Jak odstranit zápach z kožené pohovky ve 3 krocích

Ve třech krocích se můžete naučit, jak odstranit zápach z kožené sedačky. V tomto krátkém, ale úplném průvodci vás naučíme nejbezpečnější způsob, jak okamžitě deodorovat kožený gauč. Pokud vaše nová kůže zapáchá, probereme také několik tipů.

Znáte čištění kožených sedacích souprav pomocí jedlé sody? Kromě odstranění skvrn je tento praktický domácí předmět skutečně účinný při osvěžení gauče. Přečtěte si o tom níže!

Jak získáte vůni z kožené pohovky?

Krok 1. Vysajte pohovku

Před deodorizací koženého gauče jej musíte nejprve vysát, abyste odstranili nahromaděný prach a jiné částice. Pomocí správného čalounického nástavce dosáhnete prasklin a trhlin. Využijte této příležitosti, abyste před dalším použitím čisticího roztoku zkontrolovali poškození pohovky a problémy s opravou.

Všimli jste si mělkých značek na kůži? Nebojte se, protože škrábance na koženém gauči lze snadno opravit. Kus velmi opotřebovaného nábytku by však mohl být lépe nahrazen než opraven a jeho zápach může být způsoben tím, že již potřebuje výměnu.

Krok 2. Otřete octem

Po vysátí a opravě problémů na kožené sedačce můžete pokračovat v odstraňování zápachu. Možná jste obeznámeni s používáním octa k odstraňování žvýkaček z gauče, ale věděli jste, že tento kuchyňský předmět není jen pro zarputilé nepořádky? Ocet může také bezpečně deodorizovat koženou sedací soupravu, protože neutralizuje zápach.

Smíchejte půl šálku vody a půl šálku destilovaného bílého octa a nalijte do rozprašovače. Rovnoměrně nastříkejte kožený gauč a nechte ho několik minut odležet. Někteří dokonce doporučují otřít ocet přímo na kožené sedačce měkkým hadříkem.

Je však nutné zdůraznit testování octa na malé části kůže před jeho důkladným použitím. Ne všechny typy kůže jsou stejné a některé by mohly vyschnout látkami, jako je ocet.

Krok 3. Pohovku upravte a vyčistěte obvyklým způsobem

Ocet by měl být bezpečný pro většinu kožených sedacích souprav, ale jeho kyselost může vysušovat porézní přírodní materiál. Proto nikdy nepřehlédněte použití koženého kondicionéru. Kondicionér ve formě kůže by měl obnovit vzhled vaší kůže a zabránit popraskání.

Koženou sedací soupravu můžete také vyčistit pomocí vhodného čističe kůže a poté použít kondicionér. Na kůži nikdy neaplikujte jiné čisticí prostředky, protože některé mohou způsobit více škody než užitku. Pokud je váš gauč bílý, přečtěte si tento návod, jak vyčistit bílou koženou sedací soupravu.

Jak se zbavíte nepříjemného zápachu z kůže?

Kromě otření nebo postříkání koženého lehátka octem je dalším účinným, ale bezpečným řešením jeho posypání jedlou sodou. Tato metoda je zvláště účinná, pokud máte podezření, že zápach špatné kůže pochází z vlhkosti. Jedlá soda nejen neutralizuje a zvedá zápach, ale měla by také nasáknout přebytečnou vlhkost v koženém gauči.

 • Posypte jedlou sodou celý kožený gauč a nechte přes noc odležet
 • Vysajte jedlou sodu a gauč dále osušte
 • Nevystavujte kůži přímému teplu nebo slunečnímu záření, protože mohou vyblednout.
 • Pohovku umístěte někam větrat, abyste ji osvěžili
 • Koženou sedací soupravu potáhněte látkou, aby byla chráněna před pachy a politím
 • Mohu nastříkat Febreze na kůži?

  Existují různé způsoby, jak používat Febreze, ale je lepší se vyhnout stříkání na kůži. Zatímco kůže je jedním z nejtrvanlivějších materiálů, musíte pro ni používat pouze speciálně upravené výrobky. Riskujete vznik trhlin, odlupování nebo vyblednutí při některých chemických reakcích.

  Stejný koncept platí pro použití jiných sprejů a osvěžovačů. Mohou obsahovat přísady, které jsou nekompatibilní s kůží. Některé spreje jsou však pro textilie bezpečné a můžete je místo toho použít na návleky na kožené sedačce.

  Je nová vůně kůže nebezpečná?

  Nebojte se, pokud vaše nová kůže zapáchá, protože nepředstavuje zdravotní riziko. Je neobvyklé, že se u lidí objeví podráždění a reakce, ale stále musíte zajistit, aby vaše kůže byla vysoce kvalitní. Kožené výrobky získávejte pouze od renomovaných značek, protože levné kůže mohou obsahovat dráždivé syntetické materiály.

  Jakmile nový kožený výrobek dorazí, nechte jej dýchat venku, ale mimo přímé sluneční světlo. Můžete si také přečíst pokyny doporučené značkou pro postupy, jak se zbavit nové vůně kůže. Použití jedlé sody nebo dokonce sedlového mýdla by mělo urychlit proces deodorizace.

  Proč kůže voní jako hovínko?

  Nesprávná péče a údržba způsobí, že vaše kůže zapáchá jako hnůj. Pamatujte, že pravá kůže pochází ze zvířecí kůže, a protože je přírodním materiálem, pravděpodobně se rozpadne. Ujistěte se, že jste kůži vyčistili správně a vyhněte se zvlhčení různými látkami.

  Závěr

  Věděli jste, že existují předměty pro domácnost, které můžete použít k osvěžení kůže? Tento článek pojednal o tom, jak odstranit zápach z kožené sedačky pomocí octa a jedlé sody. Jsou to bezpečné přísady do domácnosti, které dokážou neutralizovat a absorbovat vůni kůže.

  Ale pokud jde o pižmové pachy, podívejte se do této příručky, jak ze sedačky dostat zápach moči. Doporučujeme také vyzkoušet jakýkoli produkt na malém místě na gauči, než jej použijete celý.