Jak postavit trůnní židli ze dřeva v 6 snadných krocích

Podívejte se na těchto šest jednoduchých kroků, jak postavit trůnní židli ze dřeva! Vždy by tu měla být trůnní židle, ať už se jedná o oslavu s královskou tématikou nebo o vikingský táborák.

Křesla na trůnu nejsou nejpohodlnější židlí, ve které byste si mohli lehnout, hrbit se nebo se propadnout, ale spíše křeslo „vzpřímeně“, ve kterém můžete hrdě sedět a zkoumat svoji doménu. Tyto druhy židlí jsou ideální pro zahradní ozdobu nebo nábytek.

Budování židle s trůnem ohně

Začneme trochou dřeva a velikostí dřeva, plánováním, seznamem řezání a podrobnými pokyny po cestě.

Krok č. 1. Měření dřeva

Přesnost plánování a měření hraje velkou roli při stavbě vašeho vlastního křesla s požárním trůnem. K tomuto projektu budeme potřebovat borovici 2×12, hřebíky, šrouby a trpělivost. Podívejte se na průvodce měřením dřeva níže:

  • Kus č. 1: Šířka A – 11 “, šířka B – 21 ½ “, délka – 5 3/8 “
  • Kus č. 2: Šířka A – 22 palců, šířka B – 19 palců, délka 5 3/8 palce
  • Kus č. 3: Šířka – 30 palců, délka – 5 3/8 palce
  • Úhel: 10 stupňů

Krok č. 2. Označte kusy

Popadněte tužku a značky, protože pro tento krok uděláme vodítka čar. Před řezáním označte své kousky dřeva pomocí průvodce měřením, abyste se vyhnuli chybám.

Zabráníte tak tomu, abyste začali znovu nebo abyste nesestavili kusy dřeva pro své trůnní křeslo. Vizualizace vašeho projektu je opravdu nutností.

Sedadlo, nohy a opěradlo jsou nyní všechny pod úhlem. Je buď 25 stupňů, nebo 15 stupňů. Svůj řezací bod můžete otáčet o čtverec, dokud nebude hrana desky zarovnána s požadovaným stupněm, aby se tyto části označily.

To je velmi jednoduché, ale musíte být opatrní, abyste byli co nejpřesnější, aby kousky na konci do sebe zapadaly. Můžete nakreslit plán a zjistit, jak bude židle vypadat.

Volitelné: Pomocí šrotu nebo přebytečného dřeva můžete udělat malou reprezentaci trůnní židle, abyste si vyzkoušeli, jak to všechno dokážete skloubit.

Krok č. 3. Proveďte své škrty

Pokračování v dalším kroku je poměrně složité, ale nebude od vás vyžadovat velké úsilí. Před řezáním dřeva doporučujeme desku po položení do rovného pracovního prostoru podložit několika zbytky pěnové izolace.

Je také lepší mít pod pracovním stolem několik kusů. Poté začněte řezat.

Protože jsme na dřevě provedli nějaké značení, bude snadné řezat. Ujistěte se, že jste s řezem přesní, abyste nemuseli stále stříhat a opakovat.

Krok č. 4. Sestavte a zašroubujte

Můžete začít stavět rám křesla trůnu sestavením figurek ve správném pořadí. Pomocí svorky nasaďte dva boční rámy na přední a zadní kolejnice sedadla.

Ujistěte se, že jsou obě zadní nohy navzájem rovnoběžné. Odřízněte zadní část, aby se vešla do falců na zadních nohách. Nezapomeňte, že dva vodorovné zadní kusy byly zkráceny po celé délce, dokud je nebylo možné přesně změřit. Vrtejte, lepte a sešroubujte rám.

Krok č. 5. Zpětná podpora

Tento krok se zaměří na zbývající kusy opěradla židle. Pokračujte v měření opěrky zad a poté pokračujte v označovacích vodítkách (délka, šířka a výška).

To může být složitější, takže se ujistěte, že budete řezat přesně. Poté jej zašroubujte na místo.

Dále označte boční díly a znovu zkontrolujte, zda jsou všechny stejně velké, aby sedadlo bylo na úrovni sezení. Zajistěte opěrku zad pomocí dvojice šroubů zvenčí.

Krok č. 6. Dokončování

Křeslo na ohnivý trůn si můžete na povrch vymalovat jakoukoli barvou. Ačkoli doporučujeme jednoduše použít vodní tmel, bude to nejen funkční, ale také to poskytne této borovici nádhernou načervenalou barvu, která připomíná cedr.

Kolik mě bude stát stavba křesla pro hasičský trůn?

Jedinými náklady na tento projekt byla borovice 2×12, která stála přibližně 20 dolarů, a odhadovaných 15 dolarů za šrouby a vodní tmel.

Je dobré si místo toho místo židle trůn jen postavit?

Kromě získání vašich schopností a času na produktivní práci je stavba vaší trůnní židle mnohem praktičtější než její pořízení. Nemluvě o tom, že trůnní židle stojí přes 350 dolarů, ale výroba vlastních stojí pouze 35 dolarů, což je hodně.

Závěr

Každý určitě fantazíroval o vikingském ohni nebo si možná představoval, že je královský. Udělejte si radost, když uděláte krok blíže k tomu, aby se stal realitou, a to tak, že si postavíte židli na trůn.

Udělat z toho oslavu nebo dokonce dekoraci v jakékoli části vašeho domu by bylo s těmito jednoduchými postupy fantastické. Naštěstí vám tento článek poskytl dostatek znalostí o tom, jak postavit trůnní židli ze dřeva.