Předsvatební úzkost, jak se vypořádat s

Pokud jste zahlceni předsvatební úzkostí, jak se vypořádat, pomůžeme vám zvládnout stres, který obvykle přichází během předsvatby, třemi způsoby. Může se to zdát beznadějné, především když se nemůžete vypořádat s úzkostí a zdá se, že nic nepomáhá.

Pochopení toho, že vaše emoce jsou platné a dokážete si s nepohodlím poradit, by vám však mělo poskytnout nezbytný impuls k tomu, abyste prošli manželským životem. Doporučujeme také, abyste si jako další odkaz přečetli, co je to svatební studené nohy.

Jak se vypořádat s úzkostí před svatbou: 3 způsoby, jak se vyrovnat

Normalizujte svůj svatební den

Než budete hledat způsob, jak léčit nervy před svatebním dnem, pochopte, že je správné a normální cítit se úzkostně a ohromeně. Za prvé, plánování svatby je stresující a můžete také skončit s nedorozuměním se svým partnerem.

Vaše rodina a přátelé mohou také způsobit, že se budete cítit pod tlakem nebo s některými prodejci je obtížné komunikovat. Když se objeví různé problémy, je normální, že naše tělo reaguje na boj nebo útěk, aby se chránilo.

A samozřejmě nevědět, co čekat během manželství, může každého znervózňovat a znepokojovat. Objeví se pochybnosti a dokonce nedostatek důvěry, jak by člověk obvykle prošel před významnou životní změnou.

Na zvládnutí stresu spolupracujte s profesionálem

Po ověření vašeho stresu a úzkosti je dalším krokem k efektivnímu řešení předsvatebního stresu spolupráce s profesionálem. Vypořádat se s úzkostí vlastními silami může být obtížné, zvláště pokud máte základní faktory, které ji významně ovlivňují bez vašeho vědomí.

Jediný způsob, jak zvládnout a léčit emocionální a duševní problémy, je najít spolehlivého a doporučeného terapeuta, zdravotníka nebo poradce. Tato osoba musí být známá tím, že zvládá předsvatební úzkost a stres.

I když je vždy fantastické otevřít své starosti blízkým přátelům a rodině, někdy je snazší dát to najevo někomu, koho osobně neznáme. Můžete dokonce najít předsvatební konzultaci se svým partnerem, pokud zjistíte, že většina vašich úzkostí je způsobena předvídáním manželského života.

Najděte způsob, jak se vyrovnat se svatební nervozitou

Poté, co profesionál vytvořil nastavení pro řešení předsvatební úzkosti, všimněte si v sobě způsobů, které vám pomohou orientovat se v pocitech. Například možná vidíte, že nedostatek spánku vás navíc znervózňuje, nebo se cítíte extra sebevědomě, pokud jíte zdravě.

Každý člověk je jiný, takže efektivní řešení úzkosti před svatbou se bude také lišit. Například jedna osoba může zažít méně záchvatů paniky, kdykoli běhá, zatímco jinou formou sebepéče je bublinková koupel.

Všímejte si změn ve svých emocích a těle. A samozřejmě nic neříkejte ani nekonejte, aniž byste si to pečlivě promysleli, zvláště když jsou vaše city na nejvyšší úrovni kvůli předsvatební úzkosti.

Je normální mít před svatbou úzkost?

Pro řešení předsvatební úzkosti je zásadní pochopit, že je to normální. Vzhledem k tomu, že negativní myšlenky nebo emoce nebyly v minulosti důkladně prozkoumány, každý, kdo je zažije, je zpochybňován nebo viděn ve špatném světle.

Ale v dnešní době může každý bojovat nebo zažívat úzkost v kteroukoli dobu svého života. Chystáte se vdávat, takže je normální cítit se úzkostlivě.

Pokud jste rodič ženicha a všimnete si, že je nervózní, zde je to, co říci svému synovi v jeho svatební den.

Proč mám před svatbou úzkost?

 • Chcete dokonalý svatební den a problémy během plánování svatby vás nutí pochybovat o samotném svazku
 • Nedorozumění a konflikty mezi vámi a vaším partnerem se zdají být patrnější nyní, když se chystáte vdávat
 • Někteří členové rodiny a přátelé o vás nebo vašem partnerovi pochybovali
 • Váš partner je také úzkostný
 • Najednou si všimnete nějakých problémů mezi svou rodinou a přáteli v manželství
 • Nemáte žádný podrobný plán ohledně toho, co se stane po svatbě

Předsvatební příznaky úzkosti

 • Máte potíže se spánkem nebo jídlem
 • Nemohu se soustředit
 • Náhlý pocit podrážděnosti
 • Neustále nervózní nebo na hraně
 • Nemotornost

Jak mohu zůstat v klidu před svatbou?

S úzkostí z plánování svatby nebo s celkovým úzkostným pocitem z velkého dne nebo manželského života se můžete vyrovnat tak, že pochopíte, že je to normální. Ale bohužel, když jsme ohromeni, máme tendenci si všímat pouze negativních věcí, i když jsou naše emoce platné.

Ať už se váš partner jeví jako otravný nebo nespolehlivý, nebo jak o sobě pochybujete při zvládání tlaku svatebního dne nebo manželského života. Můžete porozumět tomu, jak vaše mysl funguje, když si prohlédnete své myšlenky prostřednictvím deníku nebo kognitivně behaviorální terapie.

Neutlačování emocí je také fantastické pro zvládání předsvatební úzkosti, protože získáte racionální perspektivu toho, co cítíte. A abyste se zbavili fyziologické reakce, když jsme nervózní, praktikujte všímavost a meditaci dýchání.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Chcete-li rekapitulovat předsvatební úzkost, jak se s ní vypořádat, je nezbytné, abyste se cítili oprávněně a normálně, a poté spolupracujte s profesionálem na vytvoření plánu, který vám pomůže se s tím vyrovnat.

Nakonec určete způsoby, které účinně zmírňují nervozitu a stres, který je pro vás jedinečný. Každý člověk je jiný, takže je nejlepší mít se sebou trpělivost.