Proč si na svatbu nemůžete vzít červenou: Etiketa hosta

Ti, kdo jsou zvědaví, proč si na svatbu nemůžete vzít červenou, si musí pamatovat dva důvody. Jedním z nich je základní etiketa svatebních hostů, která udržuje nenápadný vzhled, a druhým je to, že některé kultury rezervují červenou pro nevěstu.

Níže podrobněji probereme doporučení a nedoporučení červené barvy pro oděv svatebních hostů. A pro nevěsty se prosím podívejte, co znamenají červené svatební šaty.

Zde je důvod, proč si na svatbu nemůžete vzít červenou

Červená je na svatbě poutavá barva

Prvním důvodem, proč by se hosté měli vyvarovat nošení červené na svatbě, je, že červená je intenzivní, hlasitá a poutavá barva. Bude vyčnívat z davu a může se zdát, že se snažíte získat pozornost, i když to není vaším záměrem.

Červená také není oblíbená barva, která by se měla zařadit do svatební palety. Pokud je však svatba, které se účastníte, tradiční svatba s bílou a jinými pastelovými barvami jako jejím tématem, červená bude ještě poutavější.

Kromě červené vám doporučujeme seznámit se s různými barvami, které byste na svatbu neměli nosit. I když ne všechny svatby jsou stejné, hosté by měli vědět, jaké barvy jsou na oblečení svatebních hostů běžně odsuzovány.

Nevěsty jsou jediné, kdo může na svatbu nosit červenou

Druhým důvodem, proč se host nesmí na svatbu obléci, je kultura nevěsty a ženicha. Například se očekává, že čínské nevěsty budou nosit červenou, protože tato barva tradičně představuje štěstí a štěstí.

Červená je také známá jako symbol ochrany, protože odhání zlé duchy. Pokud se účastníte čínské svatby, zeptejte se kohokoli blízkého páru ohledně přijatelných barev pro hosty, aby se náhodně nezdálo urážlivé.

Kromě čínských svateb byste měli být na hinduistické svatbě také opatrní nebo se vyvarovat nošení čtení. Je považována za posvátnou barvu představující nové začátky, proto také indické nevěsty často nosí červenou.

Je neslušné nosit na svatbu červenou?

Může být považováno za neslušné nosit na svatbu červenou, zejména proto, že tato barva je v některých kulturách svatební. Na hosta ve stejné barvě jako nevěsta bude vždy pohlíženo negativně, protože se zdá, že se snaží nevěstu předvést.

Podobně jako je obvyklé vyhýbat se bílé v šatech nebo oděvu svatebních hostů, je lepší se vyhnout červené úplně. Existuje však i případ, kdy si hosté mohou vzít na svatbu červenou.

Možná, že svatba má červený motiv, nebo pár výslovně požadoval tuto barvu na oděvu svatebního hosta. Ale samozřejmě můžete také nosit tmavší odstíny červené na letní svatby, podzimní svatby a další sezónní svatby, kde by teplé barvy vypadaly na hostech fantasticky.

Klíčem není nikdy výběr jasně červeného oblečení a samotný styl vašeho oblečení by neměl být příliš extravagantní. Pro mužské hosty je kaštanová také elegantní k obleku, pokud to není barva, kterou nosí mládenci nebo ženich sám.

Pro další reference, zde je, jaká barva obleku na svatbu.

Je přijatelné nosit na svatbu červené šaty?

Svatby se liší v tématech a dress codech. Některé akce proto mohou přijímat hosty v červených šatech.

Pokud je ve svatební paletě zahrnuta červená, zvolte tmavší červené šaty, které neodhalují nebo jsou příliš extravagantní, aby vypadaly jako svatební nebo poutavé. Měli byste také zavést do svého oblečení jiné barvy, jako jsou neutrální boty, spíše než nosit celé červené oblečení.

A samozřejmě, nosit červené šaty pouze v případě, že to není barva svatební party. Ženy by měly mít na všech svatbách jinou barvu než družičky.

Znamená nosit na svatbě červenou, že jste spali s ženichem?

Hosté budou často voláni, pokud se rozhodnou nosit na svatbu červenou, protože to dříve mělo skandální význam. Ženy, které nosí na svatbě červenou, označovaly, že spaly s ženichem.

Tato konotace je vysledována jako „šarlatová žena“, i když to neplatí pro všechny svatby. Ale pokud si nejste jisti, můžete si ušetřit starosti a jednoduše si vzít na svatbu jinou barvu.

Může nevěsta nosit červenou?

Nevěsta si na svatbu může vzít červenou, tím spíše, že více žen preferuje netradiční nebo nestandardní svatbu. Jedinou možnou úvahou je, zda máte obřad na konzervativním místě, nebo můžete mít velmi tradiční příbuzné, pro které by se červená barva ke svatebním šatům nehodila.

Nicméně je to vaše svatba a správná komunikace by měla předem vyřešit nedorozumění. Můžete si také promluvit se svým ženichem, takže se vaše svatební outfity vzájemně doplňují; možná si vezme kaštanový oblek nebo červenou vnitřní košili, aby ladila například s vašimi červenými svatebními šaty.

Je červená barva dobrá na svatbu?

Nic neukáže smělost a jedinečnost jako červená svatba. Aby to bylo elegantní a nevypadalo nevkusně, zvažte bílou, červenou a tmavě zelenou paletu pro vaši svatbu.

Závěr

A to je vše! Abychom to zrekapitulovali, proč si na svatbu nemůžete vzít červenou, je to výrazná barva a některé kultury ji rezervují pro nevěstu.

Nicméně, červená může být fantastická pro svatbu, protože představuje lásku, sílu a dokonce i štěstí.