Jak dlouho trvá zvyknout si na novou matraci z paměťové pěny

Pokud chcete vědět, jak dlouho si na novou matraci z paměťové pěny zvyknete, můžete ji počítat jako dva měsíce. Poté vysvětlíme, proč úprava paměťové pěny trvá tak dlouho a zda je to problém. Ale abyste měli rychlý náznak, pamatujte, že paměťová pěna je velmi hustý materiál.

Doporučujeme také zkontrolovat doporučení vaší značky týkající se období úpravy postele. Víte například, jak dlouho můžete nechat matraci z paměťové pěny v krabici? Možná čím déle ho budete mít zabalený, tím déle se bude rozšiřovat a bude uspokojivě použitelný.

Jak dlouho trvá, než si zvyknete na postel z paměťové pěny?

Máte -li zcela novou matraci z paměťové pěny, bude trvat až dva měsíce nebo 60 dní, než si na ni zvyknete. Období úpravy tohoto materiálu je delší než u jiných typů matrací, které vyžadují dva týdny až měsíc. Nenechte se tím však vyvrátit při zvažování postele z paměťové pěny.

Přizpůsobení se nové matraci z paměťové pěny bude trvat měsíc nebo dva kvůli rozdílným hustotám a hloubkám paměťové pěny. Většina postelí s tímto materiálem používá několik vrstev nad sebou, takže při použití nové matrace z paměťové pěny pocítíte srovnávací rozdíl. Protože je k dispozici více materiálu, budete také muset déle čekat, než se buňky otevřou, a budete se cítit pohodlněji.

Jak se rozbijete v nové matraci z paměťové pěny?

Víte, jak dlouho trvá zlomení matrace z paměťové pěny? Může to trvat až 60 dní, a tato skutečnost přispívá k tomu, proč vám také bude dlouho trvat, než si na nové lůžko z paměťové pěny zvyknete. Ale jaký je správný způsob, jak rozbít novou matraci z paměťové pěny?

Krok 1. Vyjměte lůžko z paměťové pěny z krabice

Výrobci doporučují vzít si novou postel do jednoho až dvou dnů, aby mohla větrat a expandovat. Nejprve to bude řešit odplyňování paměťové pěny a deodorizovat ji. Za druhé, zvažte umístění nové paměťové pěny venku a nezakrývejte ji listy, aby se urychlilo vypouštění plynu.

A vyjmutím nové postele z krabice jí také pomáháte expandovat a vrátit se do své skutečné struktury. Můžete si také přečíst pokyny k vaší matraci týkající se postupů při jejím příjezdu.

Krok 2. Připravte místnost

Když necháte nové lůžko z paměťové pěny expandovat, připravte na něj pokoj a základy. Nejprve musíte vědět, jaký druh rámu postele pro matraci z paměťové pěny, abyste zajistili dobrou oporu. Dále se rozhodněte pro pevný základ platformy, který umožňuje větrání na podporu pěnového materiálu.

Kromě toho chcete v místnosti zajistit teplo, které pomůže změkčit paměťovou pěnu. V nové posteli ji můžete udržet mezi 60 až 67 stupni, ale bez rizika poškození vysokých teplot. Koneckonců je těžké spát, pokud je v místnosti příliš horko.

Krok 3. Použijte matraci z paměťové pěny

Snad nejúčinnějším způsobem, jak se v nové posteli z paměťové pěny rozbít, je jednoduše ji použít. Úpravy a přestávky trvají 60 dní, ale vždy je můžete použít po dni nebo dvou. Pomůžete uvolnit buňky a změkčit tuhou matraci.

Vaše tělesné teplo navíc přispívá ke změkčení paměťové pěny. Můžete dokonce hníst povrch koleny, abyste zajistili, že budete vyvíjet tlak po celé posteli. Pokud máte dítě, požádejte ho, aby také prošel celou pěnu.

Bude moje matrace z paměťové pěny měkčí?

Pokud je vaše nová postel z paměťové pěny po příjezdu příliš pevná, nedělejte si starosti. Značka matrace obvykle uvede, jak dlouho bude trvat, než se rozšíří nebo dokončí období vloupání. Maximálně by to byl měsíc nebo dva a pokud vám postel nevyhovuje, můžete se kdykoli obrátit na zákaznický servis společnosti.

Můžete se také naučit pár triků, jak změkčit matraci z paměťové pěny. Obecně je tento proces podobný rozbití. Pokud vám to ale při čekání bude nepříjemné, můžete na postel vždy umístit měkčí matraci.

Proč je moje paměťová pěnová matrace tak nepohodlná?

Existuje mnoho důvodů, proč se vaše postel z paměťové pěny cítí nepohodlně. Za prvé je to pravděpodobně nové a stále to úplně nezměklo a nerozšířilo se. Může se vám také zdát příliš silný zápach, protože dochází k odplyňování.

Matrace z paměťové pěny mají také jinou pevnost, takže si musíte pořídit tu správnou pro svoji spací pozici. Jinak nedostanete na zádech patřičnou oporu, která vede k bolesti těla. A pokud vaše postel nějakou dobu pobývá, pravděpodobně se na ní vytvořila prohlubeň a všichni víme, že prověšená matrace je nepohodlná matrace.

Závěr

Nedělejte si starosti, pokud se vám nová postel bude stále nepříjemně používat. V tomto článku jsme se dozvěděli, jak dlouho trvá zvyknout si na novou matraci z paměťové pěny, což jsou dva měsíce. Pamatujte také na naše tipy na rozbití, aby materiál pomohl expandovat a změknout.

Doufáme, že to pomůže, a šťastný spánek!