Proč moje otočná židle klesá: Řešení a prevence

Pokud máte u stolu otočnou židli, je pravděpodobné, že se potopí, když do ní usednete. Pokud se vám to stane, proč se moje otočná židle potopí?

Může to být proto, že se židle opotřebovala a je třeba ji vyměnit. To vám může práci na stole velmi znepříjemnit. Naštěstí existují řešení, jak potopit židle tak, aby při práci zůstaly na svém místě!

V tomto příspěvku na blogu budeme diskutovat o tom, proč se židle potápí a co způsobuje, že se potápí. Budeme také diskutovat o tom, jak zabránit jejich potopení a jak zajistit pohodlí všech našich stolů, protože na svých projektech tvrdě pracujeme!

Příčiny potopení otočné židle

#1. Váš stůl nemusí být rovný. Pokud se vaše židle potápí, proč se moje otočná židle potápí, protože stůl je nerovný, a proto není schopen unést váhu člověka na svém sedadle?

#2. Rám nebo nohy židle se mohly časem opotřebovat, což způsobilo její prověšení, což jim usnadní uvíznutí, pokud se nakloníte příliš dozadu pod úhlem nebo se pokusíte tlačit dolů na jednu nohu větší silou než druhou.

#3. Podlaha nemusí být rovná – což se může stát také v průběhu času.

#4. Části židle jsou opotřebované a je třeba je vyměnit nebo opravit. To je důvod, proč moje otočná židle klesá, protože problém již nějakou dobu trvá a jediné řešení, které vám zbývá, je získat nový nábytek!

#5. Židle je nevhodně navržena pro osobu, která ji bude používat.

#6. Klouby, kde se setkávají sedák a opěradlo, možná nebyly správně sestaveny nebo upevněny na místě, což je zvyšuje pravděpodobnost, že se snáze uvolní, když se vsedě opřete o jednu stranu těla.

Tipy na prevenci potopení otočných židlí

Tip 1. Vždy se ujistěte, že je vaše židle správně vodorovná.

Tip 2. Vyhněte se opírání o jednu stranu těla vsedě; použijte menší stůl nebo stůl pro práci, pokud se potřebujete přiblížit, a mějte ho vždy před sebou, místo doleva nebo doprava.

Tip 3. Šrouby příliš neutahujte: v průběhu času se mohou pod tlakem působícího závaží zlomit, když se někdo opře o židli.

Tip 4. Použijte otočnou podložku na stůl: tyto podložky lze často sehnat v obchodech s kancelářskými potřebami nebo na internetu a pod židli se dostanou, aby poskytly podlaze další vrstvu ochrany.

Tip 5. Kupte si kvalitní nábytek: vysoce kvalitní židle jsou obecně lépe vyrobené a odolnější než jejich protějšky nižší kvality. Pokud se chcete v budoucnu vyhnout problémům s klesajícími židlemi, vyplatí se investovat do takové, která je od začátku dobře postavená.

Tip 6. Zkontrolujte celistvost vaší podlahy: můžete mít pokřivenou nebo nevyrovnanou podlahu, což ztěžuje židli zůstat na svém místě.

Tip 7. Jako předběžnou opravu použijte koberec: pokud si nechcete pořídit novou podložku na stůl, proč místo ní nepoložit nějaké další koberce? Může pomoci udržet věci stabilnější na těchto nerovných podlahách a zároveň přidat do vašeho prostoru trochu stylu a vkusu.

Tip 8. Naneste silikonové mazivo pod šrouby, které drží podložky sedadel společně s jejich příslušnou otočnou deskou: to je často přehlíženo, ale může dojít daleko k zabránění potopení židlí snížením tření mezi částmi.

Tip 9. Přidejte závaží na základnu nohou/koleček židle (volitelně): někdy stačí jedna váha, ale proč nepřidat několik dalších, pokud můžete? Může se to zdát jako nekonvenční řešení tohoto problému, ale přidání závaží na základnu nohou/koleček židle pomůže zabránit tomu, aby se věci staly příliš nestabilní.

Tip 10. Používejte kovové zarážky kol: lidé často zapomínají na tyto malé kluky a na to, jak by je bylo možné využít ve svůj prospěch! Zarážky kol jsou perfektním doplňkem jakéhokoli kancelářského prostoru, protože zabraňují otáčení židlí v kruzích a zároveň zajišťují bezpečnost prostor tím, že zabraňují oděru na podlahách.

Řešení potopení židle

Krok 1. Použijte kovové zarážky kol, abyste zabránili otáčení židlí v kruzích a zajistili bezpečnost podlah tím, že zabráníte odření.

Krok 2. Přidání závaží na základnu nohou/koleček židle pomůže zabránit tomu, aby se věci staly příliš nestabilní.

Krok 3. Zkuste na zadní stranu otočné židle umístit závaží, pokud se potápí dopředu častěji než ne; to může také pomoci při prokluzu.

Krok 4. Nezapomeňte často čistit kolečka křesla, protože prach a nečistoty mohou způsobit potopení vaší otočné židle.

Krok 5. Umístěte ručník pod kancelářský nábytek na kolečkách, pokud máte dřevěné nebo laminátové podlahy; tím se zabrání jejich poškrábání, když se židle točí v kruzích.

Souhrnně by tato řešení měla fungovat ve většině případů, pokud si uvědomujete, co může být příčinou problémů s otočnou židlí! Pamatujte, že veškerý nábytek je jiný a mohou existovat důvody, proč se ten váš nechová jako ostatní – proto se neváhejte zeptat, než se vrhnete na normativní opravy.