3 jednoduché kutilství o tom, jak nahradit rolety záclonami

Rolety jsou skvělý způsob, jak přidat do svého domova trochu soukromí. Přicházejí v mnoha tvarech, barvách a velikostech, takže si určitě vyberete ten, který bude dokonale ladit s dekorem vašeho pokoje. Mohou však být drahé a obtížně se čistí, pokud máte domácí mazlíčky nebo děti, které si s nimi rádi hrají.

Tento příspěvek na blogu vám poskytne tipy, jak rychle a snadno vyměnit žaluzie za záclony! Naštěstí existuje snadná alternativa – závěsy! Záclony jsou levnější než žaluzie a také poskytují soukromí v jakékoli části domu.

Kroky při výměně žaluzií za závěsy

Krok 1. První krok k nahrazení rolety se závěsy jsou rozměry. Změřte velikost okna a rozhodněte se, jak dlouho je chcete mít. Budete muset přidat pár palců na lemy a další látku, takže měřte podle toho!

Krok č. 2 . Dalším krokem, jak nahradit rolety záclonami, je nákup materiálu. Kupte si záclonové panely vhodné délky, šířky a barvy. Někteří lidé rádi používají dva závěsy na jedné tyči, které jí dodávají větší výšku a objem. Sejměte rolety a místo toho zatáhněte závěsy!

Poznámka: Pokud chcete být trochu kreativnější, jak vyměnit žaluzie za záclony, vezměte trochu látky a zavěste ji pomocí háčků na záclony nebo sprchy kroužky s kovovými tyčemi v různých velikostech, které lze snadno sejmout. Také by vás mohlo zajímat uvázat je na opěradlech židlí, abyste získali větší soukromí před lidmi mimo místnost.

Krok č. 3: Je to tak snadné! Musíte zbrusu nové závěsy se starou úpravou oken a lze je také rychle a snadno sundat, pokud je chcete přepnout na jiný styl dekorace nebo úpravy oken.

Jak zavěsit rolety?

Krok 1. Změřte, jak vysoko chcete, aby záclony šly, a řezejte tyč pilou. Možná budete potřebovat pomoc s jeho řezáním, pokud je příliš dlouhý na to, aby to jedna osoba zvládla sama

Krok 2. Zašroubujte háčky do obou konců tyčí asi dva palce od sebe

Krok 3. Zavěste svůj nový závěs tak, že provléknete prut přes horní část háku závěsu a poté jej zavěsíte na každý háček

& nbsp;

Jaké jsou výhody rolet nad závěsy?

 • Rolety jsou neprůhledné a udržují místnost tmavší, takže jsou dobrou volbou, pokud potřebujete spát
 • Lze je také snadno přemístit, aniž byste je sundali úplně jako záclony.
 • Na rozdíl od záclon se rolety neotevřou ani nespadnou z oken, která byla ponechána otevřená kvůli ventilaci
 • Pokud chcete okno zamaskovat, aniž byste jej blokovali, jsou dobrou volbou žaluzie
 • Lze použít žaluzie, které blokují veškeré světlo
 • Také nadále fungují, pokud na oknech nemáte žádné závěsy nebo clony a nedovolí vám proniknout slunce
 • Co je špatného na výměně žaluzií za závěsy?

Na jejich výměně není nic špatného, ​​ale někteří lidé možná nebudou chtít být omezeni hmotností a velikostí svých záclon. mohou upřednostňovat měkčí závěsy, které padají, aniž by potřebovali závěsnou tyč, nebo se dokonce otevírají více, než by umožňovaly žaluzie.

Jaké jsou výhody používání závěsů místo rolet?

 • Můžete si vybrat, kolik světla chcete do své místnosti dostat. Pokud se jednoho dne cítíte líní, jen to, že je máte zavřené, znamená méně práce pro sebe
 • Záclony nabízejí soukromí a lze je použít k blokování nežádoucího šumu
 • Záclony vytvářejí v místnosti osobnější dojem
 • Mají také více stylů nebo typů záclon, které můžete použít, než žaluzie. Nejste omezeni pouze odstíny, ale můžete si vybrat z krajkových vzorů, čirých tkanin nebo dokonce čirých, které propouštějí sluneční světlo a přitom poskytují soukromí
 • Záclony lze odstranit snadněji než žaluzie. Pokud máte okno, které je příliš horké nebo studené, není problém sundat závěsy a v případě potřeby je znovu nasadit
 • Ušetříte peníze tím, že místo rolet použijete závěsy, protože jsou levnější a náklady na energii jsou také sníženy
 • Navíc je můžete použít pro jiné místnosti ve vašich domech, jako je kuchyň nebo jídelna.
 • Záclony také dodávají každému prostoru osobní nádech, protože jsou více designově orientované než žaluzie a nabízejí mnoho možností vzoru. Rolety mají pouze odstíny, které jsou jedním ze stylů záclon, pokud mají záclony několik stylů, ze kterých si můžete vybrat.
 • Rolety jsou také objemné a často zabírají hodně místa, což pro malé prostory není vždy praktické
 • Záclony lze do okna přizpůsobit na míru, aby nevypadaly souhrnně nebo nerovnoměrně, to je něco, co rolety nedokáží.

& nbsp;

Umývám si rolety?

S roletami se často zachází jako s povrchem, který lze otřít vodou a mýdlem, aby zůstaly čisté.

Žaluzie by však neměly navlhnout, protože by začaly hnít nebo se odlupovat, což by vypadalo staré a potrhané.

Pokud je prach jen z pylu na okenním parapetu, můžete jej odstranit pomocí vysavače. Žaluzie by měly být co nejméně chemicky čištěny, protože by mohly materiál opotřebovat a způsobit, že nevydrží příliš dlouho.

Suché čištění také odstraňuje všechny přírodní oleje, které nám přicházejí z rukou, což je jedna z klíčových složek toho, jak rolety odpuzují nečistoty.

& nbsp;

Závěr

Výměna žaluzií za závěsy je velmi snadná a věřím, že po přečtení tohoto článku jste se naučili, jak nahradit žaluzie záclonami. Kroky jsou snadné a jednoduché.