Jak odstranit vlasy z koleček kancelářské židle ve 2 snadných krocích

Existují dva kroky, jak odstranit vlasy z koleček kancelářské židle. Můžete se rozhodnout odstranit vlasy nejprve rozebráním kol.

Můžete také extrahovat vlasy, aniž byste rozebrali kola. Může to znít tvrdě, ale nebojte se, protože tento článek vám ukáže obě metody!

Proč byste měli čistit kolečka své kancelářské židle?

Než cokoli jiného, ​​je důležité vědět, proč potřebujete udržovat kolečka své kancelářské židle čisté. Hlavním důvodem je, že špína a nahromadění vlasů ztěžují hladký pohyb kol. Vzhledem k tomu, že kola udržují křeslo v pohybu, mělo by být jejich udržování v čistotě prioritou!

Lidé často zapomínají vyčistit kolečka svých kancelářských židlí. Pokud se proviníte tím, že zanedbáváte kolečka kancelářské židle, nemějte obavy. Ještě není příliš pozdě na to, abyste dostali kola do špičkové podoby, než budete mít práci hotovou.

Jak odstraníte vlasy z koleček kancelářské židle?

Vlasy se odstraňují hůře než prach a nečistoty. Chce to ale trochu víc úsilí. Zde je návod, jak odstranit tyto otravné prameny,

Krok č. 1. Příprava

Začněte ochranou podlahy, na které budete pracovat. To lze provést položením plastové fólie na podlahu. Plastová fólie zachytí vlasy a nečistoty, které odstraníte z koleček kancelářské židle.

Jakmile je podlaha chráněna, můžete nyní židli otáčet nohama nahoru. Pokud to není možné, můžete židli také otočit na stranu. Díky tomu budete mít snadný přístup ke kolečkům židle.

Udělejte si pohodlí, protože na čištění těchto kol budete potřebovat několik minut. Může to trvat i déle, pokud je čistíte poprvé!

Krok č. 2. Odstranění chloupků

Nyní, když je židle v dobré poloze, je čas odstranit vlasy. K řešení tohoto problému můžete použít dva způsoby.

Demontáž koleček kancelářské židle

Můžete se rozhodnout rozebrat kolečka kancelářské židle a poté odstranit vlasy uvnitř. Většina kancelářských židlí má kolečka. Co jsou kolečka?

Kolečka jsou sestavy, které obsahují kolečko kancelářské židle a držák. Představte si to jako kolo a jeho plášť. Pokud otevřete plášť kola, můžete se vlasů snadno zbavit.

Kolečko můžete rozebrat, abyste získali přístup k hluboce uloženým nečistotám a vlasům, které ucpávají kola. Je to také jednoduché!

V závislosti na modelu můžete kolečka kancelářské židle rozebrat opatrným vytažením koleček od sebe. Pokud jsou vaše kola stará a rezavá, možná budete muset použít pákový šroubovák k vypáčení koleček od sebe.

Jakmile roztáhnete kolečka, odstranění vlasů bude nyní hračka. Pomocí prstů odstraňte prameny vlasů, které najdete uvnitř koleček.

Když odstraníte vlasy z kol, můžete se rozhodnout namočit kola do mýdla a vody a dále je vyčistit. Jakmile jsou kola suchá, můžete je znovu smontovat a znovu nasadit tak, že je zasunete zpět na místo.

Bez demontáže koleček kancelářské židle

Co když nemůžete odstranit kola? Nepropadejte panice! Stále můžete ty zatoulané vlasy dostat z kol.

Buďte však připraveni vynaložit trochu více úsilí. Prvním krokem k odstranění těchto problematických pramenů vlasů je použití prstů. Pokuste se vytáhnout všechny prameny, které můžete.

Poté budete potřebovat několik dalších nástrojů k odstranění chloupků na kolečkách vaší kancelářské židle. Pomocí pinzety můžete sevřít a vytáhnout prameny vlasů, které jsou na vašich kolech. Pinzeta vám pomůže dosáhnout malých zákoutí vašich kol.

Pokud pinzeta nestačí, můžete použít silnou lepicí pásku omotanou kolem tyče. Stejně jako voskování, vlasy se budou lepit na pásku. To lze provést metodou pinzety, abyste odstranili ještě více vlasů.

Jakmile budete s výsledky spokojeni, jednoduše židli vraťte na místo. Nezapomeňte si uklidit pracovní prostor!

Kdy byste měli vyčistit kolečka své kancelářské židle?

Doporučujeme čistit kola každých šest měsíců. Pokud si však všimnete, že se vaše kola nehrnou hladce, je načase je důkladně vyčistit.

Nečistoty a vlasy se nebudou hromadit, pokud budete pravidelně čistit kola. Můžete také zabránit poškození kol tím, že je budete udržovat v čistotě. Čistá kola nejen vypadají příjemně, ale také prodlužují životnost vaší židle.

Závěr

Kola kancelářské židle jsou jednou z jejích nejdůležitějších součástí. Bez nich se nebudete moci snadno pohybovat po pracovním prostoru. Proto byste měli správně vyčistit kola.

Vlasy se však odstraňují obtížněji než špína. Pomocí těchto dvou metod se nyní můžete ujistit, že vaše kola neobsahují vlasy! Nyní, když víte, jak odstranit vlasy z koleček kancelářských židlí, je čas se zbavit těch otravných chloupků!