Proč můj ohřívač vody nefunguje? 5 překvapivých důvodů!

Proč můj ohřívač vody nefunguje? Je to kvůli problémům, jako je poškozený nebo uvolněný in-line ventil, zlomený přetlakový ventil, teplá voda není přítomna, nízký přívod horké vody, nízký tlak ve vodě, příliš studená nebo příliš teplá voda, zabarvená voda a dlouhá doba výroby teplá voda.

Pamatujte, že ohřívač vody není totéž jako pračka a myčka nádobí. Používá se pravidelně. Ohřívač vody poskytuje teplou vodu pro každodenní úkoly, jako je sprchování, mytí nádobí, mytí rukou a praní.

Vzhledem k tomu, že je toto zařízení používáno pravidelně, je běžné, že se s těmito problémy setkáváme. Dobrá věc je, že ohřívač vody ve stylu nádrže je podpořen návrhem a konstrukcí z minimálního počtu dílů. Opravte problém v ohřívači vody bez profesionála po vašem boku. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Důvody, proč ohřívač vody nefunguje

Níže jsou uvedeny důvody, proč ohřívač vody nefunguje.

#1. Poškozený nebo uvolněný ventil v potrubí

Voda uniká nad systémem, ale můžete to rychle opravit, protože je to lepší, než když voda kape pod nádrž na vodu. Hlavní příčinou úniku vody uvnitř nádrže je uvolněný in-line ventil. Tato rukojeť, kterou vidíte nad nádrží na vodu, aktivuje nebo deaktivuje průtok vody a řeší tento problém maticí zajišťující ventil nebo kouli na svém místě. Při utažení dojde k výraznějšímu úniku. Cestujte do nejbližšího železářství a zakupte si ventil ohřívače vody v řadě.

#2. Teplá voda není přítomna

Poškozené topné těleso je častou příčinou nedostatku teplé vody ve vašem ohřívači vody. Zařízení je vybaveno dvěma topnými články, které zajišťují ohřev přiváděné vody uvnitř nádrže. Pokud topné těleso začne fungovat špatně, nelze k čištění, sprchování a praní použít jen málo nebo žádnou horkou vodu. Navíc mnoho problémů může zastavit produkci teplé vody v plynovém ohřívači vody.

V tomto smyslu problém nastává v důsledku špatně fungujícího plynového ventilu nebo spálené kontrolky. Nedostatek teplé vody je také způsoben poškozeným termočlánkem. Nakupte místo toho nové součásti, abyste mohli snadno vyměnit staré součásti. Pokud zařízení nefunguje správně, kupte si další díly nebo se obraťte na spolehlivého instalatéra. Tímto způsobem opravíte ohřívač vody.

#3. Příliš studená nebo příliš teplá voda

Upravte teplotu vody při změně nastavení termostatu, protože to platí, pokud je voda ve sprše studená nebo horká. Nastavte teplotu na 120 stupňů Fahrenheita, abyste ušetřili více na účtech za energie, protože je to vhodná teplota, kterou je třeba nastavit, aby se zabránilo podráždění pokožky nebo opaření. Teplota mrazu vyžaduje nastavení termostatu na 140 stupňů Fahrenheita, díky čemuž je sprchování ještě příjemnější. Ohřívač vody, který při změně teploty nefunguje správně, je známkou poškozeného termostatu. Vyhledejte spolehlivého topenáře nebo instalatéra v oblasti, který termostat vymění nebo opraví.

#4. Odbarvená voda

Ujistěte se, že voda z dřezu je čistá, protože to je známkou toho, že nádrž na vodu se zřetelně kazí. Nebo anoda v ohřívači vody také klesá. Problém můžete opravit za předpokladu, že jej odhalíte včas. Pokud zařízení nefunguje správně, zavolejte instalatéra. Člověk snadno provede ladění nebo opravy. Licencovaný instalatér může snadno vyměnit a odstranit anodovou tyč systému. Rez, která se šíří po vnitřku vodní nádrže, má za následek tvorbu malých prasklin, protože to způsobuje únik vody na nábytek a podlahu domu. Většina netěsností typu vodní nádrže nelze opravit. Ještě lépe, pořiďte si nový systém, který problémy dále vyřeší. Ušetřete peníze tím, že budete hlásit rané známky koroze odborníkovi.

#5. Nízká dodávka teplé vody

Důvod, proč můj ohřívač vody nefunguje, je také kvůli nízkému přívodu teplé vody, což je jeden z důvodů, proč vám často dochází teplá voda, protože je to důsledek prasklé nebo poškozené ponorné trubky. Trubice tlačí studenou vodu pod nádrž ohřáté vody. S dírou nebo trhlinou, která se začne tvořit v ponorné trubici, se pak přívod studené vody uvolní za středem nebo horní částí nádrže. Studená voda nad nádrží jde do sprch a kohoutků, což řeší problém výměny ponorné trubky systému. Kontaktování renomovaného technika však pomůže dotlačit proces k instalaci složité a nové ponorné trubice.

Nízký přívod teplé vody je známkou nadměrného usazování sedimentů v nádrži na vodu. A ohřívač vody dosáhne poloviny životního cyklu, což má za následek, že se minerály, jako je vápník a hořčík, hromadí u základů vodní nádrže. Poté minerály rostou, ale s menším prostorem uvnitř vodní nádrže, která uchovává horkou vodu. Takže tento problém vyřešte propláchnutím ohřívače vody a odstraněním přebytečných minerálů. Může být také dobré přečíst si o kontrolním seznamu ohřívačů vody.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na otázku: „Proč můj ohřívač vody nefunguje?“ Je to způsobeno mnoha problémy, jako je nízký přívod teplé vody, příliš studená nebo teplá voda, chybějící teplá voda, poškozený nebo uvolněný ventil v potrubí a zabarvená voda. Takže také víte, jak opravit ohřívač vody a zavolat na pomoc odborníka. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik energie spotřebuje ohřívač vody a kde vzít starý ohřívač vody.