Jak vyrobit židli na fazole bez šití: 6 jednoduchých kroků

Pokud váháte, zda utratit značnou částku za koupi židle do sedacího pytle, můžete vyzkoušet jednoduché způsoby, jak vyrobit židli do sedacího vaku bez šití.

Šité židle na sedací vak stojí při nákupu v obchodech opravdu hodně, ale určitě stojí za to. Co kdybyste měli napjatý rozpočet a rozhodli jste se, že si sami vyrobíte sedací vak?

Zde jsme poskytli šest snadno proveditelných kroků, jak si vyrobit židli z fazolového pytle doma, aniž byste museli vyšívat.

Jak vyrobit židli se sedacím pytlem bez šití doma

Krok č. 1. Připravte materiály

Při výrobě sedacího pytle si můžete vybrat z mnoha tkanin. Při nákupu materiálu by měla být zvážena jeho kvalita a cena.

Tkaniny složené z originálních vláken, jako je bavlna a kůže, mohou být skvělou volbou. Bavlna dodává měkkou a relaxační strukturu, díky čemuž je ideálním sedacím vakem.

Bavlněná tkanina má také nízkou cenu. Pro odolnost však budete muset koupit robustní.

Kůže je dobrou volbou pro trvanlivost a také se snadno čistí. Jde o to, že to může být nákladné. Pokud tedy kupujete kůži, ujistěte se, že je v rámci vašeho rozpočtu.

Kromě přírodních materiálů mohou kvalitní sedací vaky vyrábět také umělé tkaniny, jako je nylon a polyester. Polyester je voděodolný, takže je vhodný pro venkovní použití.

Nylon je jednou z nejlepších možností pro sedací vaky, protože má dobrou odolnost proti oděru. Syntetické tkaniny mají lepší odolnost proti poškození než jiné tkaniny a jsou zároveň cenově dostupné.

V zásadě to, co budete při výrobě židle na sedací vak bez šití potřebovat, je vaše tkanina, výplně sedacích vaků, nůžky, zapínání a lepicí pistole. Když je dokončíte, jste připraveni na další krok.

Krok č. 2. Stříhejte a zavazujte látku

Látku odstřihněte šířkou a délkou se stejnými rozměry. Rozměr látky závisí na tom, jak malý nebo velký plánujete gauč. V ideálním případě je pro malou židli 12 stop na šířku i na délku.

Dále přeložte výřez na dva, směrem k zamýšlenému vnějšímu designu dovnitř. Poté na okrajích delší strany vytvořte štěrbiny.

Při stříhání látku pevně sklopte a přidržte. Vyřízněte každou štěrbinu o šířce 1 palce a délce 3 palce.

Nyní spojte štěrbiny na jedné straně s odpovídajícími štěrbinami na druhé straně. Můžete je dvakrát nebo třikrát zauzlit, abyste zajistili, že jsou kravaty pevné. Náhradou za vyšívání je postup vázání.

Krok č. 3. Utěsněte dvě strany

Po vytvoření uzlů na dvou dlouhých stranách látky ustřihněte podél přeložené linie protilehlých stran. Před provedením rozparků nejprve odstřihněte kulatou křivku podél kratší strany látky. Když otevřete hadřík, na této straně byste měli vidět zaoblený okraj.

Poté pokračujte v vytváření štěrbin na delší straně. Použijte přesná měření. Stejné štěrbiny spojte stejným způsobem jako na ostatních okrajích.

Stejný postup bude proveden na straně s kulatým okrajem. Odstřihněte okraje a štěrbiny zdvojnásobte nebo ztrojnásobte, zbylou kratší stranu nechte nezkrácenou a neuzavřenou.

Krok 4. Zapněte na zip

Položte látku. Ujistěte se, že strana s uzly spočívá uprostřed.

Nyní by měla být neutěsněná strana utěsněna uzlem a ponechat 16palcovou mezeru pro utěsnění zipu. Látku udržujte naruby.

Poté pomocí lepicí pistole nasaďte zip na kryt sedacího pytle. Zip vám umožní naplnit nebo znovu naplnit tašku.

Krok č. 5. Nalijte plniva do fazolového pytle

Před vyplněním je čas otočit kryt na pravé straně, aby se uzly skryly uvnitř vaku. Nakonec naplňte sedadlo množstvím plniv podle požadované měkkosti a struktury.

Po vyplnění nezapomeňte zapnout zip zevnitř. Nyní je čas užít si relaxační pocit z posezení na sedačce.

Mohu si vyrobit vlastní výplň do fazolového pytle?

Podobně jako při výrobě vlastního sedáku na sedací vak, mohou být výplně také kutilské. Alternativní plniva, jako je staré oblečení, nádivka do hraček, plastové sáčky, rýže, arašídy a fazole, najdete doma. Pokud jde o obří sedací pytel, budete muset jít do nejbližšího obchodu nakupovat hromadně.

Jak zabránit tomu, aby se židle na sedací vaky nepohybovaly

Je běžné, že si každý, kdo vlastní sedací vak, všimne, že se kvůli pravidelnému používání rozšířil. Naštěstí existují způsoby, jak prodloužit jeho nadýchanou, pohodlnou strukturu.

Otřepejte obsah. Pokud má zip, udělejte to, když je zip otevřený. Jinak ne.

Během třepání nezapomeňte čelit otevřené straně nahoru. Pokud opakované chmýření nefunguje, proveďte výměnu fazolí nebo doplnění.

Při doplňování použijte kuličky z expandovaného polystyrenu, které jsou přirovnávány k polystyrenu s hladkou a pevnou strukturou.

Závěr

I když můžete mít nejlepší místo v obchodech, je nákladné vědět, jak vyrobit židli na sedací vak bez šití. Můžete si také vyrobit zip; stačí dodržet postup utěsnění uzlu, abyste se ujistili, že fazole netečou. Nezapomeňte také vyměnit polystyrénové plniva, protože se po delším používání stlačují.