Při jaké teplotě umírá plíseň? Komplexní průvodce

Vědět, při jaké teplotě forma umírá, vám poskytne pohled na udržování úrovně vlhkosti ve vašem domě. Forma obvykle umírá při teplotách 140 ° F až 160 ° F. Tento článek si klade za cíl pomoci vám lépe porozumět plísním, čtěte tedy až do konce!

Jak se tvoří plíseň?

Plísním se daří v prostředích bohatých na vlhkost; to zahrnuje poškození vodou. Protože voda ovlivňuje růst plísní, je nutné se postarat o poškození vodou ve vašem domě.

Dřevo je porézní, to znamená, že absorbuje vodu. Díky své porézní vlastnosti je náchylný k poškození plísní a vodou. Pokud se chcete dozvědět o detekci poškození vodou, zde může být užitečný článek o detekci vodou poškozeného dřeva.

Plíseň začíná jako spory. Poté při kontaktu s vlhkým prostředím začne vytvářet plíseň. Plíseň se vyvíjí po kontaktu s vlhkostí jen jeden až dva dny. Obzvláště se jim líbí teploty mezi 77 ° F a 86 ° F a vlhký vzduch.

Ne všechny druhy plísní jsou toxické, ale ty toxické vylučují mykotoxiny. Mykotoxiny jsou vážně škodlivé pro lidi a domácí zvířata a mohou vést k imunitní nedostatečnosti.

Netoxická plíseň může stále vést ke zdravotním problémům. Nepříznivé účinky plísní na zdraví mohou vést k alergickým reakcím a respiračním problémům.

Kromě zdravotních účinků také ovlivňuje celistvost vašeho domu. Proto lze s jistotou říci, že plíseň je síla, se kterou je třeba počítat.

Jak testovat plísně?

Umístění formy viděním je nejjednodušší způsob, jak je identifikovat. Pro vaši informaci je plíseň nejviditelnějším druhem plísně. Začínají jako malé shluky, ale mohou vyrůst až do velké kolonie.

Možná však budete muset odlišit plíseň od špíny. Chcete -li vyzkoušet, zda se jedná o plíseň, nalijte na oblast několik kapek bělidla. Pokud se oblast zesvětlí, pak máte co do činění s plísní.

Dalším způsobem, jak testovat plísně, je použít testovací sady forem. Ačkoli použití testovacích souprav na formy nepomůže identifikovat příčinu plísní.

Invazivní způsob hledání plísní je sondování oblasti pomocí šroubováku. Protože některé plísně způsobují hnilobu, místo napadené plísní by bylo měkké. Pokud se při zkoumání rozpadne, znamená to, že se dřevo začalo zhoršovat.

Netěsnosti vedou k poškození vodou, což má za následek růst plísní. Pohled do oblastí poškozených vodou vás proto může vést také k místům kontaminovaným plísněmi.

Nakonec se můžete rozhodnout nechat formu otestovat odborníky. Ačkoli je testování forem drahé a nedoporučuje se. Je lepší nechat formu odstranit co nejdříve.

Jak odstranit plíseň

Spóry plísní existují všude a může být nemožné je vymýtit. Dobře by vám však posloužilo vědět, jak se zbavit spór plísní ve vzduchu.

Udržování úrovně vlhkosti je nejlepší způsob, jak zabránit plísním. V případě nešťastné události, že jste již čelili problému s plísní, doufáme, že to pomůže:

Krok č. 1. Vyhodnoťte poškození

Při odstraňování plísní musíte vzít v úvahu tři faktory. Existuje velikost kontaminace plísní, typ plísně a zdroj plísně.

Dva posledně jmenované faktory nejlépe vyhodnotí profesionálové, zvláště pokud se jedná o poškození vodou – všimněte si částí vašeho domu, kde dochází k růstu plísní nebo zatuchlého zápachu.

Podívejte se na stav svých stěn, stropu a běžně vodou poškozených oblastí. Po počáteční kontrole poškození budete vědět, na kterého odborníka se musíte obrátit.

Krok č. 2. Dezinfikujte

Při řešení plísně existuje metoda „udělej si sám“. To však lze provést pouze s malými shluky plísní.

K odstranění a dezinfekci postižené oblasti můžete použít roztok bělidla a vody. Zkombinujte šálek bělidla do galonu vody. Poté vložte směs bělidla a vody do rozprašovače.

Směs bělidla a vody nastříkejte na postižený povrch a nechte ji usadit. U odolných plísní použijte tvrdý štětec.

Při práci s plísní musíte také nosit ochranné pomůcky. Noste dlouhé rukávy a dlouhé rukavice, zejména proto, že použijete roztok bělidla a vody.

Don brýle také. Ochranné brýle zabrání podráždění očí spórami plísní. Nakonec noste masku N-95, abyste spory nevdechli.

Krok č. 3. Kontaktujte profesionála

Po zhodnocení poškození a provedení všech možných opatření s kontaminací plísní kontaktujte profesionála. Pokud je důvodem růstu plísní poškození vodou, zavolejte odborníky na poškození vodou, aby se na to podívali. Jakmile bude poškození vodou opraveno, obraťte se na společnost zabývající se odstraňováním plísní, aby se plísně zbavila.

Při jaké teplotě umírá plíseň a plíseň?

Plísně jsou citlivé na teplo a je to pochopitelné s ohledem na prostředí, ve kterém rostou. Konkrétně, umírají při teplotách 140 ° F až 160 ° F.

Ukázalo se, že vystavení těch, kteří byli napadeni plísní pod sluncem, je zabíjí. UV záření slunečnímu záření zabije plísně pouze jednu až dvě hodiny.

Plísně na tkaninách nebo nábytku je možné vymýtit pomocí UV světla. Pro místnosti uvnitř domu to však může být obtížné. U místností je nejlepší je dobře větrat.

Závěr

Plíseň je obtížné se vypořádat, ale není neporazitelná. Existují způsoby, jak to identifikovat a zbavit se toho. Můžete začít otázkou, při jaké teplotě forma umírá a končí odstraněním formy.