Který ohřívač je lepší? 4 nejlepší ohřívače!

Chcete vědět, který ohřívač je lepší? Tento článek vám pomůže naučit se lepší ohřívače na trzích. Na trzích je k dispozici mnoho ohřívačů se dvěma hlavními kategoriemi. Plynové a elektrické ohřívače jsou považovány za lepší pro domácí použití, takže si řekneme více o elektrických ohřívačích pro domácí použití.

Elektrická topidla se dělí na ventilátory, konvekční topidla, halogenová topidla a topidla plněná olejem. Tyto ohřívače patří mezi nejlepší pro udržení pokojové teploty v chladnějších časech.

Elektrické ohřívače jsou obecně považovány za 100% účinné, když přeměňují veškerou svou elektřinu na vytápění. To neznamená, že jejich provoz byl cenově dostupný. Provozní náklady se počítají pomocí příkonu ohřívače, udávaného v kilowattech. Čím více elektřiny je k dispozici, tím více tepla vzniká; ceny však rostou v tandemu. Toto je pouze přehled a měli byste pokračovat ve čtení, abyste zjistili více.

Nejlepší ohřívače na elektrický pohon

Elektricky poháněné ohřívače jsou šetrné k životnímu prostředí a méně nákladné než plynové ohřívače, protože plynové ohřívače potřebují řádné větrání, aby se předešlo jakýmkoli špatným situacím. Níže uvedené jsou nejlepší elektrické ohřívače pro vaši pomoc, abyste věděli, který ohřívač je lepší.

#1. Ohřívač typu ventilátor

Ty využívají elektrickou cívku k výrobě tepla, které se pak rozptýlí po prostoru. Jsou levné a lehké, i když jsou hlasité, a teplo, které poskytují, se může rychle ztratit, pokud do nich vnikne vánek. V současných se používají keramické součástky, které se s rostoucí teplotou stávají mnohem odolnějšími. Výsledkem je, že rychleji vytvářejí teplo a déle ho udržují, což má za následek nižší provozní náklady – pokud budete termostat používat správně. Možná vás také bude zajímat informace o velkých výhodách použití ventilátorového topení.

#2. Ohřívač konvekčního typu

Ty mají vnitřní zdroj tepla; místo cirkulace tepla ventilátorem čekají na vzestup teplého vzduchu a jeho doplnění chladnějším vzduchem, který se pak ohřívá. Výsledkem je, že konvekční ohřívače se zahřívají déle než ventilátory, ale rozptylují teplo rovnoměrněji. Modely začínají na 20 dolarech a jdou nahoru, ale ty lepší začínají na 50 dolarech a poté jdou nahoru.

#3. Ohřívač typu s olejovou náplní

Ty se podle odborníků zdají být nejdůvěryhodnější. Ty využívají elektrický náboj k ohřevu tepelného oleje a jeho následné cirkulaci kolem ohřívačů, podobně jako se voda šíří kolem radiátoru. Ohřívače s olejovou náplní jsou nepraktické, protože tuk přidává na váze a jejich zahřátí může trvat velmi dlouho – přibližně 20 minut – a po vypnutí udrží teplo po delší dobu. Provoz olejových radiátorů je levný a nevyžadují výměnu oleje. Průměrná cena slušného modelu se pohybuje kolem 80 dolarů.

#4. Ohřívač halogenového typu

Tyto ohřívače, často používané venku jako terasové ohřívače, vyzařují teplo přímo do věcí, spíše než závisejí na konvekci, aby rozptýlily teplo. Jsou malé a lehké a jejich provoz je docela levný. V obrovských prostorách však bojují. Jeden seženete za zhruba 20 dolarů a klidně můžete utratit i kolem 100 dolarů, jako u většiny kompaktních ohřívačů.

Co je třeba zvážit při výběru ohřívače?

Vytápění místnosti na několik hodin nebo déle, k tomu můžete použít konvektor. Funguje tak, že ohřívá vzduch v jejich blízkosti, dále je distribuován relativně rovnoměrně po celém prostoru. Pokud potřebujete přídavné topné těleso pro vytápění prostoru po několik hodin v kuse, konvektory jsou skutečně fantastickým řešením. Zahřátí trvá chvíli déle a lze je snadno ovládat hodinami nebo termostatem, což vám umožní vyhnout se přehřívání prostoru a ušetřit peníze. Na krátkou dobu se místnost vytopí. Sálavé ohřívače jsou ideální pro krátký nával tepla nebo cílenější vytápění.

Ty fungují rychle a jsou vynikající, pokud potřebujete pouze krátkodobě vytopit část prostoru, protože ohřívají pouze to, co je přímo vedle nich. Jako konvektory nevytvářejí rovnoměrné množství tepla v místnosti. Ne vždy tedy v průběhu času poskytují stejnou míru pohodlí. Obvykle nemají termostaty a časovače, což může časem zvýšit jejich provozní náklady.

Vyberte topidlo podle toho, jak si uživatel přeje vytápět místnost; V opačném případě můžete zaplatit spoustu peněz za ohřívač, který nepřináší mnoho potěšení. Halogenové ohřívače byly obvykle mnohem ekonomičtější sálavé ohřívače, protože mají nízký výkon (ale produkují méně tepla). Na druhou stranu, olejová topidla byla vždy nejlevnějšími konvektory, protože obsahují regulátor pro regulaci teploty. Specifické jednotky mají vyšší úroveň decibelů než ostatní. Je to něco, co je třeba zvážit při nákupu pokoje nebo centrály. Quiet Mark, který posuzuje a odměňuje předměty na základě produkce hluku, je jedním ze zdrojů pro identifikaci extrémně tichých gadgetů.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že jste zjistili, který ohřívač je lepší. Je lepší používat elektrické ohřívače. Tyto ohřívače jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou také nejbezpečnějšími ohřívači na trhu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jaký je odpor ohřívače a jaký je keramický ohřívač. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.