Uspořádejte koberec pod lehátko: Jednoduché kroky, které si uděláte sami

Je to běžný problém pro lidi s příliš velkým lehátkem. Pokud máte velkou židli, jak zařídíte koberec pod lehátko? Může být obtížné získat perfektní fit, aniž byste se dostali dolů na ruce a kolena.

Dobrou zprávou je, že existuje několik jednoduchých kroků, které může každý sledovat! Podíváme se, jak tento proces udělat tak bezbolestně, jak je to jen možné, abyste se již nemuseli starat o to, jak vaše podlaha vypadá.

Kroky při uspořádání koberce pod lehátko

Krok 1. Posuňte křeslo co nejvíce dozadu, abyste vytvořili větší prostor.

Krok 2. Umístěte starý ručník nebo podložku na koberec přes mezeru před židlí (zde položíte svůj nový koberec).

Krok 3. Popadněte malířskou pásku a označte, kolik podlahové plochy chcete pokrýt plošným kobercem na části běhounu, která je před vaší židlí.

Krok 4. Odstraňte malířskou pásku a koberec z toho, kolik podlahové plochy chcete pokrýt plošným kobercem na části běhounu, která je před vaší židlí (výsledkem bude užší kus).

Krok 5. Na tento koberec nebo kolem něj položte menší, křehčí koberce. Umístěte svůj větší koberec před křeslo s tím, kolik podlahové plochy chcete pokrýt plošným kobercem na části, která je za ním.

Krok 6. Přesuňte koberec z přední části židle a položte jej na koberec nebo kolem něj. Vaše aranžmá by nyní mělo vypadat jako ragbyový míč, největší kus vpředu a menší kousky kolem něj.

Krok 7. Zajistěte, aby na každém kroku byl koberec, abyste předešli nehodám. Umístěte veškerý nábytek na své místo a máte hotovo!

Proč dát koberec pod lehátko?

Je běžné vidět koberec na podlaze před lehátkem.

Takto byli lidé zvyklí upravovat své podlahy, ale v určitém okamžiku se stalo velmi trendy, že kolem židlí nebo nábytku nebyly žádné koberce, jako by se ušpinily jen tím, že by byly v jejich blízkosti. Bylo to proto, že lidé měli nedorozumění, že se koberce v oblasti zašpiní, a také proto, že si mysleli, že koberec je kus nábytku.

Umístění plošného koberce pod židli nebo dokonce před něj má ve skutečnosti mnoho výhod:

Plošné koberce nejen ochrání vaše podlahy před poškrábáním židlemi, ale mohou také pomoci při odrazu zvukových vln ve vašem domě.

Prostorové koberce jsou také velmi dekorativní a mohou hodně přispět k pocitu v místnosti- například vytvoří teplo nebo udělají oblast příjemnější

Nejlepší způsob, jak uspořádat koberec pod lehátko, je položit ho na stranu židle, která směřuje ven. Důvodem je to, že přední část židle se bude pohybovat dopředu a dozadu.

Koberec můžete také položit na loketní opěrky, pokud se obáváte, jak by je mohl zatlačit zpět, ale mějte na paměti, že i když je tato metoda estetičtější než používání pouze jedné strany, může opěrky rukou trochu zanechat u některých lidí vysoká

Pokud chcete použít dva různé koberce, je nejlepší umístit jeden na každou stranu židle. To může pomoci při odrazu zvukových vln ve vašem domě a také to, že se oblast bude cítit útulněji, přidáním barevného kontrastu.

Jak vyčistit koberec pod lehátkem

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při čištění koberce pod lehátkem zvážit, je způsob, jakým ho budete čistit. Nemá smysl investovat čas a peníze do toho, aby váš koberec vypadal úplně nový, pokud nevíte, jak ho zachovat! Tento článek vás provede několika jednoduchými metodami, jak vyčistit koberec pod lehátkem.

Vysavač: Použití velkého svislého vysavače s prodlužovací hadicí je nejjednodušší způsob, jak vyčistit veškerý prach nebo nečistoty na kobercích. Ujistěte se, že používáte buď nástavce, které jsou speciálně vyrobeny pro tento účel (tj. Štětce), nebo je připevněte před vysáváním, aby se vám do koberce nedostaly žádné volné nečistoty.

Parní čistič: pokud váš vysavač nemá nástavce vhodné pro tento účel, parní čistič je skvělý způsob, jak z koberců odstranit prach a nečistoty! Před použitím stroje použijte nástavec na stroji (tj. Štětce) nebo jej připevněte.

Kartáčujte nebo vysávejte koberce: pokud nemáte vysavač, který je pro tento účel vhodný, můžete koberce vykartáčovat buď svislým vysavačem, nebo ručně!

Jak vysát koberec

Zapněte vysavač na nejvyšší stupeň. To pomůže odstranit veškerý prach nebo nečistoty, které mohou být uloženy ve vašem koberci, a důkladně jej vyčistit.

Začněte na jednom konci koberce a postupujte dolů, pomalu se pohybujte po každé řadě, dokud se nedostanete na druhou stranu (nehýbejte se zpět nahoru!).