Proč se můj šicí stroj zasekává: 4 důvody

Odpověď na otázku, proč se ruší můj šicí stroj, odhaluje čtyři potenciální důvody. Diskutujeme o nich podrobněji a také o tom, jak můžete řešit problémy se svým strojem. Kromě toho vás naučíme, jak tyto problémy vyřešit.

Zažili jste také zmrazení šicího stroje? Diskutovali jsme o průvodci, jak rozmrazit šicí stroj. Zkontrolujte prosím naše řešení, aby vaše zařízení opět fungovalo.

Proč se mi šicí stroj zasekává a jak jej opravit

Opotřebený šicí stroj

Zjistěte, jak provádět servis svého šicího stroje, aby se vaše zařízení neopotřebovalo a neznečistilo. Pokud se na šicím stroji hromadí vlákna, rzi nebo poškození na jeho částech, nebude fungovat hladce a nakonec se může zaseknout. Proto je nejlepší zpomalit jeho zhoršování tím, že ho udržujete v čistotě a suchu, aby se zabránilo hromadění nečistot nebo rezivění.

Problémy s jehlou

Váš šicí stroj se může zasekávat kvůli jehle. Mohlo by dojít k zaseknutí nebo ztrátě zařízení, což samozřejmě ovlivňuje mechanismus jednotky. Když vyměňujete jehlu šicího stroje, ujistěte se, že se neztratí uvnitř stroje, nebo jste novou nainstalovali těsně.

Stuck top thread

Běžným důvodem uvíznutí šicího stroje je, když se horní nit zasekne, protože jednotka nemá správný závit. Mělo by být snadné jej identifikovat a opravit, protože potřebujete pouze sundat cívku a odříznout postiženou část. Poté zatáhněte za nit a vyjměte ji z vodítka, kde by se mohla zaseknout.

Tricky fabric

Zasekává se šicí stroj, ale pouze u některých tkanin? Náročné na šicí stroj může být například plátno, riflovina, kůže nebo čalounění. Šicí stroj by proto měl být vybaven tak, aby tyto projekty zvládal, nebo počítejte s tím, že jehla nebo přítlačná patka nebudou fungovat a zařízení se zasekne.

Jak opravíte šicí stroj, který se zasekává?

 • Zkontrolujte nit a znovu provlékněte šicí stroj, abyste se ujistili, že prochází správnými cestami
 • Zkontrolujte a vyměňte jehlu, abyste se ujistili, že není ohnutá nebo ztracená
 • Vyjměte cívku, držák a desku a jemně je očistěte štětcem, abyste odstranili usazeniny a nitě
 • Pokud se nit zamotá, převiňte cívku zpět a odstřihněte konce nitě, které mohou na cívce vyčnívat
 • Zajistěte, aby nastavení vašeho šicího stroje, včetně napětí a stehu, bylo kompatibilní s vaším projektem
 • Proč se moje cívka stále zasekává?

  • Přečtěte si, jak správně nainstalovat cívku, protože to způsobí problémy podobné špatně vedenému hornímu vláknu
  • Cívka na vašem šicím stroji by měla mít v přihrádce dostatek místa, aby se nezasekla.
  • Použijte správné množství cívkové nitě, protože omezená délka způsobí navinutí
  • Napětí cívky je zásadní pro bezproblémový chod stroje, takže s ním experimentujte, dokud nebude příliš těsný nebo příliš volný.

  Co způsobuje zablokování šicího stroje?

  Nejčastějším důvodem zablokování šicího stroje je, že se při kyvadlovém závodě shlukuje nit. Proto můžete zabránit zablokování šicího stroje tím, že udržujete kyvadlovou dráhu bez vláken a nečistot, protože mohou zabránit tomu, aby jehla zahákla nit. Pokud jehla nemůže navléknout nit, může se zaseknout a nit se v kyvadlovém závodě shlukuje.

  Jak opravit zamčený šicí stroj

 • Kyvadlovou dráhu vždy zkontrolujte a vyčistěte, abyste z ní odstranili vlákna a nečistoty
 • Pokud je stroj zablokovaný kvůli svazkovacímu niti, vypíchněte jehlu z kyvadlové dráhy ručním kolem
 • Ručně vyjměte jehlu ze svorky, pokud ji nemůžete zapracovat a vyjmout z raketoplánu
 • Vytáhněte látku a z navlékací roušky vyjměte navinutou nit
 • Pokud se nit navíjí i po vyčištění kyvadlové dráhy, upravte časování jehly
 • Konzultujte s technikem synchronizaci kyvadlového háku s jehlou pomocí nástrojů
 • Technik má speciální nástroje pro umístění jehly a povolení nastavovacích šroubů ozubeného kola k nastavení a úpravě, aby se jehla a kyvadlový hák synchronizovaly
 • Na jaké napětí by měl být můj šicí stroj zapnutý?

  Napětí na vašem šicím stroji je nastavitelné a musíte s ním experimentovat podle různých situací. Pokud je například nit pod jehlou viditelná, může být napětí niti příliš silné a napětí nitě příliš nízké. Na druhé straně můžete v horní části látky vidět spodní nit, protože napětí nitě jehly je příliš silné nebo spodní nit příliš slabá.

  Můžete si také přečíst náš návod, jak vyměnit napínací sestavu na šicím stroji a vyřešit problémy související s napětím.

  Závěr

  Byl tento článek užitečný? Abych rekapituloval, proč se můj šicí stroj zasekává, může to být ze špinavého a opotřebovaného stroje, problémů s jehlou, špatného navlékání nitě nebo náročné látky. Mělo by být snadné tyto části opravit a uvolnit stroj.

  Pokud máte ještě nějaké dotazy, zanechte nám níže uvedený komentář nebo si prohlédněte náš blog, kde najdete další techniky řešení potíží se šicím strojem.