Proč moje sušička zanechává černé skvrny na mém oblečení? 4 zajímavé důvody!

Ptáte se, proč moje sušička zanechává černé stopy na mém oblečení? Špatný kluzák, prasklá přepážka, opotřebené válečky, těsnění bubnu sušičky, přehřívání sušičky a prasklé těsnění bubnu jsou hlavními příčinami černých skvrn na oblečení po sušení.

Kdykoli si svlékáte oblečení ze sucha, vždy si přejete, aby vaše oblečení vypadalo čistě a nepoškodilo se. Je to skvělá věc, pokud zjistíte, že po vyjmutí prádla z pračky a vložení do sušičky a po vyjmutí ze sušičky je vaše oblečení bez jakýchkoli černých skvrn.

Pokud se tak ale nestalo a vy jste si na hadříku všimli černé skvrny, znamená to, že některé části sucha mohou být spáleny, kvůli čemuž k tomuto problému dochází. Níže jsme diskutovali o příčině tohoto problému a nápravě, jak je vyřešit. Pojďme se na to hluboce podívat!

Proč vaše sušička zanechává černé skvrny na mém oblečení?

Už vás nebaví odstraňovat z oblečení černé skvrny, které vytváří sušička? Dobře, nepropadejte panice. V tomto odstavci se dozvíte, proč moje sušička zanechává černé stopy na mém oblečení. Níže jsme uvedli několik návrhů, které vám pomohou vyřešit tento problém. Pojďme začít!

#1. Přepážka je prasklá

Víte, co je to ozvučnice? Jedná se o plastovou nebo kovovou přepážku, která sedí pouze na straně bubnu sušičky. Sušičky obvykle obsahují dvě přepážky, které zabraňují rozpadu oblečení při spuštění cyklu odstřeďování. Je možné, že se přepážka může zlomit nebo rozbít, i když je typicky silná.

Pokud k tomu dojde, svarová housenka by mohla zachytit kus látky. Teplý vzduch může foukat přímo na oděv v závislosti na místě, kde byl zavěšen, a zanechávat černé spálené jizvy většinou na vaší oblíbené košili. V sušičce jsou většinou dvě přepážky. Zkontrolujte oba, zda nejsou poškozené, a v případě potřeby zvažte jejich výměnu.

#2. Poškozené válečky

Buben vaší sušičky se během cyklu otáčí rovnoměrně díky kolečkům sušičky. Tato kolečka pohybují bubnem, díky kterému se vaše oblečení suší. Někdy se kvůli rozsáhlému používání sušičky zlomí její kolečka, buben se může postupně naklánět dolů, obvykle směrem ke dnu, čímž vzniká prostor.

Navzdory své skromné ​​velikosti může být prostor poněkud dostatečný, dostačující, dokud se oděvy při otáčení uvnitř bubnu sušičky nezachytí. Když oblečení spadne hlouběji do otvoru, mohou se na něm vytvořit černé nebo tmavě hnědé skvrny nebo se kvůli ohybu zmačkat. Hledejte známky poškození na válečku. Pro důkladné utěsnění vzniklého prostoru vyměňte stávající pár válečků.

#3. Poškozené nebo špatné kluzáky

Jedním z nejčastějších důvodů černých skvrn na oblečení jsou špatné kluzáky, když je sundáváte ze sušičky. Zdá se, že kluzáky sušičky jsou ochranné kryty vyrobené z plastu nebo nylonu, které běží podél vnější strany bubnu. Udržují kovový buben, aby se zabránilo poškrábání spolu s nádobou, když se otáčí.

Kvůli pravidelnému používání sušičky se kluzáky poškodí nebo spálí, což má za následek prázdnotu směrem k zadní části bubnu sušičky. Oblečení se může zamotat do mezery podle toho, jak moc se kluzák degradoval. Pokud k tomu dojde, může být zničen, roztrhán nebo označen. Znovu zkontrolujte tyto kluzáky na vady a v případě potřeby je vyměňte.

Pokud je větrací otvor sušičky ucpaný nebo ucpaný, způsobuje to také černé skvrny na vašem oblečení. Protože vlákna se zachytila, pokud by se zastavila cirkulace vzduchu. Ventilační otvor sušičky odstraňuje vlhkost ze sušičky a většina teplého vzduchu obsahuje mikroskopické částečky vláken z oblečení.

#4. Ucpaný průduch sušičky

Po určité době se mohou v otvoru nahromadit vlákna a ucpat jej. V důsledku toho se může v bubnu sušičky hromadit teplo. Předměty a zařízení v sušičce mohou být poškozeny topením, pokud není dostatečné větrání vzduchu. Hromadění vláken může potenciálně představovat riziko požáru.

Abyste zabránili ucpání, zkontrolujte a vyčistěte ventilační otvory. Mějte na paměti, že potrubí nesmí být nikdy přehnuté nebo zalomené, protože by to bránilo průchodu vzduchu. V důsledku zablokovaného větracího otvoru sušičky se na vašem prádle tvoří černé skvrny. Ale výměnou větracího otvoru za nový nebo jeho správným čištěním můžete tento problém vyřešit. Všechny výše uvedené návrhy vám pomohou tento problém vyřešit. Takže se nebojte. Nejlepším nápadem, jak se tohoto problému zbavit, je vyčistit sušičku po dokončení procesu sušení. Můžete si také přečíst, jak opravit sušičku LG, která nehřeje, a jak ze sušičky dostat pastelky.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku pro vás bude zábavné. A po přečtení tohoto článku přestanete pátrat více po tom, proč moje sušička zanechává černé stopy na mém oblečení. Z výše uvedených důvodů je vaše oblečení flekaté. Když si však přečtete řešení všech těchto příčin, můžete ze sušičky získat vždy čerstvé, vyčištěné prádlo. Děkujeme, přátelé, že jste s námi v kontaktu! Může být užitečné přečíst si, jak odstranit skvrny od aviváže z oblečení.