Proč psi čurají na postele? 5 nejlepších důvodů proč!

Proč tedy psi čůrají na postele? Psi obvykle čůrají do postele z několika možných důvodů, jako jsou zdravotní problémy nebo problémy s výcvikem. Tento článek bude diskutovat o pěti možných důvodech, proč se vaši psi čurají na vaši matraci.

Psi s vámi navíc nemohou začít konverzovat a říkat vám, že chce čůrat. Nemohou ani mluvit ani říkat náš jazyk. Proto s námi nejsou schopni komunikovat. Své sdělení mohou sdělit pouze hlasitým štěkáním, zoomem a kňučením.

Nemůžete se zbavit návratu domů tím, že uvidíte čůrat svého psa v posteli. K této situaci došlo, když jste nechali psy ve svém pokoji.

Přestože psi udělali tento druh chyby, nesmíte je křičet ani trestat, protože to může způsobit trauma nebo úzkost. Váš mazlíček vám nerozumí a proč jste naštvaní, pokud vy.

Místo vzteku najděte řešení, jak postel vyčistit postřikem dezinfekčním prostředkem nebo vyprat v prádle. Dále prozkoumejte, co se vám váš pes snaží sdělit, čůrání ve vaší posteli je také známkou toho, že je problém.

Pokud se chcete o tomto tématu dozvědět více, pokračujte ve čtení!

Důvody, proč pes čůrá na postele

Existuje několik důvodů, proč vám vaši psi čůrají na postel. Před pokusem o řešení jakýchkoli problémů s chováním je důležité vyloučit hlavní příčiny.

Zde je pět možných důvodů, proč psi čurají na postele:

Důvod č. 1. Zdravotní problémy

Pes, který čůrá na postel, může být známkou zdravotního problému. Pokud se u vašeho domácího mazlíčka vyvine tento druh návyku, musíte ho vzít a konzultovat s blízkým veterinářem.

Nemoci močových cest jsou jednou z hlavních příčin obvyklého močení vašich psů ve vaší posteli. Když se poradíte s veterinářem, může požadovat, aby váš pes podstoupil analýzu moči, kde potřebujete od svého psa získat vzorek moči.

Pokud má váš pes bohužel zánět močových cest, veterinář vám předepíše antibiotika. Cystitida, krystaly v moči, ledvinové kameny, vrozené vady, onemocnění ledvin a dokonce i malignity jsou všechny možné problémy s močením u psů.

Léky, vitamíny a úpravy stravy mohou pomoci při problémech s močením. V kritických situacích však může váš pes podstoupit operaci.

Nekontrolovatelné močení může také naznačovat možné zdravotní problémy, jako je artritida, cukrovka a obezita.

Důvod č. 2. Emoční tíseň

Úzkost, napětí a stres jsou faktory, které mohou psa přimět čůrat neobvyklým způsobem, například na vaši matraci. Tísně, se kterou se váš pes setkal, můžete vinit z úprav ve svém okolí.

Po vyloučení jakýchkoli zdravotních problémů se pokuste snížit stres svého psa. Psi, kteří jsou ve stresu nebo vzrušeni, mohou ztratit kontrolu nad svým čůráním.

Je také představitelné, že močí na matraci, protože se obvykle bojí jít na obvyklé místo, pokud mají ze všeho strach.

Navíc psi, kteří čůrají v posteli, jsou také spojeni s problémy s odloučením, když jejich majitel není poblíž. Emoční tíseň může být tedy jedním z důvodů, proč vám psi čůrají na postel.

Důvod č. 3. Vytvoření území

Územní chování je jednou z nejčastějších příčin, proč psi čůrají na postele. Váš pes močí v malých množstvích po celém domě, místo aby čůral, aby se ulehčil.

Možná si zakládá své území. Obvykle se u tohoto chování častěji zabývají psi. Samice špičáků nejsou vůči tomuto druhu zvyku imunní.

Několik psů, kteří se cítí vystrašení nebo ustaraní, se zapojí do tohoto chování, které obecně odpovídá novému příchozímu jako jinému domácímu mazlíčku.

Štěňata navíc toto chování dělají, protože ještě neprošla výcvikem.

Důvod č. 4. Nedostatek školení

Výcvik vašeho psa je nezbytný. Pokud své psy naučíte určitému místu eliminovat jejich hovínko nebo moč, bude vaše postel bez těchto věcí.

Trpělivost je klíčem, který vašemu psovi pomůže zapamatovat si, co říkáte. Bohužel to vyžaduje hodně školení a chyb. Pokud tedy svého psa dnes netrénujete, je to vaše znamení!

Důvod č. 5. Nedostatek kontroly

Inkontinence obvykle způsobuje, že se psi nechtěně vyčurávají na různá místa, včetně vaší postele.

K tomuto jevu dochází pouze tehdy, když váš pes spí. Někteří psi však vylučují svou moč, zatímco nejsou v bezvědomí.

Inkontinence je častější u starších psů. Může se však také objevit u štěňat kvůli konkrétním okolnostem.

Například inkontinence moči způsobená hormony je častá u psích fen, ale může infikovat i jiné psy.

Tento druh zdravotního problému má k dispozici léky a léky. Proto musíte svého psa konzultovat s veterinářem.

Závěr

Psi čůrat do postele z několika důvodů. Těmito důvody jsou zdravotní problémy, územní problémy, nouze, inkontinence a nedostatek školení.

Přesto můžete pro vyřešení tohoto problému něco udělat. Tato akce psů je běžná. Pokud se vám to tedy stane, musíte si připravit čisticí prostředky a další dezinfekční prostředky.

A to je vše k otázce „proč psi čůrají na postele? Doufám, že ses něco naučil!

Pokud se chcete o tomto tématu dozvědět více, navštivte tento odkaz.