Jak doplnit polštář. Nejlepší 3krokový průvodce

Ti, kteří chtějí vědět, jak podložit polštář, si jej mohou zjednodušit do tří snadných kroků. Je to užitečná dovednost, kterou se musíte naučit, protože nikdy nevíte, kdy musíte vyměnit výplň polštáře. Pamatujte, že bez ohledu na materiály polštáře ztrácí náplň v průběhu času svoji formu.

Budete muset doplnit polštář, abyste si udrželi ideální loft a pevnost. Nezapomeňte se však dozvědět o různých typech polštářových vycpávek, které se neomezují pouze na polyfill. Tento článek by vás měl snadno vést, ale kroky můžete kdykoli upravit podle svých preferencí.

Jak doplňujete polštář

Krok # 1. Roztržení švu

Postupem času si všimnete, že načechraný polštář již neobnovuje jeho strukturu, která má vliv na správné držení těla ve spánku. Proto budete muset přidat další náplň nebo nahradit náplň stejným nebo podobným materiálem. Můžete to udělat doma sklízením švu.

Dávejte pozor na odstranění tohoto stehu, protože si nechcete poškodit polštář. K otevření polštáře použijte vhodný rozrývač švů. Některé typy mají také další vložku, která obsahuje výplň, takže budete muset roztrhnout také její šev.

Můžete však mít polštář, který místo toho používá zipový otvor. To je pohodlnější při doplňování polštáře, protože nemusíte sklízet žádné švy. Užitečným tipem je použití zipu při zavírání otevírání místo pouze stehů, pokud si sami vyrobíte polštář.

Krok # 2. Vyprázdnění polštáře

Jakmile odstraníte prošití při otevření nebo otevřete zip vložky, měli byste být připraveni obsah vytáhnout. V závislosti na kvalitě náplně se můžete obejít bez odebrání veškerého obsahu a místo toho přidat nějaké další nádivky, abyste obnovili tvar polštáře. Pokud vám však zůstanou jen shluky nebo chcete použít jiný ucpávkový materiál, obsah vyprázdněte do sáčku, abyste jej mohli snáze likvidovat.

Nyní je také skvělý čas dát polštářové podložce a pouzdru vyprat před doplňováním polštáře. Pamatujte, že hygiena je nezbytná, aby se zabránilo hromadění nečistot, skvrn, alergenů a zápachu na polštáři. Ale protože některé ucpávky nejsou určeny k častému praní, můžete podšívku pouze vysávat nebo bodově čistit.

Využijte tuto příležitost k vyčištění polštáře a pouzdra před přidáním nové náplně. Rovněž odstraní zbývající kousky předchozí náplně, pokud nějaké existují. Nechte podšívku zcela vyschnout podle požadavků na štítky a materiál a měli byste být připraveni k doplnění.

Krok # 3. Plnění

Nakonec můžete polštář nacpat, dokud nedosáhnete požadované pevnosti a loftu. Uvědomte si, že různé vycpávkové materiály se budou také lišit v pocitu, který dávají, proto tomu přizpůsobte. Některé pozoruhodné možnosti jsou polyfill, paměťová pěna, trupy pohanky, peří, peří a bavlna.

První dva jsou syntetické doplňky, které jsou vynikající pro ty, kteří mají rádi přizpůsobivé a skákací polštáře, zatímco zbývající tři jsou přírodní materiály, od poskytnutí pevných, měkkých a hypoalergenních polštářů. Můžete také experimentovat a kombinovat některé materiály, abyste polštář více přizpůsobili. Až budete hotovi, zajistěte otvor našitím, a pokud mu chybí zip, můžete jej tentokrát použít pro snazší doplňování vlasce.

Proč je polštář důležitý

Jak již bylo zmíněno dříve, existují různé druhy materiálů, které můžete použít k vyplnění polštáře. Každý z nich má za následek jiný pocit a strukturu, která může vyhovovat různým typům pražců. Možná budete potřebovat něco přizpůsobujícího se ke zmírnění tlaku, něco pevného ke zvýšení oblasti těla nebo něco měkkého pro útulnost.

Po přidání náplně musíte také zvážit výslednou velikost a výšku polštáře. Umístěním zipu do otvoru můžete upravit podkroví polštáře tak, aby byl univerzálnější v různých polohách spánku. Například žaludeční pražce potřebují ve srovnání s pražci na zadních a bočních pražcích něco ploššího.

Nakonec může polštářová výplň ovlivnit vaše zdraví různými způsoby. Možná si myslíte, že výplň polštáře ovlivňuje pouze polohu vašeho spánku, ale nesprávná může také způsobit další problémy, jako jsou alergie. Zkontrolujte, zda máte citlivost na určité materiály, a řádně je udržujte, aby byly čisté a bezpečné.

Závěr

Naše polštáře časem ztratí svoji podobu, ale to neznamená, že je musíme úplně nahradit. Pokud víte, jak polštář opřít, můžete obnovit jeho strukturu, upravit pevnost a půdní vestu nebo vyzkoušet jiný materiál. Začněte tím, že sklidíte švy a vyjmete obsah polštáře.

Poté můžete podšívku umýt a nechat ji zaschnout. Vyberte si vhodnou výplň a věci, které potřebujete k dosažení požadovaného pocitu a povrchové úpravy polštáře. V tomto okamžiku můžete šití otvoru zavřít, ale můžete také využít tuto příležitost a přidat zip pro pohodlnější pozdější výměnu ucpávky.

Budete překvapeni, jak údržba a používání správných polštářů hraje důležitou roli ve vašem celkovém zdraví. A pokud víte, jak polštář opřít, otevře se vám více příležitostí k dosažení nejlepšího polštáře nejen pro spánek, ale i pro celkové zdraví.