Užitečný průvodce v 6 krocích, jak odstranit plíseň z koberců

Po dokončení tohoto článku se dozvíte, jak dostat plíseň z koberců. Od špíny po zápach, provedeme vás odstraňováním plísní.

Není pravda, že doma trávíme spoustu času na kobercích? Chodíme na procházky, běháme, odpočíváme a bijeme se, uvolnění a v pohodě.

Jak moc můžete být uvolnění, když se setkáte se skvrnou od plísně na koberci? Nemusí to být nejpříjemnější zážitek.

Takže se nebojte, plíseň může být a bude odstraněna z koberce několika osvědčenými způsoby.

Koberečky & Plíseň

Vzhledem k tomu, že koberce a koberce jsou vyrobeny z materiálů podobných houbě, jsou náchylné k pohlcování pachů. Dobrou zprávou je, že s vhodnou péčí můžete většinu pachů odstranit.

Špatnou zprávou je, že jakmile je zápach plísní, věci jsou trochu složitější, zvláště pokud se plíseň nezachytí dostatečně brzy a rozšířila se na podložku koberce.

Když se na koberci objeví plíseň, je důležité ji co nejrychleji odstranit, protože by to mohlo znamenat, že koberec byl poškozen nadměrnou vlhkostí, která ještě úplně nevyschla. Plíseň může také vyvolat sípání u astmatických pacientů.

Odstranění plísně na kobercích

Je důležité mít na paměti, že byste měli problém okamžitě řešit, jakmile zaznamenáte jakékoli známky plísně. Načasování je pro plíseň zásadní, protože spóry mohou být čím dál tím horší, čím déle je necháte samotné.

Krok č. 1. Pokud s ním máte co do činění, vyneste koberec ven. V opačném případě využívejte koberec co nejvíce.

Krok č. 2. Smeťte co nejvíce plísní z koberce koštětem. Plíseň v koberci by se měla nadále uvolňovat a vypadávat.

Krok č. 3. Ihned po tomto úvodním zametání postiženou oblast vysajte. Jakmile prostor řádně vysáte, vyprázdněte vakuový sáček do venkovní popelnice.

Krok č. 4. Smíchejte teplou vodu a saponát v misce a vytvořte mýdlovou kombinaci.

Krok č. 5. Chcete-li důkladně vyčistit místa, kde se plíseň vyskytla, mnohokrát ji otřete houbou.

Krok č. 6. I když se můžete cítit velmi v pokušení použít ventilátor k urychlení procesu sušení, měli byste nechat koberec vyschnout přirozeně. Jakékoli spóry plísní nebo plísní, které mohou být přítomny v koberci, by se mohly rozptýlit po celém vašem domě, pokud na něj přímo vystřelíte stropní nebo podlahový ventilátor.

Metody, jak dostat z koberců zápach plísně

Metoda č. 1. Jedlá soda

Jedlá soda je vynikající produkt k odstranění pachů, ať už ze zapáchající obuvi, oděvů nebo v tomto případě z koberců.

Krok č. 1. Nejlepší by bylo, kdybyste povrch koberce hojně posypali jedlou sodou. Aby byla práce provedena efektivně, měli byste na koberec nanést silnou vrstvu jedlé sody.

Nechte ho několik hodin sedět (nejlépe přes noc nebo v ideálním případě dva dny, pokud je to možné), aniž byste na něj šlápli. Pokud je zápach pouze povrchový, bude to stačit k tomu, aby váš koberec voněl jako nový.

Krok č. 2. Pokud máte po dvou dnech podezření, že zevnitř koberce vychází nepříjemný zápach, vykartáčujte jej tvrdým smetákem nebo třeba ručním kartáčem, abyste zajistili, že jedlá soda dopadne na vlákna koberce. Abyste neporanili křehká vlákna koštěte, používejte jej jemně.

Krok č. 3. V tomto kroku postupu setřete jedlou sodu pomocí vakua, protože prášek by ji mohl poškodit. Místo toho si ušetříte čas a práci tím, že budete venku třást kobercem.

Krok #4. Po setřesení přebytečné jedlé sody vysajte zbývající prášek pomocí silného vakua.

Krok č. 5. Pokud se zápach zlepšil, ale zcela nezmizel, proces opakujte. nebojte se. Jedlá soda koberci neublíží, takže ji můžete používat, jak často chcete.

Metoda č. 2. Peroxid vodíku

Pokud má váš koberec stále plíseň a zatuchlý zápach, vyzkoušejte roztok vody a peroxidu vodíku. Na každý jeden díl peroxidu vodíku použijte asi pět dílů vody.

Je to také skvělý způsob, jak se zbavit spor plísní a zatuchlého zápachu. Můžete si přečíst tento článek, který vám může pomoci zjistit, jaký je rozdíl mezi plísní a plísní.

Metoda č. 3. Šampon

Skvělá věc, jak se zbavit plísní, plísní a zatuchlých pachů, je, že existuje tolik možností. Pokud jedlá soda a peroxid vodíku nezaberou, jděte do obchodu a pořiďte si lahvičku pěnového šamponu na koberce.

Naneste dostatečné množství šamponu na postiženou oblast a jemně jej rozetřete houbou. Před opláchnutím nechte šampon na kobereček nasáknout alespoň 20 minut.

Šampon a všechny zbývající zbytky poté vysajte. Tento odkazovaný článek o tom, jak se zbavit plísní na odpadkových koších pro jejich čisticí techniky, bude jistě užitečný.

Závěr

I když můžete pomocí běžných domácích řešení odstranit mnoho skvrn, poškození plísní a zatuchlých pachů, některé budou vyžadovat více práce.

Pokud se domníváte, že jste vyčerpali všechny ostatní možnosti, nebo se jimi nechcete zabývat, můžete si najmout profesionály na sanaci plísní. To bude vše o tom, jak dostat plíseň z koberců.