Jak opravit dřevěný rám na sedadle

Slušná sedačka na lásku vás nikdy nezklame. Nemůžeme se však vyhnout instancím, jako je prasknutí rámu. Proto jsme tady, abychom vás naučili, jak upevnit dřevěný rám na loveseat.

V důsledku opotřebení a používání se rám může sklonit nebo se mohou roztříštit spoje dřeva. Po malém zkoumání můžete poškozený sedák lásky opravit pomocí několika osvědčených postupů a správného vybavení.

Nejprve musíte pochopit, jak je rám sestaven. Abyste toho dosáhli, budete muset jít pod problém. Zkontrolujte svůj přesný rám sedací soupravy. Můžete to vyhledat online, nebo jen převrhnout obrovský kus nábytku a problém sami zkontrolovat.

Na dně milostné sedačky může být malý povlak látky. Projděte se dolů po trnech rámu, dokud nezjistíte kolísavé nebo poškozené části. Pokud si všimnete ohnutých kovových kusů nebo dřevěných lamel, které začínají praskat, je narušena celistvost rámu.

Lze provést jednoduchou nápravu, například zabalit dřevo, aby mělo větší oporu, nebo jemně narovnat ohnuté kovové prvky.

Na hardware budete potřebovat jakýkoli čalouněný dřevěný rám sedačky. A budete potřebovat následující nástroje:

  • sešívačka
  • sponky
  • plochý šroubovák
  • kleště
  • aku vrtačka
  • sada vrtáků
  • Šrouby do sádrokartonu s jemným závitem: 2 palce, 1-1/4 palce
  • rychlé gripy

Nyní jsou uvedeny kroky k upevnění dřevěného rámu na loveseat:

Krok č. 1: Překlopte sedadlo

Pro tuto opravu jednoduše položte své milostné sedadlo na záda. Hlavním cílem je získat přístup k materiálu pokrývajícímu dno sedací soupravy, abyste mohli zatáhnout za příslušné sponky, abyste získali přístup k rámu uvnitř.

Krok č. 2: Odstraňte nohy z oblastí, kde budete operovat

Musíte odstranit nohy. To je způsobeno skutečností, že budete pracovat na horních dvou rozích a také odšroubovat dvě přední nohy.

Krok č. 3: Odstraňte sponky ze spodní části pokrývající okraj materiálu.

Abyste se dostali pod sponky, použijte malý plochý šroubovák. Díky tomu bude vyjmutí sponek jednodušší a čistší.

Dávejte pozor, abyste neprorazili kůži nebo jiný materiál, kterým je váš gauč potažen. Pokud jste opravdu opatrní, možná budete moci úplně odstranit sponky, ale většinu času budete moci odstranit pouze jednu stranu sponek. V takových případech jednoduše vyjměte sponku pomocí kleští.

Jakmile získáte dostatek sponek, můžete látku stáhnout a nahlédnout dovnitř. Hlavní část pohovky byla ve skutečnosti držena na místě jedním šroubem na každé straně a několika sponkami, které nebyly dostatečné.

Buďte velkorysí se sponkami, abyste měli snadný přístup k vnitřkům pohovky. Nakonec byste odstranili více, abyste mnohokrát umožnili více přístupu, a vždy se můžete vrátit a odebrat další později a pokud byste měli provést podstatnou opravu, můžete je jednoduše odstranit všechny.

Krok č. 4: Proveďte všechna nezbytná vyrovnání rámu gauče.

Chcete-li obě části znovu zarovnat, pomocí rychlého úchopu vytáhněte diagonálně od vnější desky ke šroubu na vnitřní straně.

Krok č. 5: Vyvrtejte pilotní otvory pro šrouby

Protože pracujeme s dřevotřískovou deskou, měli byste pro šrouby vyvrtat pilotní otvory. To je zvláště důležité pro šrouby na okraji desky, protože byste mohli prasknout hranu desky kvůli křehkosti dřevotřískové desky.

Vyvrtejte pilotní otvory vrtákem 3/32 ′ ′. Nezapomeňte, že před vrtáním otvorů se ujistěte, že je rám správně zarovnán.

Krok č. 6: Namontujte šrouby

Zašroubujte šrouby do rámu, aby držely pohromadě. Zarovnejte švy a uzavřete mezery.

Krok č. 7: Opakujte podle potřeby

Nebojte se použít spoustu šroubů. Nechcete to znovu projít, takže nyní je čas jednou provždy opravit pohovku. Pokud je vaše pohovka vážně rozbitá, můžete zvýšit pevnost umístěním 2x2s podél švů a zašroubováním na místo.

Krok č. 8: Znovu připevněte čalounění ke dnu láskyplné sedačky

Sklopte okraj materiálu, jako to bylo zpočátku. Chcete -li připravit materiál na sešívání, opakujte předchozí vzor skládání. Přelakujte materiál sponkami.

Začněte sešitím rohu a poté pokračujte podél každého okraje. Nyní jste si všimli rozdílu, když jste upevnili rámeček své sedačky.

Krok č. 9: Vyměňte nohy sedačky

Zašroubujte nohy zpět na místo.

Kolik stojí oprava rámu sedačky někým jiným?

Oprava rozbitého rámu nábytku stojí mezi 480 a 1 000 dolary. Náklady na služby čalounění navíc činí 975 USD nebo více.

Jaká je očekávaná životnost slušného sedátka?

Zvažte výměnu své sedačky, než se sedadla začnou sklánět natolik, že vás už nebudou podporovat, tkanina se zašpiní a vybledne a struktura se začne rozpadat nebo vrzat. Standardní gauč nebo milostná sedačka vydrží v průměru 7 až 15 let.

Závěr

Nevyhazujte nábytek, když se jeho rám začne lámat. Stále máte šanci své sedadlo opravit. Postupujte podle následujících kroků, jak upevnit dřevěný rám na sedadlo. Díky tomu se nebudete muset znovu rozloučit se svou milovanou sedačkou!