Jak dostat kočičí moč z pohovky: nejlepší metoda

Je snadné zvládnout, jak dostat kočičí moč z pohovky, protože stačí zvládnout tři kroky. Nejprve odstraňte přebytečnou kočičí moč, namočte ji enzymatickým čističem a poté odstraňte zápach jedlou sodou. Tento článek bude také diskutovat o dalších opravných prostředcích, které můžete použít k obnovení znečištěného gauče.

Pokud se jedná o opakující se problém, pravděpodobně je načase se naučit, jak udržet kočky mimo pohovku. Koneckonců, dobře disciplinovaný mazlíček vám i vašemu nábytku dlouhodobě udělá radost.

Jak vyčistit kočičí moč z pohovky

Krok 1. Odstranit co nejvíce kočičí moči

Pokud vaše kočka právě čůrala na gauč, odstraňte prosím co nejvíce moči. To zabrání prosakování skvrny hlouběji do vláken materiálu a potenciálnímu znečištění polštářů pod ní. Použijte tolik papírových ručníků, kolik potřebujete, a setřete moč.

Netlačte příliš silně ani neprovádějte stírací pohyb, protože to může rozšířit moč více do nábytku. A poté, co již na papírové ručníky nemůžete dostat žádnou vlhkost, vyčistěte zbytky enzymatickým čističem. Měli byste ho snadno najít ve svém zverimexu, ale nezapomeňte ho nejprve vyzkoušet na skryté části pohovky, pokud s ním materiál bude reagovat.

Krok 2. Použijte enzymatický čistič

Řiďte se podle pokynů enzymatického čističe domácích zvířat. Je to nejlepší způsob, jak dostat kočičí moč ze sedačky, protože enzymy v ní mohou rozbít kyselinu močovou, která je zodpovědná za skvrny a zápach. A pokud kočičí moč prosákla podsedáky, sejměte jim potahy a ošetřete je samostatně.

Namočte postižená místa na potah a polštáře enzymatickým čističem. V závislosti na produktu může být nutné nechat jej přes noc. Chovejte se podle doporučení a pohovku vyčistěte jako obvykle pomocí důvěryhodného mýdla nebo podle čisticího kódu čalounění.

Krok 3. Deodorizujte pohovku jedlou sodou

Musíte vědět, jak dostat zápach moči ze sedačky nejen z hygienických důvodů, ale může také přilákat vašeho domácího mazlíčka, aby se do této oblasti znovu vyčůral, pokud má stále zápach moči. Enzymatický čistič obvykle stačí k deodorizaci pohovky, ale zvažte použití jedlé sody k absorbování přetrvávajícího zápachu nebo vlhkosti.

Posypte jedlou sodou celou pohovku a záměrněji postižená místa. Nechte prášek odležet několik hodin nebo přes noc a druhý den jej vysajte. Jedlá soda pomůže neutralizovat zápach a ošetřit zabarvení, které by mohlo na pohovce zůstat.

Jak získat kočičí vůni z gauče poté, co zaschla

Nedělejte si starosti, pokud jste příliš pozdě na to, když zjistíte, že vaše kočka čůrala na gauč. Stále můžete ošetřit enzymatickým čističem a jedlou sodou, abyste odstranili skvrnu a zápach. Polštáře můžete také vyjmout a vyprat v jemném pracím prostředku a teplé vodě.

Další způsob čištění sedačky sušenou močí je pomocí čističe koberců. Nainstalujte správný nástavec a zaměřte postiženou oblast čisticím roztokem. Nezapomeňte zkontrolovat materiál pohovky, protože některé by neměly být příliš nasycené tekutými a jinými čisticími prostředky.

Jak se ocet zbaví kočičí moči?

Účinným produktem, jak dostat moč ze sedačky, je ocet, protože jeho kyselost neutralizuje zásadité látky v moči. Proto může octový roztok dokonce pomoci ošetřit sušenou kočičí moč z gauče. Nezapomeňte však ocet vyzkoušet na malém místě pohovky, protože některé látky mohou vyblednout nebo se na nich mohou objevit skvrny.

U jemných materiálů můžete také zvážit zředění bílého octa teplou vodou. Nechejte působit 10 minut, než zapracuje na skvrnu od moči, a vyčištěnou oblast otřete. Poté pohovku posypte jedlou sodou a ujistěte se, že důkladně vyschne.

Dostává peroxid vodíku kočičí moč ze sedačky?

Důvodem, proč peroxid vodíku odstraňuje skvrny, je to, že dokáže rozbít zabarvení. Pokud nemáte po ruce žádné čisticí prostředky, můžete také použít peroxid vodíku k odstranění kočičí moči ze sedačky. Nabarvené místo nasyťte peroxidem vodíku a nechte probublávat.

Poté setřete zbytky a nechte pohovku vyschnout. Zbarvení můžete také vydrhnout směsí mýdla na nádobí a peroxidu vodíku, než jej opláchnete studenou vodou a vytřete gauč do sucha. Mějte však na paměti použití peroxidu vodíku u některých materiálů, protože má tendenci zesvětlovat a bělit tmavé látky.

Závěr

Kočky mohou být tvrdohlavé, stejně jako skvrny, které mohou způsobit. Dobrou zprávou je, že je snadné se naučit, jak efektivně dostat kočičí moč z pohovky, jak jste si přečetli v průvodci výše. Potřebujete pouze přebytečný obsah vyčistit enzymatickým čističem a nechat jedlou sodu osvěžit gauč.

Poškozila vaše kočka také drápy váš kožený gauč? Přečtěte si tuto příručku k opravě škrábanců koček na kožené sedačce. Chcete-li však zajistit dlouhodobé řešení a zabránit opakování podobných nehod, nezapomeňte vycvičit svou kočku, aby správně používala odpadkový koš.