Varná deska se při použití trouby zahřívá? 5 překvapivých důvodů!

Možná se ptáte, kdy se při používání trouby zahřívá sporák. Na základě značky, kterou provozujete, se to může vyvíjet. Je důležité určit, proč se varná deska při používání trouby zahřívá.

Když je trouba zapnutá, mísa hořáku se otáčí a umožňuje průchod tepla na dno sporáku. Pokud byla mikrovlnná trouba používána často, může k tomu dojít. Pokud se varná deska zahřeje, když je trouba zapnutá, měli byste reagovat rychle.

Pokud by to přetrvávalo, mohlo by to ohrozit strukturální stabilitu varné desky. Pravý zadní hořák musí vždy vydávat teplo, protože tam je určen. Pokud bude neustále klesat pod varnou desku, poškodíte základnu spotřebiče. To může mít za následek nákladné opravy, za které nebudete chtít platit! Projdeme si důvody, proč se varná deska zahřeje, když je trouba zapnutá, a jak to opravit. Začněme!

Proč se varná deska zahřívá, když používáte troubu?

Když zapnete troubu a všimnete si, že váš sporák je příliš horký, znamená to, že se něco pokazilo, pojďme se podívat na příčiny!

#1. Špatně zarovnaná mísa hořáku

Mísa hořáku je nejtypičtější příčinou zahřátí varné desky při používání trouby. Konkrétní prvek kamen musí být neustále správně umístěn. Nakonec vytlačí horký vzduch na nesprávná místa, jako je dno sporáku, pokud se s ním pohybuje. Může k tomu dojít pouze při mytí nebo přemisťování trouby. Zvažte, zda věnovat čas tomu, abyste určili, kde je umístěna nádoba hořáku a aby byla odkloněna k pravému zadnímu hořáku trouby. Teplo by mělo mít možnost unikat tímto otvorem. Když není orientovaná, varná deska se po zapnutí trouby zahřeje.

#2. Zhoršující se izolace trouby

Aby se zabránilo úniku tepla, musí být všechny trouby izolovány. Tato izolace má dvě funkce: udržuje teplo dovnitř a chlad ven. Řídí vnitřní teplotu trouby distribucí většiny tepla do jídla. Kvůli vysoké teplotě zabraňuje přehřátí hořáku a kuchyňského koutu. Pokud je izolace vaší trouby opotřebovaná nebo se rozpadá, nejlepší možností je najmout odborníka, který ji vymění, nebo zakoupit novou troubu. I když výměna izolace trouby může prodloužit její životnost, je to obvykle náznak toho, že ostatní části brzy selžou.

V důsledku tohoto postupu se kamna a kuchyně zahřejí daleko více, než jsou. Přesto lze problém přehřívání občas rychle vyřešit. Těsnění na dvířkách trouby zabraňuje tepelným ztrátám. Většina lidí předpokládá, že je problém s varnou deskou, protože je přímo pod ní. Oprava tenkého, životně důležitého těsnění dvířek trouby může být obrovským požehnáním. Opatrně vyměňte staré těsnění pomocí zoubkovaného nože nebo šroubováku a poté jej nahraďte novým těsněním.

#3. Ucpaný průduch

Většina pecí má silný ventilační systém, který přenáší teplo. Může obsahovat nejen nádobu hořáku a další díly související se spotřebičem. Když je jeden z nich zničen, teplo začne unikat všude. Větrací otvor se pravděpodobně zlomí, což znesnadní odvádění teplého vzduchu pryč. Může výrazně zvýšit teplotu varné desky. Pokud se varná deska zahřeje, když je trouba zapnutá, budete překvapeni, ale je to možné.

Provoz spotřebiče bude poškozen kvůli rozbitému větracímu otvoru, který je kritický pro schopnost spotřebiče udržovat chlad při ohřívání jídel. Budete mít problém s horkou varnou deskou po vypnutí, pokud je teplo u konce. Možná vás také budou zajímat běžné problémy s varnou deskou a jak je opravit.

#4. Produkce nadměrného tepla

To je neobvyklé, ale je to možné v závislosti na stáří spotřebiče. Předpokládejme, že pracujete s retro mikrovlnnou troubou. Když je zapnutý, může začít produkovat nadměrné teplo, i když chcete, aby zůstal při snížené teplotě. Bude také generovat velké množství tepla, které se poté přenese do hořáků. Trouby vytvářejí velké množství tepla, které může proniknout do varné desky. Musíte ovládat větrací otvory a zajistit, aby zařízení fungovalo správně. Je možné, že pokud je čidlo topení vypnuté, teplo se stane nekontrolovatelným. Měli byste požádat odborníka, aby prozkoumal součásti, abyste zjistili, co to spouští.

#5. Nedostatečná cirkulace vzduchu

Nízká cirkulace vzduchu může být příčinou toho, že je vaše varná deska tak horká. Nedostatek proudění vzduchu v kombinaci s nečistými záchytnými mísami a špatnou izolací je škodlivý pro jednotku. Mezi hořákem, nádobím, odkapávací nádobou a sporákem musí být dostatek místa. Nízká cirkulace vzduchu může být způsobena různými faktory, včetně nízko posazených hořáků: hromadění nečistot a nesprávná instalace.

It’s A Wrap!

Nakonec je zde odpověď na to, proč se varná deska při použití trouby zahřívá. Zkontrolujte, kde je umístěna nádoba hořáku nebo zda je nutné ji upravit. Pokud není rozbitý, přemístěním na správné místo by měl problém vyřešit. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, co je sporák a jak opravit elektrický sporák.