Proč moje pračka s předním plněním zapáchá? 4 překvapivé důvody!

Určitě se ptáte, proč moje pračka s předním plněním zapáchá? Má prádlo vycházející z vaší pračky s předním plněním nepříjemný zápach? Máte obavy a zmatení ze zdroje zápachu?

Myčky s předním plněním mají mnoho výhod a nyní je preferuje mnoho amerických majitelů domů. Pračky s předním plněním spotřebují méně vody než pračky s vrchním plněním, protože podložky s vrchním plněním jsou hluboké a vyžadují větší objem vody.

V důsledku toho spotřebovávají ostřikovače s předním plněním méně vody. Proto je doba odstřeďování tohoto typu pračky krátká. Navíc pračky s předním plněním vyžadují méně energie, takže jsou šetrné k životnímu prostředí. Tyto typy praček lze stohovat i se sušičkou. Jsou tedy kompaktní a potřebují méně místa. Předem plněné pračky jsou však drahé a vyžadují dobrou údržbu a péči. Takže můžete získat čisté a čerstvé prádlo. V případě, že vaše pračka zapáchá, nemusíte se bát. Číst; v tomto článku zjistíte příčinu a tipy a triky, jak se jí zbavit.

Proč vaše pračka s předním plněním voní?

Můžete se zeptat, proč moje pračka s předním plněním zapáchá? Přátelé, je nutné pochopit příčinu zápachu. Do budoucna si tedy můžete dávat pozor. Zde jsou následující příčiny:

Příčina č. 1. Nevyčištěný buben

Předem plněná pračka má mnoho výhod, protože byla instalována v bubnu místo vany. Hlavním důvodem zápachu je špinavý buben, zbytky mýdla, zbytky pracích prostředků a špinavá voda z praní prádla se hromadí v bubnu. Tyto zbytky způsobují houby a plísně v bubnu pračky.

Pokud se pravidelně nečistí, mokrý a špinavý buben poskytuje prostředí pro růst bakterií. To způsobuje nepříjemný zápach, který se může postupně šířit do prádla. Proto je všechno hned po umytí páchnoucí. Může být také užitečné vědět, jak čistit vypouštěcí hadice pračky.

Příčina č. 2. Množství a kvalita pracího prostředku

Předem plněná pračka spotřebuje méně vody, protože se buben otáčí v centrálním vedení a není naplněn. Použití menšího množství vody znamená, že musíte použít menší množství kvalitního pracího prostředku. Nižší množství vody nedokáže správně smýt nevhodný druh pracích prostředků. Zbytky mýdla, pracích prostředků a aviváže se mohou hromadit v bubnu a způsobit strašlivý zápach. To je způsobeno růstem hub a plísní v bubnu.

Příčina č. 3. Dlouhé ponechání oblečení v pračce

Ponechání oblečení po dlouhou dobu v pračkách s předním plněním může způsobit zápach. Protože vlhkost způsobená vlhkým prádlem a uzavřenými malými prostory může způsobit růst plísní a bakterií.

Příčina č. 4. Nevyčištěné těsnění

Nevyčištěné těsnění předního plnění může způsobit plísně a růst bakterií a hub. Což nakonec vede k nepříjemnému zápachu v pračce. Stává se to v důsledku nahromadění nečistot a zbytků mýdla z praní. Pokud pračku nečistíte každých pár týdnů, zápach se může rozšířit na celou pračku.

Tipy, jak se zbavit zápachu

Zde je několik tipů, jak se zápachu zbavit:

Tip č. 1. Menší množství pracího prostředku

Množství pracího prostředku přidaného do pračky závisí na kapacitě a typu vaší pračky. Pračka s předním plněním spotřebuje méně vody ve srovnání s pračkou s horním plněním. Vyžaduje tedy menší množství pracího prostředku. Je výhodné použít dvě čajové lžičky pracího prostředku pro každý prací cyklus pro pračku s předním plněním. Před nákupem pracího prostředku vždy zkontrolujte obal, zda neobsahuje štítek „on“.

Tento štítek označuje vysokou účinnost a většina praček s předním plněním vyžaduje tento specifický typ pracího prostředku. Použití pracího prostředku, který není kompatibilní s vaší pračkou, může způsobit hromadění zbytků mýdla. Kromě toho používejte méně aviváže, a pokud používáte kapsli na prací prostředek, ujistěte se, že používáte pouze jednu na cyklus. Prádlo by mělo mít běžnou velikost. Pamatujte, že pračka s předním plněním nevyžaduje velké množství pracího prostředku. Vědět také, jak správně používat kapsle s pracím prostředkem.

Tip č. 2. Pravidelné čištění bubnu

Bylo by lepší čistit pračku alespoň jednou za měsíc; dobrá údržba zabrání nepříjemnému zápachu. Buben pračky s předním plněním můžete vyčistit pomocí jedlé sody a octa. Vezměte pět lžic jedlé sody a nasypte na buben. Smíchejte dva šálky octa do zásuvky na prací prostředek. Spusťte pračku a spusťte ji na běžné mytí horkou vodou. Výše uvedené přísady zahubí bakterie a zbaví plísní a nahromaděných zbytků pracích prostředků.

Tip č. 3. Vyčistěte těsnění

Někdy je příčinou zápachu těsnění. Proto budete muset vyčistit těsnění bubnu. Těsnění je nezbytné čistit každý týden jemným čisticím prostředkem. Pro hloubkové čištění však budete muset těsnění odstranit. Vyčistěte těsnění odstraněním materiálů, které se na něm usadily, jako jsou vlasy nebo nitě.

Vyrobte čistič těsnění pomocí dvou lžic saponátu a jednoho šálku teplé vody a nastříkejte to na těsnění. Poté použijte houbu k čištění těsnění a otřete jej kusem látky. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, udělejte další čistič pomocí jednoho šálku vody a jednoho šálku octa a nastříkejte jej na těsnění. Po deseti minutách to vyčistěte. Přečtěte si o tom, jak vyčistit plíseň z těsnění přední podložky.

Tip #4. Nechte pootevřená dvířka

Zápachu se můžete zbavit tak, že po každém pracím cyklu necháte dvířka pračky otevřená. Ventilace zbaví vlhkosti a zápachu. Navíc můžete buben po každém praní vyčistit suchým ručníkem, abyste zabránili růstu plísní a bakterií.

Je to obal!

V tomto okamžiku jste se museli naučit způsoby, jak se zbavit zápachu ostřikovačů s předním plněním. Předem plněná pračka je ekologický spotřebič, který šetří energii, čas a peníze. Správná údržba a čištění po každých pár týdnech vám předejde mnoha problémům. Nyní znáte odpověď na svou otázku: proč moje pračka s předním plněním zapáchá?