánování, jak vyrobit závěsy s kartami, je příprava bojových vozidel. K výrobě poutka používáme následující materiály: Nůžky, látkový materiál, měřicí páska, nitě, špendlíky, měřicí pravítko, pero / tužka, žehlička na šicí stroj a žehlící prkno. Připravte je.

Specifikace látky závisí na vašich preferencích.

Krok 2: Změřte šířku a délku látky

Změřte délku závěsu a délku okna pomocí pásky nebo jiného zařízení pro měření vzdálenosti. To je velmi důležité při plánování, jak vyrobit závěsy s kartami.

Krok 3: Změřte vzdálenost a šířku okna

Po dokončení měření šířky a délky látky. Měří se šířka okna a vzdálenost rozpětí.

Krok č. 4: Vystřihněte oblast části karty

Změřte délku a šířku části textilního materiálu a vytvořte záložku.

Krok č. 5: Šít část karty

Po výřezu sklopte oblast záložek. Sešívejte jej pomocí šicího stroje, aby se nit nevytáhla. Práce je také velmi úhledná.

Krok 6: Vyžehlení karty

Jakmile jsou tyto jazýčky hotové, připravte si železo a stlačte materiál od špičky dolů ke konci, abyste zajistili správné upevnění na konci procesu.

Krok č. 7: Uspořádejte záclonovou tkaninu s kolíky

Roztáhněte velkou část látkového materiálu, který zakryje okno na podlaze. Poutka jsou ponechána na okraji s kolíky a podle toho jsou uspořádána. Správné uspořádání umožní, aby záclonové tyče zapadly dovnitř.

Krok č. 8: Šité záložky spolu s látkovým materiálem

Uspořádané chlopně a látkové materiály jsou sešity. A v některých případech, kdy je šicí stroj nedostupný. Lemové pásky se používají k uchycení poutek na látkovém materiálu. Železo je na něj přitlačeno a drženo pohromadě.

Krok 9: Nažehlete záložku a materiál látky

Jakmile jsou poutka sešita spolu s materiálem, který zakryje okno, žehlete buď elektrickou žehličkou, nebo žehličkou na dřevěné uhlí, abyste se ujistili, že lapuje po zdi. Záclony jsou připravené, jakmile budete moci uspořádat poutka na místě a šit velmi pevně.

Jak vytvoříte karty se skrytými závěsy?

Stejně jako u otevřené karty i při vytváření karet se skrytými záclonami postupujte podle podobných kroků. Jediný rozdíl je v tom, že záložku nevystřihnete. Stříháte kusy látek, které použijete k vytvoření věšáku na tyče (záložky).

Položte kousky na horní část látek a spojte je dohromady tak, že vytvoříte dutý prostor, jak je znázorněno níže; Vzdálenost mezi po sobě následujícími záložkami se rovná.

Jak si vyrobit roušky s horními záložkami?

Rozdíl mezi rouškou a oponou je ujetá vzdálenost. Vzdálenost mezi polohou tyče a úrovní podlahy zakrývá rouška, zatímco závěs visí na tyči a nedotýká se podlahy. Za úvodním parapetem následuje opona. Záclona má délku podlahy.

Vytvoření závěsu pomocí horní záložky je velmi jednoduché. Postupujte podle kroků uvedených při výrobě záclon karet. Při nákupu tkanin na závěsy si kupte délku, která pokryje délku podlahy.

Vzdálenost mezi polohou tyče a podlahou. Šířka by také měla být delší než šířka otvoru pro plnost a vyváženost.

Jak změříte látku pro záclony nahoře na kartě?

Měření látky u záclon na vrchu karty má dva kroky:

Krok 1: Proveďte měření délky

Podle vzdálenosti, kterou má vaše opona pokrýt. Vezměte vzdálenost od polohy tyče do požadované polohy, ve které vaše opona spadne. U závěsu se musí délka závěsu dotýkat podlahy.

Krok 2: Proveďte měření šířky

Pro úplnost se vezme 1,5 šířky otvoru a použije se k vyříznutí šířky závěsu. Šířka vašeho závěsu musí být šířka otvoru plus polovina šířky otvoru.

Jak dlouho by měly být karty na závěsech horní části karty?

Každá záložka by měla být dlouhá osm (8) palců a rozestup mezi následujícími záložkami by měl být šest (6) palců podél horní části záclony. Šířka jazýčku by neměla být větší než vzdálenost.

<

Prvním pohledem v každém domě jsou vždy závěsy. Design záclon se záložkami přináší v domácnosti více estetické krásy. Chcete-li ušetřit dostatek kapitálu pro jiné potřeby domácnosti, můžete se rozhodnout pro nákup materiálů na výrobu těchto záclon.

Jediným omezením pro výrobu záclon se štítky je, když jsou materiály neúplné. Jakmile jsou materiály kompletní, s úplným odhodláním, dovedností a časem, můžete získat něčí rodinu a přátele na tyto závěsy. Není to příliš zdlouhavé, zvlášť když se produkují dva nebo více lidí.

Vyberte si nejkvalitnější a nejkrásnější materiál, po kterém toužíte. A s jednoduchými kroky, jak vyrobit závěsy s kartami výše, budete moci vyrobit závěsy s kartami, které mají funkce, které potřebujete.

Stále máte problémy s výrobou záclon s kartami? Níže vložte komentář.