Jak změřit židli pro Slipcover: 4 snadné metody

Použití svinovacího metru a dodržování správných pokynů pro každý typ sedadla je nejlepší způsob, jak změřit židli na protiskluzovou podložku. Židle jsou univerzální nábytek několika velikostí a stylů, takže je musíte pochopit, abyste měli dokonalou pokrývku.

Co je to Slipcover?

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by mohly být vaše židle odolné proti skvrnám? Možná budete mít nový nátěr a vaše současné židle nebudou odpovídat stěnám; co bys měl dělat?

Odpovědí na vaše nesnáze je přebal; je to něco, co můžete omotat kolem židle. Návleky jsou flexibilní, odnímatelné a pohodlné.

Použitím těchto potahů může být váš nábytek univerzálnější a zachovat si původní barvu. Menší expozice vnějším prvkům může udržet vaše židle a pohovky živé. Slipcovers se snadno používají a jsou nezbytné pro každou domácnost.

Z jakých materiálů jsou krycí fólie vyrobeny?

Slipcovers mohou být vyrobeny z několika materiálů s různými texturami a barvami. Je důležité zvážit frekvenci používání a typ židle, kterou máte.

Mikrovlákno

Tento materiál je silný, ale měkký. Bude to pohodlná židle, která je chráněna před vnějšími faktory. Mikrovlákno je také odolné vůči skvrnám a relativně snadno se čistí.

Bavlna

Bavlna je další měkký materiál; je lehký a lze jej dát do pračky. Je však náchylný k tvorbě vrásek, takže při jeho odstraňování a výměně musíte být opatrní.

Odmítnutí <

Denim je silná tkanina, která dodává vaší židli uvolněný vzhled. Ve srovnání s materiály, jako je bavlna, je to trochu těžší.

Linen

Len je měkký, chladivý materiál. Také se snadno mačká, ale tyto značky mohou vašemu nábytku dodat ležérní vzhled.

< lt; Polyester

Tento syntetický materiál je odolný, lehký, snadno se čistí a je odolný proti vráskám. Proto je polyester jedním z nejběžnějších materiálů pro návleky.

Umělá kůže

Umělá kůže je levnější a ekologičtější alternativou kůže. K čištění potřebujete pouze vlhký hadřík a je odolný.

Chenille

Žinylka je měkká texturovaná tkanina. Tyto vzory dodávají této tkanině jedinečný efekt a pomáhají skrývat skvrny od špíny.

Základní věci, které je třeba při měření pamatovat

Nyní, když znáte základní fakta o návlecích, jste připraveni začít šit. Než však budete pokračovat, pamatujte si několik důležitých věcí, když měříte židli pro slipcover.

Nejprve určete, jaký typ židle měříte; Je to polohovací křeslo, které potřebuje sklopnou délku, nebo pohovka, která obsahuje polštáře?

Dále si musíte vybrat materiál a design slipcover. Chcete pružný strečový kryt nebo odolný jednodílný kryt?

Se strečovými tkaninami, jako je polyester, se snáze pracuje, zatímco s bavlnou je to trochu komplikované. Polštáře mohou výrazně ovlivnit měření vaší židle, proto vybírejte jednodílné návleky na připevněné polštáře a dvoudílné návleky na samostatné polštáře.

Pokud tedy zahrnujete polštáře, musíte při měření zvážit jejich tvar. Jsou to běžné polštáře nebo T-polštáře?

Nakonec se při měření snažte vždy zahrnout malý příspěvek. Je to bolest, pokud projdete veškerou prací s pořízením nového slipcoveru, jen aby byl příliš těsný!

Proces krok za krokem při měření židle na protiskluzovou podložku

Nyní je čas začít měřit! Různé metody odpovídají různým typům židlí.

Metoda č. 1. Měření pohovky

Pohovka může sloužit jako dokonalé místo pro setkání nebo dokonce jako přistýlka; proto se velmi doporučují návleky.

Krok č. 1. Měřte přes dva vnější okraje pohovky

Krok č. 2. Zkontrolujte hloubku sedáku tím, že začnete od přední části k bodu, kde se dotýká zadní části gauče.

Krok č. 3. Změřte maximální šířku polštáře. Ujistěte se, že se díváte na krajní okraje.

Krok č. 4. Změřte maximální šířku těla pohovky tak, že začnete od přední části paže k zadní části a poté na druhou stranu.

Krok č. 5

Konturu zkontrolujte tak, že začnete u zadního polštáře na zadní straně pohovky a poté u podlahy.

Metoda č. 2. Měření polohovacího křesla

Návleky na polohovací židle mohou pomoci chránit paže před opotřebením. Ujistěte se, že jste zohlednili délku lehátka.

Změřte obvod zad. Poté pomocí páskového měřidla zkontrolujte největší část opěradla židle. Tyto židle obvykle používají jednodílný potah, protože se často pohybuje.

Metoda č. 3. Měření křesla s opěradlem

Křídla jsou široká, ale snadno se měří. Slipcovers mohou aktualizovat styl těchto starožitných sedadel.

Krok č. 1. Změřte délku zad. Začněte od spodní části nohy po nejvyšší část zad.

Krok č. 2. Velikost polštáře z jedné strany na druhou.

Metoda č. 4. Měření jídelních židlí

Jídelní židle jsou ze všech ostatních typů nejvíce náchylné na skvrny. Slipcover vás může zachránit od těžko odstranitelných skvrn a poškození.

Krok č. 1. Změřte výšku od horní části nohou po horní část zad.

Krok č. 2. Změřte šířku zleva doprava.

Závěr

Návleky mohou zachránit vaše židle před všemi druhy poškození a nečistot. Když víte, jak změřit židli pro slipcover, dodáte svému nábytku dynamický vzhled, díky kterému bude pevný a stylový.