Jak získat laserovou epilaci krytou pojištěním? 3 překvapivé způsoby!

Jak získat laserovou epilaci krytou pojištěním? Většina pojištění pokrývá pouze lékařsky nezbytné procedury a ošetření, takže pokud se vám problém s vlasy vymkne z rukou, pak by vaše pojištění mohlo pokrýt náklady na odstranění chloupků. Už vás nebaví holení, natahování, pinzeta nebo voskování vlasů? Pak možná budete chtít laserovou epilaci.

Říká se, že žádná bolest, žádný zisk, pokud jde o dosažení krásy, ale existuje více než jeden způsob, jak dosáhnout toho, co chcete.

Díky neustálé inovaci technologie byla vynalezena neškodná a bezbolestná metoda odstraňování chloupků, a to pomocí laserů. Máte ale představu, jak tento proces funguje? Tento článek bude hovořit o laserových epilacích a o tom, jak je zajistit vaše pojištění.

Laserová epilace

Laserová epilace je metoda redukce chloupků, která využívá laser k zaměření vlasového folikulu a brání jeho růstu. Když folikul absorbuje světlo z laseru, je poškozen a omezuje jeho schopnost růstu. Ačkoli v tomto procesu není kůže poškozena. Možná se budete muset vrátit na další sezení, abyste si zajistili dlouhotrvající pokožku bez vlasů. Ošetření lze provést v mnoha oblastech, včetně nohou, obličeje, paží, dokonce i v oblasti hrudníku a bikin.

Výhody laserové epilace

Všechno má své výhody a já vím, že to chcete zažít. Pojďme se tedy podívat, co pro nás laserová epilace uložila. Některé z uvedených výhod zahrnují:

#1. Přesné odstranění chloupků

Protože se v této metodě používají lasery, tato světla většinou fixují folikuly tak dlouho, jak se jich světlo dotýká. Laser navíc zaměřuje kurs na černé vlasy, díky čemuž je přesnější a přesnější.

#2. Rychle

Laserová epilace je rychlý způsob odstranění nežádoucích chloupků a pulzů, který trvá jen milisekundu, než ošetří několik chloupků najednou. Abychom to všechno odhadli, relace laserové epilace bude trvat jen několik minut.

#3. Světlejší růst a barva vlasů

Po poškození vlasového folikulu bývají nové vlasy, které budou pramenit, lehčí a hustší než původní vlasy před ošetřením. Nové vlasy budou o několik odstínů tmavší než ty druhé.

#4. Efektivní a s dlouhou životností

Možná se budete muset vrátit na několik dalších sezení, ale ostatní, kteří léčbu podstoupili, vidí dlouhodobé výsledky po neustálém návratu na sezení.

Nevýhody laserové epilace

Než se vrhnete přímo do procesu, možná budete chtít zvážit následující rizika nebo nevýhody, které s sebou laserové ošetření chloupků přináší. Bohužel to nejsou vždy cupcakes a duhy, protože krása má svoji výměnu.

#1. Není vhodné pro všechny odstíny pleti

Laserové ošetření je vhodné pouze pro kůže, které mají světlejší odstín, protože laser cílí na tmavé vlasy. Laser by proto mohl cílit na tmavé pigmenty kůže, které by mohly poškodit kůži.

#2. Fotosenzitivita

Laser by mohl zvýšit citlivost pokožky na slunce, většinou označovanou jako fotosenzitivita. Proto je třeba se vyvarovat přímému vystavení slunečnímu světlu do 6 týdnů po ošetření, aby nedošlo ke změně barvy.

Náklady na laserovou epilaci

Pokud plánujete laserovou epilaci, měli byste být alespoň připraveni na tisíc dolarů, protože každé sezení vás může stát 200–400 dolarů. Bude to také vyžadovat vaši roční údržbu, takže budete potřebovat hodně, abyste to shrnuli.

Způsoby, jak získat laserovou epilaci krytou pojištěním

Pokud nechcete platit vysokou částku, můžete se rozhodnout, že ji pokryje vaše pojištění, ale jak zajistit laserové odstranění chloupků pojištění? Procedura odstraňování chloupků může být pokryta buď částečně, nebo úplně, za předpokladu, že jsou splněny následující podmínky.

#1. Folikulitida

Laserová epilace je většinou pojišťoven považována spíše za kosmetickou chirurgii než za lékařskou nutnost. Z tohoto pravidla však existují určité výjimky. Například folikulitida je infekce, která se vyvíjí ve vlasových folikulech. Jelikož jsou folikuly ničeny nebo poškozovány léčbou, snižuje se riziko infekce, což činí z léčby lékařskou nezbytnost.

#2. Cushingův syndrom

Další podmínkou je Cushingův syndrom. Tělo je vystaveno vysokým hladinám hormonů, což má za následek příjem kortikosteroidů nebo glukokortikoidů. Syndrom zahrnuje příznaky jako modřiny na křehké kůži, úbytek kostní hmoty a extra růst vlasů.

#3. Syndrom polycystických vaječníků

Polycystický ovariální syndrom nebo také známý jako PCOS je hormonální nerovnováha, která ovlivňuje reprodukční procesy reprodukčního systému ženy. Může být spojena s nepravidelnou menstruací a zvýšeným vylučováním kůže.

Máte nárok na pojistné krytí?

Chcete-li zajistit, aby léčba laserovou redukcí vlasů byla kryta vaším pojištěním, zkontrolujte a znovu si přečtěte pojistnou smlouvu nebo se obraťte na svého poskytovatele pojistné péče. Jedním z nejvíce platných důvodů způsobilosti je, pokud trpíte zdravotními problémy souvisejícími s růstem vlasů.

Závěr

Pokud vás tedy zajímá, jak získat laserovou epilaci krytou pojištěním, měli byste se pro jistotu poradit se svým poskytovatelem pojištění a sjednanými zásadami. Takže než budete pokračovat a otevřete brány bezsrsté pokožky po ošetření, ujistěte se, že jste si ji již přečetli a úplně jí rozumíte.

Zajímá vás, jak se pojistit na křečové žíly? Přečtěte si více!