Základní čtyřstupňový průvodce, jak se snadno zbavit růžové plísně

Jednoduše jste vstoupili do koupelny, ale nyní konzultujete online články o tom, jak se zbavit růžové plísně. Není žádným tajemstvím, že se formy obvykle objevují v podobných tvarech, ale ve skutečnosti se liší barvou.

Základy růžové plísně

Je růžová plíseň v podstatě to, co říká její název? Tato spárovací hmota nebo tmel ve vaší koupelně, která postupně přechází do růžových nebo jiných odstínů, jako je například oranžový šerbet, může být automaticky označena jako plíseň. To však není skutečný případ.

Tato růžová spárovací hmota šířící se po vašem domě není plíseň, ale bakterie přenášené vodou. Vědecky je jinak znám jako Serratia marcescens. Stejně jako plísni se jí ale také daří v prostředí s vlhkostí a vlhkostí.

Může také vypadat rozmazaně nebo slizce. Barva je způsobena pokojovou teplotou; důvod, proč se někdy jeví jako nejen narůžovělý, ale také světle červený nebo světle oranžový.

Stejně jako výše uvedený příklad scénáře obvykle roste v koupelnách. Může dokonce růst v plastech a tkaninách, jako jsou vaše sprchové závěsy. Pokud se obáváte, že nějakou máte, podívejte se na tento článek o tom, jak předcházet plísním na sprchových závěsech.

Pokud již takovou situaci zažíváte, nemusíte si dělat starosti, protože tento návod, jak se zbavit plísní na sprchových závěsech, vám může usnadnit tvorbu záhybů na čele.

Tento růst není připisován pouze teplému a vlhkému prostředí, ale také kvůli špatné hygieně. Nesprávné zacházení s tělními tekutinami, jako je moč a výkaly, nakonec vytvoří živnou půdu pro bakterie a plísně.

Pokud si všimnete, že vám v koupelně rostou růžové plísně, nevyhýbejte se jim. Jejich kolonie má potenciál představovat zdravotní rizika zejména pro osoby s otevřenými ranami, infekcemi močových cest a močového měchýře a respiračními problémy.

Růžové plísně by také mohly negativně ovlivnit ty členy domácnosti s oslabeným imunitním systémem, jako jsou kojenci a starší lidé. To je jeden z důvodů, proč byste se měli té růžové plísně během okamžiku zbavit!

Jak odstranit růžovou plíseň

Pokud jste majitelem domu nebo pronajímatelem nebo jen někým, kdo pečuje o své zdraví, potřebujete vědět, jak odstranit růžovou plíseň, ať už je viditelná na očích nebo číhá v nejvzdálenějších rozích vašeho domu.

Krok č. 1. Oblečte se do bezpečnostních zařízení

Musíte si pamatovat, že po celou dobu úklidu budete jednat s nebezpečným domácím padouchem. Vzhledem k tomu, že budete v kontaktu s plísněmi, musíte provést bezpečnostní opatření tím, že budete nosit rukavice, brýle a masky nebo respirační ochranu.

Můžete si také nasadit ochranné brýle, které vaše oči dále ochrání před případnými spory plísní, které cirkulují ve vzduchu. Pokud máte otevřenou ránu, měli byste se ujistit, že je zakryjete, abyste zabránili kontaminaci plísní.

Krok č. 2. Připravte řešení

Nejde samozřejmě o úplnou sanaci plísní bez směsi čisticího roztoku. Neboj se; nemusíte za to utrácet majlant, protože je můžete jednoduše chytit z kuchyňských skříněk nebo prádelny.

Do malé misky dejte lžíci prostředku na mytí nádobí nebo univerzálního čističe. Smíchejte vámi zvolený čisticí prostředek s půl šálkem jedlé sody.

Po promíchání získáte tekutou čisticí pastu. Pokud se stane, že to nestačí na povrch, stačí vyrobit další dávku.

Krok č. 3. Vydrhněte a opláchněte

Aby byl váš proces čištění účinný, namočte kartáč do čisticího roztoku, který jste vytvořili dříve. Vzhledem k tomu, že roztok je vyroben převážně z jedlé sody, změkčí bakterie, a tím se usnadní jeho odstranění.

Až budete s drhnutím hotovi, můžete zbytky čisticích prostředků z postižených povrchů opláchnout ručním sprchovým sprejem. Pokud máte co do činění s tvrdými povrchy, můžete oblast otřít vlhkým ručníkem.

Krok č. 4. Vyrobte dezinfekční roztok

Protože se zde nezabýváte pouze plísněmi, ale také škodlivými bakteriemi, musíte své vyčištění vylepšit dezinfekčním roztokem. Chcete -li si vyrobit vlastní, smíchejte v rozprašovači 50:50 roztok teplé vody a chlorové bělidlo.

Nakaženou oblast několikkrát postříkejte a nechte působit 10 až 15 minut. Penetrace zajistí, že na povrchu nezůstanou žádné bakterie ani plísně. Spárujte to s čisticím kartáčem, abyste povrchy důkladně vyčistili.

Když je vše hotovo, místo dobře opláchněte a osušte pomocí stěrky nebo ručníků, abyste odstranili vlhkost, kterou přináší čisticí roztok. Nyní růžové formy konečně nikde nejsou!

Zde však váš úkol jednoduše nekončí. Musíte se ujistit, že vaše úklidové úsilí nevyjde nazmar, a to tak, že se naučíte několik tipů na prevenci. Informace o tom, jak to udělat, můžete kopat v tomto užitečném článku.

Závěr

Vědět, jak se zbavit růžové plísně, určitě není snadný úkol, ale nemusí to být ani další běda. Naučte se, jak na to a budete překvapeni, že váš domov je nejen bez plísní, ale také ve zdravém prostředí.