Proč mi teče ohřívač teplé vody? 6 překvapivých důvodů!

Proč mi netěsní ohřívač teplé vody? Kvůli zkorodovanému nebo uvolněnému ventilu T&P musí být odstraněn a nahrazen novým. Je to také kvůli netěsné trubce nebo volnému uložení, které musíte utáhnout. Je to dokonce kvůli netěsnosti armatury nebo otevření v potrubí, které přivádí vodu zpět do ohřívače.

Toto jsou známky toho, že váš ohřívač vody čelí nebezpečí. Podívejte se na to co nejdříve.

Všimněte si, zda existují drobné známky úniku, protože obvykle následuje velký únik. Nejlepší možností je neustále sledovat ohřívač vody. Chraňte jej před rzí, podivnými zvuky a netěsnostmi. Toto je tedy pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Důvody, proč teplovodní ohřívač netěsní

Netěsný ohřívač vody je způsoben problémy, které musíte vyřešit vy nebo odborník.

#1. Vypouštěcí ventil

Ohřívač vody netěsní kvůli vypouštěcímu ventilu. Vyřešte problém utažením spojů pomocí klíče. Poté vyměňte vadný vypouštěcí ventil a odstraňte starý vypouštěcí ventil. Poté zabalte závity do instalatérské pásky a nainstalujte novou. Před provedením této práce nejprve vypusťte nádrž v ohřívači vody.

#2. Vstup a výstup

Zdrojem netěsnosti ohřívače vody je vstup a výstup, který se připojuje k potrubí. Zkontrolujte spojení mezi nimi. Jakýkoli volně padnoucí materiál vyžaduje, abyste jej utáhli pomocí hasáku.

#3. Ventil T&P

Netěsnost pojistného ventilu je další příčinou úniku horké vody. Po kontrole ventilu T&P se podívejte na možný únik. Vyměňte ventil T&P ve vypouštěcím ventilu. Najměte si licencovaného instalatéra, pokud si myslíte, že součást je kritická pro její bezpečnost. Vyměňte jeho ventil poté, co si všimnete úniku v oblasti.

#4. Anodová tyč

Ohřívač snadno nerezaví, ale anodová tyč přitahuje korozivní materiály. Potom však ohřívač vody netěsní kvůli korozi anodové tyče, protože k tomu dochází, když voda prosakuje prostorem, kde najdete anodovou tyč.

#5. Hromadění usazenin

Usazeniny se hromadí pod nádrží ohřívače vody. Pravidelné vypouštění v nádrži tomuto problému předchází. Vypusťte nádrž jako vždy, jinak se nahromadí sediment, což povede k prasknutí, protože to vyžaduje výměnu ohřívače vody. Vypusťte ohřívač vody, abyste předešli zbytečnému poškození způsobenému usazováním.

#6. Prasklá vnitřní nádrž na uskladnění

Váš ohřívač vody může být po očekávané životnosti, kterou má, nebo ji překračuje. Proto se vnitřní nádrž kazí a způsobuje netěsnost. Tento únik je viditelný ve vodní nádrži přímo pod jednotkou. Únik může přijít kdekoli v nádrži. Tento vnitřní únik není snadno zjistitelný mimo nádrž. Starý ohřívač vody tedy vyžaduje proaktivní výměnu. Využijte vysoce účinný a nový model, jako je hybridní ohřívač vody s tepelným čerpadlem.

Kroky k odstranění netěsnosti ohřívače vody

Chcete-li opravit netěsnost ohřívače vody, postupujte podle níže uvedených kroků.

Krok č. 1. Vypnutí vody

Pokud ohřívač vody netěsní, nekontaktujte ihned odborníka. Okamžitě vypněte vodu, aby nedošlo k úniku. Hledejte uzavírací ventil skrz přívodní studené potrubí v nádrži ohřívače vody. Ventil ve stylu šoupátka vyžaduje, abyste jím otočili ve směru hodinových ručiček, zatímco ventil ve stylu kulového typu vyžaduje, abyste otočili rukojeť o 180 stupňů. Rozbitý ventil navíc vyžaduje, abyste doma vypnuli vodu, která vypne přívod vody.

Krok #2. Vypnutí napájenír

Vypněte také napájení ohřívače vody. Vypněte napájení elektrického ohřívače vody v jističi, to je předtím, než začnete pracovat s nádrží. Uzavřete přívod plynu v plynovém potrubí plynového ohřívače vody. Pokud nemůžete přerušit přívod proudu, poraďte se s odborníkem.

Krok #3. Určení původu úniku

Určete místo a příčinu netěsnosti ve vašem ohřívači vody. Únik může pocházet ze spodní nebo horní části zařízení. Oblasti, které je třeba zkontrolovat, zahrnují prasklou vnitřní nádrž, anodovou tyč, ventil T&P, vstup a výstup a vypouštěcí ventil. Můžete si také přečíst, jak dlouho vydrží ohřívač teplé vody.

Dobrý nápad investovat do detektoru úniku ohřívače vody

Proč mi tedy netěsní ohřívač teplé vody? Tato otázka je snadno vyřešena, pokud používáte také detektor úniku ohřívače vody. Pamatujte, že únik ohřívače vody může způsobit nepříjemné problémy, jako je poškození stěny a podlahy. Zjistěte to včas, když investujete do detektoru úniku ohřívače vody. Zařízení vás upozorní, pokud dojde k úniku z ohřívače vody, pračky, myčky a potrubí. Dozvíte se, zda došlo k problému, abyste zabránili dalšímu poškození.

Detektor je vybaven senzorem vlhkosti, který se nedotýká podlahy vedle ohřívače vody. Alarm vás upozorní na možný únik vody. Senzor se nastavuje podle výšky. Přizpůsobí se také místu ohřívače vody. Detektor úniku ohřívače vody může stát méně než 100 dolarů. Snadno se instaluje, což z něj činí významnou investici. Vyberte si drahé modely, které detekují únik a v případě potřeby zavřou vodu.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpovědi na otázku: „Proč mi teče ohřívač teplé vody?“ Je jen správné se připravit, jak to opravit. Pokud chcete, můžete si zavolat o pomoc instalatéra. Investujte do detektoru úniku ohřívače vody, který vám pomůže zjistit možné úniky ohřívače vody. Možná si budete chtít přečíst související články; vím, že ohřívač teplé vody vydává hluk při topení a proč můj ohřívač teplé vody neustále vypíná.