Jak čistit polyesterové lehátko: Techniky odstraňování skvrn

Návod, jak vyčistit polyesterové lehátko, je zde! Tento článek vás naučí, jak odstranit skvrny z čalounění, a také jak čistě a hloubkově čistit látkovou sedací soupravu.

Také se budeme zabývat tím, jak hloubkově vyčistit odpružení čalouněné židle. Nejlepší část? Nemusíte se bát, že to všechno pokazíte, protože mám spoustu tipů, jak tomu také zabránit!

Kroky k čištění polyesterového lehátka

Krok 1. Jeden: Spot Clean

Krok dva: Látkovou pohovku nebo židli důkladně vyčistěte vysavačem a spoustou páry. Pomocí nástavce na čalounění se dostanete hluboko do všech těch zákoutí a dávejte si velký pozor na to, jak vysáváte, abyste zároveň materiál na ničem nezachytili!

Krok tři:

Látkovou pohovku nebo židli důkladně vyčistěte parním vysavačem a bodovým čištěním

Všechny tyto skvrny vysajte párou, přičemž věnujte velkou pozornost tomu, jak vysáváte, abyste materiál současně na nic nezachytili. Ošetřete jakékoli skvrny podle potřeby pomocí sprejů pro předběžnou úpravu, které jsou k dispozici ve vašem nejbližším obchodě s domácími potřebami.

Krok čtvrtý:

Preventivně se starejte o čalounění

Nyní máte hluboké čištění, které by mělo být dobré po celé měsíce, co takhle se o něj starat preventivně? Začněte vysáváním všech oblastí čalouněným nástavcem každých několik dní, abyste zajistili, že zůstanou neposkvrněné.

Krok pět:

Udržujte čalounění každoročním profesionálním čištěním

Jak tedy udržujete profesionální čištění čalounění? S trochou píle! Doporučuje se, abyste po roce údržby přivedli profesionály, kteří se o vás postarají. Věnujte pozornost tomu, jak zacházejí s vaším čalouněním, abyste se ujistili, že dělají dobrou práci.

Jak vysávat polyesterové lehátko

Krok první: Vysajte čalounění pomocí kartáčového nástavce

Nejlepší způsob, jak z čalouněného nábytku odstranit téměř všechny nečistoty a prach, je vysávání. Prvním krokem je použití nástavce, který se vejde na váš vysavač, jako je tento, který najdete v nejbližší prodejně domácích potřeb. Jakmile máte vysavač nastavený, zapněte jej.

Krok dva: Jemně vysajte čalounění

Dalším krokem by mělo být použití nástavce a jemné vysávání nábytku. Tím odstraníte veškeré nečistoty nebo prach, které se mohly nahromadit v tkanině v době, kdy jste se nemohli dostat k vysávání s nástavcem.

Krok tři: Odstraňte všechny hluboké skvrny

Pokud jsou v látce vašeho čalounění nějaké hluboké skvrny, měli byste je odstranit pomocí kartáčku, jako je tento, který najdete ve svém místním obchodě s potravinami. Ujistěte se, že s drhnutím nechodíte příliš tvrdě, jinak byste mohli poškodit čalounění polyesterového lehátka.

Krok čtvrtý: Vyčistěte plastové díly

Pokud má vaše křeslo plastové součásti, měli byste použít mírně navlhčený hadřík a jemně je očistit mýdlem a vodou, abyste odstranili všechny skvrny nebo nečistoty, které se mohly časem nahromadit. Ujistěte se, že nebudete příliš mokří, jinak se to před vámi všechno vypaří.

Krok pět: Nechte uschnout

Jakmile dokončíte proces čištění, ujistěte se, že je vše suché, než si sednete do polyesterového lehátka. Pokud cokoli zůstane mokré, způsobí to pouze hromadění dalších skvrn a ještě více zničí vaše čalounění.

Jak zabránit vzniku skvrn na polyesterovém křesle

Nejlepší způsob, jak zabránit vzniku skvrn na polyesterovém lehátku, je použít ochranu. To lze provést s dobrou staromódní vynalézavostí a kreativitou, nebo si můžete koupit produkt speciálně navržený pro tento účel. Jedna věc je jistá – na dnešním trhu je k dispozici spousta možností!

Krok 1. Umyjte si ruce

První a možná nejzjevnější způsob, jak chránit své křeslo před skvrnami, je umytí rukou, než si na něj sednete. Ujistěte se, že používáte mýdlo nebo dezinfekci na ruce – cokoli, co vás zbaví všech bakterií na povrchu pokožky.

Krok dva: Použijte ochranný kryt

Dobrým nápadem pro ochranný kryt by bylo použít slipcover. To lze snadno odstranit, kdykoli chcete vyčistit čalounění, a také to ochrání vaše křeslo před skvrnami od věcí, jako je jídlo nebo nápoje, které by se na něj mohly rozlít, když bavíte hosty doma.

Krok třetí: Používejte na nohy ochranné polštáře s košíčky

Pro ty, kteří se chystají po dlouhou dobu ležet na gauči, je nejlepší použít polštáře s poháry, které vám mohou sklouznout přes nohy. Ty pomohou chránit před politím a také zabrání tomu, aby se špína dostala na čalounění.

Krok čtvrtý: Používejte ochranné polštáře s popruhy

Pokud používáte lehátko jako pohovku, pak budete chtít použít polštáře s popruhy. Ty pomohou zabránit tomu, aby se špína a rozlití dostaly na čalounění vašeho gauče.

Krok pět: Udržujte svá lehátka mimo domácí zvířata

Pokud máte doma domácí mazlíčky, je nejlepší neumisťovat do jejich blízkosti nově vyčištěné křeslo. Existuje velká šance, že váš mazlíček začne být zvědavý a skočí na něj, což může mít za následek nové skvrny na čalounění.

Krok šestý: Vyčistěte je profesionálně

Pokud jste zahlceni tím, jak vyčistit polyesterové lehátko, nebo pokud potřebujete jen další ruku, zvažte najmutí profesionální úklidové firmy. Budou schopni vyčistit vaše lehátko a poskytnout vám klid, že to bude provedeno správně.