Proč nemůžete na svatbu nosit černou: Etiketa hosta

Je důležité vědět, proč nemůžete na svatbu nosit černou, takže si přečtěte dva hlavní důvody. Pak v tomto článku budeme hovořit o tom, proč musí svatební hosté pečlivě zvážit nošení černé.

Probereme také případy, kdy je přijatelné oblečení černého svatebního hosta. A protože jsme u tématu etikety hostů, doporučujeme, abyste se také seznámili s tím, proč si na svatbu nemůžete vzít červenou.

Proč nemůžete na svatbu nosit černou: Etiketa oblečení pro svatební hosty

Různé svatební zvyky a tradice

Pokud na svatební pozvánce nejsou uvedeny žádné barvy, je nejlepší zeptat se někoho blízkého na váš záměr nosit černou. Je to proto, aby se zajistilo, že barva nebude potenciálně nesprávně interpretována, protože nerespektujete kulturu páru.

Na některých svatbách je obvykle černá barva spojena se smutkem. Ostatní hosté na svatbě proto mohou považovat za nevkusné, když vidí osobu v černém na akci, která má oslavovat dva lidi.

Dalším důvodem, proč v jiných kulturách není přijatelné nosit černou barvu na události, jako jsou svatby, je ten, že černá symbolizuje smůlu. Mohlo by se zdát, že očekáváte neúspěšné manželství mezi nevěstou a ženichem, pokud na jejich svatbě nosíte tuto barvu.

Preference páru

Je důležité zkontrolovat, zda chcete na svatbu nosit černou, protože někteří lidé tuto barvu pro svou příležitost prostě nepreferují. Například, možná pár chce jasnou barevnou paletu a nechtěli by mít na svatbě nudné a tmavé barvy.

Nechcete také vyčnívat, zvláště pokud svatební pozvánka uvádí barevnou paletu. Například, pokud se jedná o pastelově zbarvenou svatbu, pak bude černá v davu příliš nápadná.

Černá může být v některých případech dokonce vyhrazena pro svatebčany nebo samotný pár. Možná, že mládenci mají nosit černé obleky, takže jako mužský host musíte jako základní etiketu zvolit jinou barvu obleku.

Pravidla nošení černé na svatbu

Než na svatbu obléknete černou, poraďte se s párem nebo někým ze svatební party. Ujasněte si, zda černá není spojena s žádnou negativní symbolikou, nebo zda se jedná o barvu, která se páru na svatbě nebude líbit.

Zde je několik dalších tipů a pokynů pro etiketu oblečení svatebních hostů týkající se černého oblečení:

 • Vázané a formální svatby obvykle očekávají černé oblečení; proto můžete nosit černý oblek nebo šaty, pokud se nejedná o zcela černý oděv, abyste se vyhnuli vyčnívání
 • Večerní svatby vyžadují oblečení v tmavých barvách, včetně černé; jen se ujistěte, že na sobě nemáte něco, co by přitahovalo pozornost, jako jsou sexy černé večerní šaty s vysokým rozparkem pro ženské hosty nebo černý smoking, díky kterému budete vypadat jako ženich pro mužské hosty
 • Světlé barvy jsou přijatelnější pro ranní nebo odpolední svatby; nebylo by praktické nosit černou, zvláště pokud jde například o venkovní odpolední svatbu na pláži
 • Pokud se očekává, že místo konání nebo sezóna bude horká, černá by se při nošení cítila nepohodlně, protože zadržuje teplo
 • Pokud je svatebčan v černém, vyberte si jinou barvu oděvu svatebního hosta
 • Zkombinujte černou s dalšími neutrálními barvami pro elegantní vzhled
 • S tím vším, co bylo řečeno, zde jsou barvy, které můžete nosit na svatbě jako alternativu k černé, pokud je to nutné.

  Můžete si na jarní svatbu vzít černou?

  Jarní svatba obvykle vyžaduje barevné schéma oblečení pro hosty. Obvykle na svatebčanech uvidíte květinové šaty, pastelové obleky a oblečení v odstínech drahokamů.

  Stále je však možné nosit černou na jarní svatbu, zvláště pokud má vzrušující a živý vzor. Nezapomeňte ji sladit s jinou barvou bot nebo doplňků, abyste mezi ostatními hosty nevyčnívali.

  Můžete si vzít černou na letní svatbu?

  Obléknout si na letní svatbu černou kvůli vysokým teplotám nemusí být dobrý nápad. Pokud se nejedná o večerní svatbu nebo o svatbu v interiéru, můžete se na letní svatbě cítit v černém nepohodlně.

  Můžete nosit černou a bílou na svatbu?

  Na svatbu můžete nosit černou a bílou, protože jde o formální a elegantní vzhled. S černým oblekem a bílou vnitřní košilí pro mužské hosty nikdy neuděláte chybu, aby dodrželi formální dress code.

  Bez ohledu na to se podívejte na pozvánku na svatbu, protože snoubenci mohou upřednostnit pro svou svatbu jiné barvy.

  Můžete si vzít černou květinovou na svatbu?

  Hosté si na svatbu mohou vzít černé květinové oblečení. To se hodí zejména pro náladové a moderní svatby, kde se očekávají vzory a vzrušující barevné kombinace.

  Zejména u ženských hostů však zkontrolujte styl vašeho oblečení a ujistěte se, že nevypadá jako nevěsta. Možná máte na sobě například černé květinové šaty s objemnou sukní a krajkovými detaily, které vypadají jako něco, co by si oblékla nevěsta.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, proč nemůžete na svatbu nosit černou, a to ze dvou důvodů.

  Za prvé, některé kultury spojují černou barvu se smutkem a smůlou. Za druhé, nechcete vyčnívat, pokud svatební barevné schéma neobsahuje černou.

  Doufáme, že to pomůže se základní etiketou hostů; dejte nám vědět níže, pokud máte zájem o další barvy.