Proč moje auto topení zapáchá spáleninou? 4 nejlepší důvody!

Víte, proč moje topení v autě zapáchá spáleninou? Pokud ještě ne, pak jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Častými příčinami tohoto problému jsou opotřebovaná pojistka, poškozený AC kompresor, zadřené brzdy, přetržený řemen a unikající palivo.

Existují však některé další možné příčiny a je důležité co nejrychleji a nejúčinněji zjistit, co se děje, abyste mohli problém napravit.

A proto jsme vytvořili tento článek, který vás provede nejpravděpodobnějšími příčinami zápachu spáleniny ve vašem automobilu. Protože jedna skutečnost je jistá; pokud vaše auto vydává hořící smrad, musíte zjistit, co to způsobuje, a co nejdříve to řešit. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení na konci; Začněme!

Proč vaše auto topení páchne?

Víme, že vás zajímá, proč moje topení v autě páchne spáleninou. Je velmi důležité zjistit všechny možné příčiny tohoto problému; níže uvádíme všechny tyto příčiny, může to být něco, co budete muset zjistit, co je špatně, a ušetřit vám nějaké peníze při opravě.

#1. Elektrické díly & pálení pojistky

Pokud vaše auto smrdí, jako by hořelo, pravděpodobně se jedná o hořící elektronické součástky. Jedním z nejčastějších důvodů zápachu spáleniny v kabině vašeho vozu je nefunkční systém klimatizace. Elektřina vydává teplo, ale většina tohoto tepla je zachycena v kabeláži a dalších částech. Kdykoli však dojde ke zkratu v návrhu, veškeré teplo se zachytí na jednom místě. Elektrické zkraty mohou rozkousat plasty a další části ve vašem vozidle a způsobit zápach spáleniny. Je také možné, že to bude neuvěřitelně škodlivé. Pokud se hořlavější část dostane do kontaktu se zkratem, spálí se a zkrat by se znovu zahřál, což by mohlo poškodit sousední vodič.

#2. Vadný kompresor klimatizace

Když zapnete klimatizaci, voní vaše auto jako při zapalování? Pokud je tomu tak, příčinou problému bude pravděpodobně vadný kompresor klimatizace. Kompresor klimatizace v autě je poháněn řemenem, ale pokud si všimnete problémů uvnitř, může způsobit zápach spáleniny dvěma způsoby. Za prvé, celý kompresor klimatizace se může zaseknout. Výsledkem je, že kdykoli se dotkne, má potenciál uchopit pás, což jej vede k vzplanutí a stržení. To by časem nejen rychle poškodilo váš hnací řemen, ale také by to vydávalo spálený zápach.

Obvyklým problémem je, že kompresor klimatizace se může otáčet i při vnitřní poruše. Kompresor se zapne, pás se otočí a rozbité části kompresoru se začnou otáčet. To způsobí velké tření, které způsobí nahromadění tepla a začne hořet. Zde je 6 příznaků, že kompresor AC je vadný.

#3. Stuck & zlomený pás

Poškozený nebo zablokovaný hadovitý nebo pomocný řemen je další typickou závadou, která generuje zápach spáleniny ve vašem automobilu. To by mělo silný zápach hořící gumy a bude to významný problém. Zaseknutá kladka nebo nástavec, stejně jako zamotaný nebo zlomený řemen, to vše může způsobit tyto potíže. Kromě toho, pokud je pás vašeho vozu zcela poškozen, pravděpodobně dojde k zápachu spáleniny. Protože se chladicí systém vašeho vozu opírá o vodní čerpadlo, které je poháněno řemenem, je tomu tak. Pokud serpentinový řemen nefunguje správně, motor se přehřeje!

#4. Nesprávná technika jízdy & zadřené brzdy

Brzdy vašeho auta mohou kouřit z různých důvodů, ale žádný není významný. Začněme poruchou motoru, sadou zaseknutých brzd. Mohou to být provozní brzdy nebo parkovací brzda, pokud se nevybíjí správně, což způsobuje velké tření a přehřívání. Pokud jsou brzdy vystaveny velkému teplu, mohou vzplanout, což má za následek ztrátu akcelerace a brzdění!

To, že se z brzd kouří, však nemusí nutně znamenat technický problém. Možná jste nechali neúmyslně aktivovanou parkovací brzdu nebo jedete nebezpečným způsobem. K tomu může dojít jedním ze dvou způsobů. Pro začátek možná řídíte s nohama na brzdě. Mnoho nezkušených řidičů něco takového dělá; mohou však rychle hořet, pokud neustále brzdíte, mohou se rychle spálit.

Další problém nastává při jízdě přes zvláště kopcovité svahy. Mnoho řidičů může při sjíždění z prudkého kopce sešlápnout brzdu, což je vede k popálení. I když je to mnohem typičtější u větších aut – a proto mají vysoké strmé kopce odtrhávací rampy pro kamiony – každé auto může přehřát brzdy, pokud brzdí prudce a dostatečně dlouho v jakémkoli svahu!

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, proč moje auto topení zapáchá spáleninou. Výše jsme diskutovali o nejčastějších důvodech tohoto problému; jejich upevněním se můžete zbavit tohoto spalujícího zápachu. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak opravit topení v autě a proč moje topení nefunguje.