Jak čistit 95% Polyuretan 5% Polyester Vlákno Loveseat

Nejdůležitější věcí, pokud se chcete ve svém obývacím pokoji cítit pohodlně, je udělat si čas na čištění polyesterové sedačky. Ale jak vyčistit 95% polyuretanové 5% polyesterové vlákno Loveseat?

Špinavá sedačka je nepříjemná, bez ohledu na to, jak hezky vypadá, jak je drahá nebo jak „útulná“. Je jen vhodnější udržovat sedačku v lásce jak pro vás, tak pro vaše návštěvníky.

Polyesterová vlákna, běžně známá jako mikrovlákna, a polyuretanová pěna se často používají při konstrukci sedaček, pohovek a židlí. Látkový potah je vyroben z polyesterových vláken, zatímco vnitřní polstrování je vyrobeno z polyuretanové pěny.

Aby nedošlo k poškození vnitřního polstrování, udržujte vnější tkaninu čistou a zbavenou nečistot nebo rozlití. Pokud dojde k rozlití, je důležité jej co nejdříve uklidit.

Co je to Loveseat?

Sedadla jsou malá dvoumístná lehátka, která byla původně vytvořena jako větší verze křesla. Sedací soupravy, také známé jako dvojité židle, jsou často spárovány s většími pohovkami v obývacím pokoji nebo v rodinném pokoji.

Jejich moderní aplikace však zahrnují posezení v malých prostorách, neformální prostory na pracovišti a útulná místa ke čtení v knihovnách nebo kavárnách.

Pohovka nemá definovanou délku, protože může mít několik délek, aby vyhovovala různým místnostem a místům.

I přes své jméno nebylo místo k sezení určeno pro páry nebo milence. Původním účelem bylo poskytnout dámám větší prostor k sezení v jejich obrovských a nákladných róbách.

Jak se vyvíjela móda, vyvíjelo se i používání sedátka, které se stalo ideálním kusem nábytku pro dvě osoby, které by mohly vést úzkou diskusi.

Tento typ sedadel byl navržen ve tvaru S tak, aby sedačky mohly být proti sobě, ale sedací soupravou, kterou dnes známe, je sedací souprava vedle sebe.

Polyesterová tkanina na nábytku

Polyester má jako potahovou látku mnoho výhod. Obecně je to tvrdá, syntetická tkanina, která vydrží pravidelné používání na sedačce.

Polyester krásně drží na slunci i při každodenním nošení. Je stálobarevný a neabsorbuje skvrny na vodní bázi. Vzhledem k tomu, že vlákna dávají a mají trvanlivost, drží svou formu lépe než bavlna a pomáhá předcházet prověšenému vzhledu, který se u některých gaučů vyvíjí, jak stárnou.

Polyuretanová pěna na nábytku

Polyuretanová pěna s vysokou hustotou je ideálním materiálem pro použití na sedací soupravy nebo polštáře. PU pěna se dodává v různých hmotnostech a hustotách. Díky své stabilitě a pohodlí je to nejpreferovanější materiál pro sedačky a pohovky. Jedná se o pěnu s dlouhou životností, kterou lze používat po dobu nejméně 6 let.

Polyuretanová pěna je významnou součástí systému pohodlného sezení čalouněného nábytku. Čalouněný nábytek označuje kombinaci všech materiálů, konstrukčních a designových aspektů, které mohou přispět k pohodlí hotového kusu čalouněného nábytku nebo jej naopak zhoršit.

Jak vyčistit 95% polyuretanové 5% polyesterové vlákno? Postupujte podle těchto kroků, abyste co nejvíce vylepšili vzhled sedačky.

Krok 1

Chcete -li důkladně vyčistit sedačku z polyesteru, nejprve z jeho povrchu odstraňte velké částice nebo odpadky. Pomocí standardního vysavače můžete z povrchu odstranit dostatek nečistot a nečistot, abyste mohli začít s čištěním.

Odstraňte ze své lásky sedačky všechny polštáře, polštáře a další předměty, abyste mohli důkladně vysát. Další technikou je pracovat ve vzoru podobném mřížce, aby bylo zajištěno pokrytí celého povrchu.

Krok 2

Zatímco vakuum se postaralo o většinu velké části, nyní je čas použít malý kartáček a váleček na vlákna k odstranění vlasů a drobných částic, které vám unikly.

Válečky na vlákna jsou zvláště výhodné pro čištění sedaček, které si osvojila zvířata. Rychle zabírá vlasy a srst. Po vyklizení sedačky v lásce možná budete chtít znovu vysát, abyste pro dosažení nejlepších výsledků zachytili veškeré zbývající nečistoty.

Krok 3

Pomocí papírového ručníku nebo měkkého hadříku odstraňte všechny vlhké skvrny. Netlačte příliš silně. Tím zabráníte vniknutí kapaliny do polyuretanové pěny polstrování.

Krok 4

Jedlá soda je skvělý způsob, jak okamžitě deodorizovat své milostné sedadlo. Jedlá soda nečistí sedací soupravu, ale rychle odstraní pachy. Na vrch naneste malý povlak a nechte jej asi 20 minut.

Ujistěte se, že je jedlá soda na vašem milostném sedadle zcela suchá (pokud je dokonce i mírně vlhká, nic z toho nebude fungovat). Když časovač zhasne, znovu pomocí vakua prášek odstraňte.

Krok 5

Určete typ látky, se kterou pracujete. Podívejte se na štítek, který vás informuje o tom, z čeho je látka sedací soupravy vyrobena. Štítky obecně poskytují rady o tom, jaké materiály použít k čištění látky.

  • W: Použijte parní vysavač a prací prostředek na vodní bázi.
  • WS: prací prostředek na vodní bázi používaný v kombinaci s parním vysavačem nebo čisticím prostředkem pro chemické čištění.
  • S: Používejte pouze čisticí prostředek na chemické čištění.
  • O: K mytí používejte studenou vodu.
  • X: Vysávejte a kartáčujte sami, nebo zavolejte odbornou úklidovou službu.

Závěr

Díky těmto informacím budete mnohem lépe vybaveni k rychlému a snadnému čištění sedačky lásky 95% polyurethanu a 5% polyesteru. Chcete -li zabránit vzniku potenciálního poškození, jednoduše dodržujte doporučení týkající se struktury.