Jak často byste měli vyměnit matraci a pružinu v boxu?

Ti, kteří chtějí vědět, jak často byste měli vyměňovat matraci a pružinu v boxu, stačí, když si to poznamenají do kalendáře. V tomto článku budeme diskutovat o tom, proč musíte vyměnit matraci a pružinu současně. Vždy je užitečné seznámit se s plánováním náhrad, aby byla vaše postel pohodlná.

Jak ale poznáte, že potřebujete novou matraci? Zkontrolovali byste prosím našeho průvodce, abyste znali známky toho, že potřebujete vyměnit matraci? Pomůže také vědět, jak dlouho musíte svůj box uchovávat na jaře, jak budeme podrobněji diskutovat níže.

Kdy vyměnit matraci a pružinu v krabici

Obecně platí, že musíte vyměnit matraci a pružinu současně . To platí zejména v případě, že jste je dali dohromady a výrobce doporučuje použít matraci s pružinou. S tímto načasováním však existuje výjimka, pokud jste dostali box box a matraci samostatně.

Vzhledem k tomu, že průměrná životnost matrace se pohybuje mezi pěti až deseti lety, možná budete muset pořídit novou mnohem dříve než pružina. Na druhou stranu, pružina se může opotřebovávat stejnou rychlostí jako matrace, ale může trvat deset let, než bude potřeba ji vyměnit.

Jak dlouho byste si měli ponechat matraci a pružinu?

Matrace a taštičková pružina se mohou opotřebovávat stejnou rychlostí, ale ne všechny matrace mohou vydržet tak dlouho jako pružinové matrace. Proto je musíte zkontrolovat samostatně, abyste věděli, jak dlouho je musíte uchovávat. Například matrace s pětiletou délkou života bude potřebovat dřívější výměnu než pružinová taška, která je vaše mnohem dříve, ale může vydržet deset let.

Kdy vyměnit matraci

Období výměny matrace není univerzální, ale vhodná doba na pořízení nové je po sedmi až osmi letech. Uvědomte si však, že některé matrace mohou dokonce trvat deset let nebo déle, což dokazuje záruční doba některých značek.

Kdy vyměnit pružinu v krabici

Krabicová pružina je také vystavena vašemu použití jako matrace, ale může trvat až deset let. Proto není nutné pořizovat novou pružinu pro každou novou postel, ale stále je to rozumné načasování.

Proč byste měli matraci vyměňovat každých 8 let?

Špatná kvalita spánku

Nejvýznamnějším důvodem, proč musíte matraci vyměňovat zhruba každých osm let, je to, že stará postel může ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Pamatujte, že původní konstrukce matrace se může zničit, protože její materiály se postupem let opotřebovávají. I když provádíte nápravná opatření, jako je oprava povislé matrace nebo oprava pružin a dalších komponentů v posteli, neposkytne vám podporu a pohodlí ideální pro konzistentní dobrý spánek a prevenci bolesti těla ráno.

Zdraví

Nepodporná a nepohodlná matrace může způsobit, že budete mít nekonzistentní vzorce spánku nebo dokonce nedostatek spánku. A bohužel nedostatek kvalitního spánku také vede k dalším zdravotním problémům, jako je deprese, vysoký krevní tlak a časné známky stárnutí. Kromě toho má matrace, která se používá osm let nebo déle, vysokou šanci na hromadění alergenů, jako jsou plísně a roztoči, kteří mohou zhoršit astma a alergie.

Jak poznám, že jsou moje matrace a pružina v boxu opotřebované?

Vizuální znaky

Víte, že vaše matrace je v důchodu, když dojde ke změnám jejího vzhledu. Například materiál může vypadat bez barvy bez ohledu na čištění a samotný povrch má otisky, promáčknutí nebo dokonce hrudky. Samozřejmě můžete vyzkoušet jiná řešení, jako je převrácení matrace nebo použití podložky na matraci k dočasnému vyřešení těchto problémů, ale je mnohem lepší pořídit si novou, zvláště pokud je stejně stará více než pět let.

Špatný spánek

Ztráta skříňové pružinové struktury bude patrná po celou noc. Možná budete muset častěji upravovat polohy, probouzíte se v lichých hodinách nebo dokonce déle usnete. Pokud se druhý den probudíte unavení, vaše postel už nemusí být tak relaxační, jako bývala.

Bolest těla

Nedostatek podpory kvůli deformované pružině a nerovnému povrchu matrace nevyhnutelně způsobí bolest těla. Vaše svaly se navíc již vleže neuvolňují a páteř není v ideální neutrální poloze. Dávejte si tedy pozor na nepohodlí, zejména na dolní části zad, ramen a boků.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme odpověděli, jak často byste měli vyměňovat matraci a pružinu, a zjistili jsme, že to může být současně. Pamatujte však, že boxové pružiny vydrží déle než matrace.

Krabicová pružina i matrace budou vystaveny opotřebení. Sledujte proto kvalitu svého spánku a dokonce i zdraví, protože mohou naznačovat, že je musíte vyměnit. Pamatujte, že pružina boxu je potřebná pro podporu, zatímco matrace je zodpovědná za pohodlí a uvolnění tlaku.