Kolik Wattů je v lednici? 2 snadné způsoby, jak snížit energii!

Tato příručka vám pomůže zjistit, kolik wattů je v lednici? Běžná domácí chladnička spotřebuje 350 až 780 wattů energie. Množství energie spotřebované vaší chladničkou je určeno řadou prvků, včetně typu vaší chladničky, jejího stáří a velikosti, teploty ve vaší kuchyni, typu vaší chladničky a umístění vaší chladničky.

Lednička je nezbytná pro každou kuchyni. Uvědomili jste si však, že vás vaše chladnička může stát spoustu peněz? Náklady na udržování čerstvých potravin vás mohou překvapit.

Existuje několik jednoduchých technik, jak zlepšit energetickou účinnost vaší chladničky. Zjistěte, kolik wattů vaše chladnička spotřebovává, abyste viděli, kolik vás to stojí a co uděláte pro snížení výdajů. takže bez dalších řečí můžeme začít!

Kolik wattů v lednici?

Průměrná domácí chladnička spotřebuje 500 wattů energie. Kolik wattů je v lednici? Pokud jde o spotřebu elektřiny, to se rovná zhruba 1460 kWh elektřiny ročně, což znamená, že průměrný americký dům utratí za ledničku 206 dolarů ročně. Běžná lednička využívá 500 wattů, oblíbené jsou však ledničky využívající 300 – 700 wattů energie.

Elektrický výkon vaší chladničky označovaný také jako příkon spotřebiče udává, kolik energie spotřebuje při provozu na maximální kapacitu. Na druhé straně chladničky se celý den vypínají a zapínají. Je to proto, že kompresor chladničky se zapne pouze v případě, že je třeba snížit vnitřní teplotu. Pamatujte, že příkon vaší chladničky se liší v závislosti na jejím stáří a velikosti. Spotřebu energie navíc ovlivňují prvky, jako je okolní teplota v kuchyni a také to, jak často necháte dveře otevřené.

Kolik energie spotřebuje mini-lednička?

Možná vás napadlo a ptáte se sami sebe, kolik energie spotřebuje mini lednička? Typická mini-chladnička spotřebuje 90 wattů energie. Pokud jde o spotřebu energie, to se rovná asi 263 kilowatthodinám (kWh) za rok, což znamená, že průměrný uživatel mini ledničky v USA zaplatí za elektřinu 37 USD ročně. Spotřeba energie se bude lišit v závislosti na velikosti, výšce a modelu. Také by vás mohlo zajímat, že mini lednička nechladí.

Kalkulačka výkonu

Zkontrolujte, zda na dveřích chladničky není štítek s technickými údaji. Zjistěte napětí a proud chladničky; může se například zobrazit „115 voltů“ a „6,5 proudu“. Množství wattů spotřebované vaší chladničkou se vypočítá vynásobením těchto dvou hodnot, což je v tomto příkladu 747,5 W. Mini chladničky spotřebují přibližně 350 wattů, zatímco větší verze spotřebují až 780 wattů.

Příkon vaší lednice je na vrcholu nabídky vašeho domácího vybavení. Sušičky prádla spotřebují minimálně 1 800 wattů a až 5 000 W. 50 wattů nebo méně používají DVD přehrávače, radiobudíky a přenosné počítače. Myčky nádobí spotřebují kolem 1800 wattů energie. Kdykoli jde o náklady na energii, použití čehokoli je stejně důležité jako příkon.

Náklady na energii

Chcete-li převést watty na kilowatty, zdvojnásobte příkon vaší chladničky o 1 000. V každém daném okamžiku lednička v předchozím příkladu spotřebuje 0,7475 kW energie. Chcete-li vypočítat, kolik kWh elektrické energie spotřebuje chladnička každý měsíc, vynásobte její spotřebu kW 225 hodinami, což společnost Otter Tail Power nazývá „využívání ve středním rozsahu“. V roce 2013 by lednička, která využívá 0,7475 kilowattu, spotřebovala 168,2 kWh elektřiny za měsíc, což stojí něco málo přes 20 dolarů měsíčně.

Způsoby, jak snížit spotřebu energie vaší chladničky

Množství energie, kterou vaše chladnička v průběhu času spotřebuje, je ovlivněno tím, jak ji používáte. Použijte tyto návrhy ke snížení spotřeby energie vaší chladničky a v důsledku toho i vašich nákladů na energie.

#1. Ujistěte se, že jsou vaše cívky čisté

Servis výměníků vaší chladničky vám může pomoci ušetřit peníze za elektřinu a prodloužit životnost vašeho spotřebiče. Udržování čistých výměníků jim umožňuje rychleji vytlačovat horký vzduch, což vyžaduje méně pokusů o udržení chladného vnitřku vaší chladničky.

#2. Zkontrolujte, zda nejsou poškozená těsnění dveří

Pokud je poškozeno těsnění dvířek, studený vzduch z vaší chladničky uniká. Váš systém HVAC bude muset pracovat hůře, aby udržoval požadovanou teplotu. To nejen zvýší váš účet za elektřinu, ale také to znamená, že vaše chladnička nemusí být schopna udržet vaše zboží na bezpečné teplotě.

Chladničky, které získaly označení Energy Star, spotřebují méně energie než ty, které jej nespotřebovaly, zejména ty, které byly vyrobeny v roce 1995. Chcete-li ušetřit peníze na účtu za elektřinu, zkontrolujte si při nákupu nové chladničky označení Energy Star. Odhaduje se, že certifikované mrazničky spotřebují podle Energy Star o 20 % méně energie než běžné mrazničky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení se všichni dozvíte, kolik wattů je v lednici a kolik stojí provoz lednice. Stejně jako ostatní elektrické spotřebiče, i vaše chladnička vám přináší více wattů, ale používání technik, které jsme probrali výše, vám pomůže snížit váš účet za elektřinu. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak resetovat lednici Samsung a kolik lednička váží.