Proč můj ohřívač horké vody stále vypíná? 5 překvapivých důvodů!

Ptáte se, proč mi neustále vypíná ohřívač teplé vody? Mezi hlavní důvody tohoto problému patří nefunkční termostat, vadné topné těleso a vadné resetovací tlačítko.

Jističe ohřívače vody mohou občas sepnout bez zjevné příčiny. Jističe se mohou kdykoli vypnout a poté je resetovat, což vám umožní používat ohřívač vody, dokud znovu nevypne. Mohou také zakopnout a pravděpodobně byste je nedokázali resetovat. Jističe vypínají z nějakého důvodu a může to být vážná situace, kterou je třeba okamžitě řešit.

I když jen jednou za čas zakopnou, něco to spouští. Je důležité najít řešení, aby nedošlo k poškození vašeho majetku nebo vzniku elektrického požáru. V tomto článku jsme podrobně probrali vše o tom, proč jističe horké vody neustále vypínají, a jak tento problém vyřešit. Pojďme začít!

Důvody, proč ohřívač vody neustále vypíná

Vypnutí jističe ohřívače vody snižuje pracovní účinnost vašeho ohřívače vody. Pokud si chcete v zimě dát horkou sprchu, musíte tento problém vyřešit. Přestaňte se divit, proč mi neustále vypíná ohřívač teplé vody. Několik technik odstraňování problémů vám může pomoci najít problém. Nejčastější důvody a řešení jsou uvedeny níže.

#1. Špatný termostat

Na elektrických ohřívačích vody jsou dva termostaty: jeden nahoře a jeden dole. Funkce horního termostatu je resetovací tlačítko. Ohřívač má horní a spodní topné těleso, takže máte dva termostaty. Každý komponent má svůj samostatný termostat, který komunikuje s ostatními, aby bylo zajištěno, že se zapne pouze jedno topné těleso najednou. Když voda ve vaší nádrži dosáhne vámi zvolené teploty, termostat vypne topné těleso.

Pokud některý z těchto termostatů selže, může se zablokovat a odmítnout vypnout prvek, který ovládá, což způsobí vypnutí tlačítka restartu na vašem ohřívači vody. Kvalifikovaný instalatér může určit, který termostat je vadný, a opravit jej.

#2. Vadné topné těleso

Topné těleso ve vašem ohřívači vody je zodpovědné za ohřev vody. Může dojít ke zkratu ve vašem topném tělese. K tomu může dojít, pokud se zlomí kovový plášť prvku a aktivní dráty budou vystaveny vodě. Pokud má vaše topné těleso mezeru, energie bude proudit ještě dlouho poté, co se váš termostat vypne. Výsledkem je, že dokud teplota vody v nádrži nedosáhne 180 °F, topné těleso ji bude neustále zvyšovat. Aby vaše voda nebyla mnohem teplejší. Vaše voda není tak horká jako dříve, což je klasický příznak, že se spálilo topné těleso. Chcete-li opravit topné těleso ohřívače vody, musíte zavolat odborníka, aby jej opravili nebo vyměnili. No, měli byste vyměnit ohřívač vody, než selže.

#3. Špatné tlačítko reset

Pokud resetovací tlačítko na vašem ohřívači vody stále vypíná, může být problém s tlačítkem. Pokud teplota vody překročí 180 °F, resetovací tlačítko ohřívače vody vypne elektřinu. Spínač resetovacího tlačítka se však může časem opotřebovat, což znesnadňuje přesné sledování teploty vody. I když je teplota vody nízká, ovladač může zastavit dodávku elektřiny do ohřívače vody, pokud k tomu dojde. Jak bylo vysvětleno dříve, váš jistič teplé vody obsahuje dva termostaty, z nichž jeden obsahuje resetovací tlačítko. Pokud je problémem vaše resetovací tlačítko, zkušený instalatér by s největší pravděpodobností vyměnil horní termostat jako celek.

#4. Špatný jistič a špatné zapojení

Váš problém může být elektrický. Pokud máte nezajištěnou kabeláž, může to být vážné bezpečnostní riziko. Váš ohřívač vody je však dobře vybaven, aby odvrátil elektrická nebezpečí. Při prověšení kabelu vzniká nadměrné teplo. Vaše resetovací tlačítko se vypne v důsledku tepla produkovaného uvolněným drátem. Pokud má váš dům hliníkový drát a váš ohřívač vody má měděné kabely, můžete mít další problémy s kabeláží.

Tam, kde se kabely v této situaci protínají, je zapotřebí jedinečné připojení okem. Spojení dvou různých kovů může vést k vypnutí jističe ohřívače vody, pokud není na svém místě vhodný konektor. Je také možné, že resetovací tlačítko na domácím jističi vypnulo kvůli opotřebení a používání. Nechte elektrikáře zkontrolovat panel jističe a kabeláž, když instalatér nemůže najít žádné problémy s provozem vašeho ohřívače vody.

#5. Únik vody

Pokud ohřívač vody netěsní kvůli vadnému těsnění takového termostatu, může se dostat do kontaktu s elektrickými součástmi a vypnout jistič. To je extrémně riskantní a může to vést k vážnému usmrcení elektrickým proudem. Pokud jistič ohřívače vody ještě nebyl spuštěn, okamžitě jej vypněte a opravte problém s instalací.

Je to obal!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, proč mi neustále vypíná ohřívač teplé vody. Výše jsme vysvětlili pět hlavních důvodů, které vedou k tomuto problému. Doufáme, že odstraněním těchto příčin se tohoto problému zbavíte. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!

Přečtěte si související články; vědět, jak opravit plynový ohřívač vody a kdy vyměnit ohřívač vody.