Proč moje minichladnička nechladne? 9 hlavních důvodů vašeho problému!

„Proč moje minichladnička nevychladla?“ Můžete se zeptat. Váš problém je způsoben různými možná nefunkčními součástmi nebo jednoduchým případem zapomnění. V každém případě je tento článek pro vás ideální! To vám pomůže určit, která z nich je která, a provést nezbytnou akci, aby se vaše lednice opět dostala do provozu.

Mini ledničky jsou dobré, malé lednice, které jsou vhodné jako úložiště nápojů a občerstvení, kam byste mohli umístit svůj pokoj. Ale kromě velikosti mezi nimi není mnoho rozdílů.

Normální chladničky mají vyšší maximální kapacitu, zatímco mini ledničky jsou minimalizované verze určené pro menší ubytování. Proto se někdy mohou vyskytnout problémy, které je díky jejich zvládnutelné velikosti snadno řešitelné.

Proč vaše minichladnička nechladne

Proč moje minichladnička nechladí? Tuto situaci mohou způsobit různé věci. Může to být tak jednoduché, jako když zapomenete zapnout napájení, nebo to může být tak těžké jako rozbitý kompresor. Ať už jsou závažné nebo ne, všechny vyžadují okamžitou akci, aby váš malý spotřebič mohl začít znovu fungovat.

#1. Vadný kompresor, výparník nebo ventilátor kondenzátoru

Tyto části jsou zodpovědné za plynulý tok tepla a chladného vzduchu dovnitř a ven z přístroje. Pokud dojde k problému s teplotou, jsou to první, které je třeba zkontrolovat. Zde může být vydáno na každé z nich nebo kombinované poškození ve všech třech!

Některé části mohou být neúčinné kvůli problémům v samotném počítači.

Proto se před nákupem musíte ujistit o jeho energetické kapacitě. Kompresory, kondenzátory a odpařovače nemusí být dost dobré nebo dokonce vůbec nefungují. Dráty nemusí být bezpečně připevněny, aby mezi nimi byla plynulá práce. Zkuste je připevnit a zajistit pevně a bezpečně.

Může to být také otázka času. V průběhu let mohou součásti začít po delší době používání fungovat nesprávně. Dráty mohou být například přerušeny nebo součásti již nefungují. Poraďte se s elektrikářem a nechte je vyměnit nebo si kupte novou ledničku.

#2. Zlomené ovládací knoflíky

Porucha teploty může být způsobena nastavením ovládání, které ji nastavilo. Můžete jej například nastavit na perfektní teplotu, ale nereaguje, protože je rozbitý. Zkuste restartovat termostat resetováním úrovní. Vraťte se po několika hodinách a znovu jej zapněte. Pokud je to neúčinné, nechte ovladače vyměnit profesionálem nebo znovu připojte a utáhněte dráty.

#3. Ucpaný filtr

Filtr je zodpovědný za snadné přicházení a odcházení mimo vzduch. Toto je hlavní průchod teploty uvnitř mini lednice.

Pokud by to mělo cokoli blokovat, zcela to naruší tok mezi gadgetem a externím prostředím.

Zkontrolujte, zda filtr něco neblokuje. Není -li nic zřejmé, vyčistěte filtr. Důvodem může být také usazování nečistot mezi filtry. Jemně je odstraňte čistým hadříkem. Pokud nic nefunguje, nemusí to být problém s filtrem. Přejít k dalším možnostem.

#4. Nahromadění ledu

Vzhledem k několika málo případům příliš nízkých teplot je to také možné. Když se ve vaší lednici začne neobvykle tvořit led, může začít představovat hrozbu pro nepřetržité proudění vzduchu. Led může ucpat různé součásti. Pokud k tomu dojde, stačí gadget rozmrazit.

Po úplném rozmrazení vyjměte přebytečnou vodu, celý spotřebič vytřete do sucha a restartujte. Pokud je to možné, vyhněte se přerůstání ledu, protože některá místa je těžké odmrazit a v dlouhodobém horizontu mohou zničit váš vnitřní hardware. Na druhou stranu, ve vaší klimatizaci může také docházet k tvorbě ledu, proto zde okenní klimatizace obvykle zamrzne.

#5. Nečištěný prach na cívkách

Cívky jsou umístěny buď ve spodní části zadního dílu. Ať tak či onak, je stále těžké mít přístup k těmto místům. Hromadění prachu je proto v těchto místech náchylnější. Pokuste se udržovat pravidelný plán čištění cívek, bez ohledu na to, jak obtížné. To má zabránit uvíznutí prachu a zabránit úniku horkého vzduchu z vašeho spotřebiče. V opačném případě se zasekne a vaše mini lednička bude ucpaná a horká.

#6. Špinavé větrací otvory

Větrací otvory slouží jako výstup horkého vzduchu. Tím se zabrání tomu, aby spotřebič shromažďoval teplo, a aby se ve vnitřní atmosféře nedostal studený vzduch. Pomohlo by, kdybyste špinavé průduchy vyčistili buď ručně čistým hadříkem, nebo vysavačem. Na druhou stranu existují další situace průduchů ucpaných předměty a nikoli prachem. Něco může neúmyslně zablokovat východ a bránit vyčerpání tepla. Zajistěte, aby ventilace byla bez překážek, aby byl zajištěn nepřetržitý průtok.

#7. Příliš nízká úroveň nastavení

Ačkoli je to jednoduché, nemůžete úplně vyloučit možnost zapomnění. Někdy je odpověď na naše největší dilema přímo pod nosem. Není například vaše teplota tak nízká, jak byste chtěli? Jednoduché, zapomněli jste to nastavit na prvním místě! Při kontrole problémů v nastavení teploty by vaším prvním instinktem mělo být podívat se na ovládací prvky. Pokud tomu tak je, zvyšte to!

#8. Problémy s elektrickou zásuvkou

Opět další základní a přesto možný důvod. Zásuvka je hlavním zdrojem energie pro mini ledničku. Bez zdroje elektřiny by váš stroj nemohl fungovat. Zkontrolujte, zda je miniaplikace zapojena do zásuvky. Je hlavní vypínač zapnutý? Ujistěte se, že jsou bezpečně připevněny.

#9. Neúčinné těsnění dveří

Těsnění je tenká podšívka na obrysu vašich dveří, jejímž účelem je zabránit tomu, aby studený vzduch unikal z chladničky malými prasklinami dveří.

Funguje jako dvojitá bezpečnostní funkce, která zajišťuje, že je chlad těsně zabalen tam, kde ho chcete mít.

Můžete mít problémy, protože těsnění není pevně připevněno. Může být také rozbitý a již neslouží svému účelu. V těchto případech se poraďte s odborníkem. Přečtěte si, jak vyměnit těsnění chladničky, pokud potřebujete vyměnit své.

Závěr

To jsou tedy odpovědi na vaši otázku: „Proč moje minichladnička nechladí?“ Opět je to kvůli vadným součástem uvnitř, takže budete muset jednotku zkontrolovat naruby. Nyní, když můžete identifikovat příčinu, můžete učinit nezbytná rozhodnutí pro vaše zařízení. Chcete -li zlepšit své znalosti o chladničkách, je zde několik tipů, jak upevnit těsnění na chladničce. Vyzkoušej to!