Proč moje koupelna voní jako plíseň: Nejlepší průvodce čištěním

Najednou jste se zastavili a zeptali se sami sebe: „Proč moje koupelna voní jako plíseň?“

Plísně a plísně mají na svědomí zatuchlý zápach ve vaší koupelně. Tyto plísně ve vlhkých sklepích způsobují podobný zatuchlý zápach.

Daří se jim ve vlhkých, špatně větraných prostorách, jako jsou toalety, kde je hodně vlhkosti. Zatuchlá vůně vaší koupelny může být někdy prvním signálem, že něco není v pořádku.

Plíseň a plíseň mají tendenci mít tmavou barvu a vyrůstají z tenkých, péřových pramenů.

Proč má koupelna tak zatuchla?

Ve vlhkých oblastech náchylných k vlhkosti existuje tendence k výskytu plísní nebo plísní v raných fázích. Teplota vody v koupelně může vést k trvale vlhké atmosféře.

Vyčištění vzduchu a udržení věcí v suchu může být obtížné. Pokud však objevíte zatuchlý zápach, je to s největší pravděpodobností způsobeno houbou, která produkuje plísně.

Zde je návod, jak se zbavit červené plísně ve sprše.

Co je na plísni nejnáročnější?

Plíseň může být jemná, takže si na ni dávejte pozor. Skrytá za zdmi a uvnitř skříní se tato houba šíří.

Může se skrývat pod ručníky, nástěnnými závěsy nebo zrcadly v záhybech vašeho sprchového závěsu.

Vdechováním smradu by mohla být ohrožena bezpečnost vás a vaší rodiny, ale je to také nebezpečné. Mezi příznaky plísně patří alergie, rýma, bolestivé dutiny a vyčerpání.

Také plíseň není jediným problémem. Spóry plísní se mohou dostat do vzduchu, pokud jsou narušeny.

V důsledku toho se vaše zdravotní problémy spojené s plísní mohou zhoršit a rozšířit se do dalších částí vašeho pozemku.

Co mohu dělat, když moje koupelna zapáchá plísní?

1. Všechno to vyčistěte

Prvním krokem v boji proti zápachu plísní je vše důkladně vyčistit. Zahrnuje praní těch tlustých ručníků, které léta visí v koupelně, a zatuchlých koupelnových koberců a zavřených okenních závěsů.

Při praní doporučují odborníci přidat do náplně před praním jeden šálek bílého octa. Kromě toho své protiskluzové podložky pravidelně čistěte.

Vyměňte svůj vinylový sprchový závěs za omyvatelný hadřík, lněný nebo polyesterový sprchový závěs, abyste dokončili transformaci.

2. Postarejte se o jakékoli potíže související s vodou

Přítomnost vody může být významným přispěvatelem k tomuto nepříjemnému zápachu. Pokud dojde k postupnému úniku odtoku pod dřezem nebo kolem odtoku, může se vyvinout zápach plísně.

Řešením je co nejdříve opravit únik a potřít místo, které jste nasákli, robustním čištěním na bázi bělidla. Vany mohou také čas od času vyvinout zápach plísní, pokud je správně neutěsníte a pokud se mezi stěny a vanu dostane menší množství vody.

3. Dovolte koupelně nadechnout

Pokoje, které jsou tmavé, vlhké a teplé, poskytují ideální prostředí pro rozvoj plísní. Abyste tomu zabránili, zlepšete kvalitu vzduchu a dopřejte čerstvý vzduch.

Při absenci okna v koupelně mějte dveře do koupelny otevřené. Pokud požadujete více soukromí a rádi se koupete se zavřenými dveřmi, přidejte stropní ventilátor nebo zkuste spustit odtahový ventilátor, aby vzduch cirkuloval.

4. Přidejte čistič vzduchu

Plíseň nejen zapáchá, ale může také způsobit nevolnost osobám s dýchacími potížemi tím, že dráždí oči, nos, hrdlo a plíce.

Vysoce výkonný čistič vzduchu v koupelně odstraní škodlivé plísně a bakterie ze vzduchu a zároveň eliminuje zápach. Vysokoprůtoková čistička vzduchu navíc zlepší cirkulaci vzduchu v koupelně, což napomůže k prevenci vzniku plísní.

Proč plíseň roste v koupelně?

Vlhké přitahuje plísně, tmavé prostředí, které zahrnuje bohatý zdroj výživy, jako je voda. Koupelny jsou skvělým místem pro kolonizaci plísní kvůli trvalé vlhkosti z horkých sprch, časté tmě v koupelně a zvýšenému množství vnitřní vlhkosti v této oblasti.

Jaké jsou dlouhodobé důsledky vystavení plísním?

Zatímco cítit zatuchlé vůně v koupelně je nepříjemné, vdechování drobných mikrobů ve sporech plísní ve vzduchu vede k nepříznivým zdravotním následkům. Expozice plísní může mít za následek bolesti hlavy, nepohodlí, potíže s dýcháním a respirační onemocnění.

Plíseň může zhoršit příznaky astmatu u lidí, kteří již tímto onemocněním trpí.

Jaké kroky mohu podniknout, abych se vyhnul zápachu plísní?

Schopnost zajistit dobré větrání v koupelně je neuvěřitelně přínosná pro udržení prostoru v suchu. Spory plísní nebudou schopny přežít v prostředí, které nemá dostatečnou vlhkost.

Nastavení ventilátoru v koupelně tak, aby běžel na pozadí při sprchování, a jeho ponechání v chodu 30 minut poté může pomoci snížit úroveň vlhkosti a obsahu vody v koupelně. Případně můžete otevřít okno.

Chcete-li získat další pomoc, zde je návod, jak vyčistit formu toaletní nádrže.

Závěr

Nyní znáte odpověď na svou otázku „proč moje koupelna páchne jako plíseň“. Jako rada, pokud má vaše koupelna zatuchlý zápach, měli byste podniknout všechny požadované kroky, abyste zajistili, že zůstane suchá i v budoucnu.