Proč se moje tlaková myčka nespustí? 4 úžasné důvody!

Máte obavy, proč se můj tlakový čistič nespustí? No, žádné další starosti. Jsme tu, abychom vám pomohli. Pokud jste tlakovou myčku ještě delší dobu nepoužívali, mohl se její benzín znehodnotit a zablokovat karburátor, v důsledku čehož se nezapne. Pokud se to nespustí, může to být zapalovací svíčka nebo zapalovací cívka.

Možná, že se nedostává správných poměrů vzduchu a paliva kvůli ucpanému filtru, pokud to jde dobře a nebude to pokračovat.

Může se stát závažným problémem, když se tlaková myčka nezapne. Jednoduše nebudeme něco čistit tlakovou myčkou, pokud nebude zapnutá. Předpokládejme, že vás to zajímá a chcete se dozvědět více, přečtěte si článek na konci. Diskutovali jsme o důvodech a řešeních, jak tento problém vyřešit. Pojďme se na to pořádně podívat!

Důvody, proč se tlaková myčka nespustí

Máte problém s tlakovou myčkou? Prostřednictvím tohoto článku pochopíte, proč se moje tlaková myčka nespustí. Přečtěte si několik níže uvedených důvodů;

Krok č. 1. Nízká hladina paliva

Zásoba paliva je obecně první položkou zkoumanou nad vším ostatním. Vaše tlaková myčka potřebuje k provozu benzín. Za prvé, pokud používáte elektrickou tlakovou myčku, dvakrát zkontrolujte, zda jsou všechny zásuvky, do kterých je zapojen, funkční. Zatímco pokud připojení nefunguje správně, budete jej muset vyměnit nebo přemístit tlakovou myčku na jiné místo.

Stává se také, že někdy mohou být takové kabely vadné. Pomohlo by, kdybyste zkontrolovali kabel napájecího kabelu, zda není prasklý nebo natržený. Tak lze problém vyřešit také ručně pomocí několika svařování izolovaným drátem, najmout odborníka nebo vyměnit napájecí kabel.

Je důležité zajistit, aby vše fungovalo. Pokud budete používat myčku paliva, ujistěte se, že nádoba tlakové myčky je plná paliva nebo plynu. Tlaková myčka se nespustí, pokud je nádrž prázdná bez paliva nebo plynu. Také mějte na paměti, že používáte správné kapalné palivo pro tlakovou myčku, kterou používáte. Pokud použijete špatnou kombinaci paliva, vaše tlaková myčka nemusí ani běžet nebo může představovat značnou hrozbu pro všechny části. Nakonec může být užitečné vědět, jak opravit cyklus odstřeďování na pračce.

Krok č. 2. Vadná zapalovací svíčka

Vadná zapalovací svíčka může také naznačovat, proč neběží tlaková myčka oleje. Pokud byla zapalovací svíčka vystavena nadměrnému opotřebení nebo je jinak výrazně poškozena, budete ji muset opravit. Obáváte se, že nebudete schopni opravit zapalovací svíčku, a bude snazší si ji celou pořídit.

Prohlédněte si zapalovací svíčku a zjistěte, zda je glazovaná keramická izolace skutečně prasklá, zda na takovém vodiči nejsou usazeniny grafitu nebo zda byl vodič prasklý nebo spálený. Můžete použít detektor zapalovacích svíček, abyste zjistili, zda je to fungování. Dá vám vědět, zda je zapalovací svíčka vadná nebo vyžaduje výměnu. Může být také dobré vědět, jak opravit cyklus odstřeďování na pračce.

Krok č. 3. Přebytečný vzduch

Pokud hadice tlakové myčky a čerpadlo zadržují nadměrný vzduch, motor se stále nemusí spustit a čerpadla se také minimálně nespustí. Je to poměrně jednoduchý problém k vyřešení. Pokuste se natlačit vodu do tlakové myčky, dokud nebude všechen vzduch z trysky zcela vypuštěn. Pomůže čerpadlu při spouštění a vytváření vysokého tlaku vody. Někteří lidé se pokoušejí odsát vzduch z hadice ostřikovače a obvykle to funguje úžasně.

Krok č. 4. Ucpaný vzduchový filtr

Nezbytnou součástí vašich tlakových čističů je vzduchový filtr. Čistí vzduch, aby se zabránilo ucpání motoru a kompresoru nežádoucími částicemi. Váš motor nebude připraven získat tolik vzduchu, takže pokud je výfukový systém příliš zaprášený a ucpaný, udržujte chlazení. Za jiných okolností by to mohlo zabránit spuštění tlakové myčky jakýmkoli způsobem.

Nejjednodušším řešením je zcela vyčistit vzduchový filtr, což lze obecně provést vložením síta filtru do tekoucí vody, dokud není odstraněn všechen prach. Pokud tlak v pračce neklesne, znovu filtrační síto zkontrolujte; je rozbitá a špinavá, musíte ji okamžitě vyměnit. Kromě toho může být užitečné přečíst si, kde mám filtr pračky a zda jej opravdu musím čistit.

Krok č. 5. Vadný karburátor

Zablokovaný nebo poškozený karburátor je stále jedním z problémů, jak udržet tlakové mytí v chodu. Protože se karburátor stal pro provoz takové plynové tlakové myčky tak zásadní, měli bychom zkontrolovat, zda to byl problém. Předpokládejme, že jste s tlakovou myčkou nikdy nemanipulovali několik měsíců nebo dokonce let.

Benzín může dobře ztvrdnout nebo dokonce usadit nečistoty na určitých segmentech karburátoru. Může to způsobit lepkavost, ucpání a přestat správně fungovat. Konečným důsledkem je nefunkční karburátor a nespouštěcí tlaková myčka. Takže znovu, použití čističe karburátorů nebo chemikálie na čištění karburátorů se zdá být nápravou.

Je to obal!

Nakonec jsme sepsali vše, co potřebujete. Potěšilo nás, že tento článek odpovídá, proč se moje tlaková myčka nespustí. Pokud se vám tento problém stane, nezoufejte. Výše uvedené kroky jsou pro vás velmi přínosné. Probrali jsme všechny důvody tohoto problému, stačí si je pozorně přečíst. Podívejte se na tipy, jak odstranit plíseň z praček, kde najdete další výrobky do praček. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!