Kolik váží pračka? Přečtěte si tato zajímavá fakta!

Pokud uvažujete o pořízení nové pračky nebo o přemístění stávající, rádi byste věděli, kolik pračka váží? Udělali jsme práci, abychom vám pomohli a prošli různé druhy praček a hmotnosti, které můžete očekávat.

Hmotnost vaší pračky je určena jejími rozměry, kapacitou, druhem a materiálem. Podložky s horním plněním obvykle váží 65-150 liber, zatímco podložky s předním plněním obvykle váží 140-250 liber. Obrovské pračky mohou vážit až 300 liber. Podložky s horním plněním jsou o něco lehčí než podložky s předním plněním.

Chápeme, že je to dobré množství znalostí, a proto v tomto článku to pro vás všechno rozebereme! Hmotnost vašich podložek jsme podrobně probrali. Takže pokud vás to zajímá a chcete se vše dozvědět, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Pojďme se bavit!

Jak těžká je pračka v kilogramech?

Typická pračka váží mezi 60 a 90 kilogramy. Nejběžnější varianty se pohybují kolem 70 kg váhy. V závislosti na kapacitě bubnu stroje a na tom, zda má uvnitř beton, mohou konkrétní pračky vážit více než 110 kilogramů. Při nákupu pračky se setkáte s čísly jako 7 kilogramů, 8 kg a 9 kg. To se však týká nosnosti (množství suchého oblečení, které lze vložit do pračky) místo hmotnosti.

Hmotnost, velikost, kapacita pračky

Jak jste mohli vidět, podložky s předním i vrchním plněním mohou mít širokou škálu hmotností. Velkou část této nesrovnalosti mají na svědomí rozdíly ve velikostech praček a kapacitě. Kolik váží pračka? Horní nakladače se střední kapacitou obvykle váží 135-150 liber. Zatímco čelní nakladače se střední kapacitou obvykle váží 180 až 205 liber nebo méně.

Horní nakladače s velkou kapacitou váží mezi 150 a 170 librami, ačkoli čelní nakladače s velkou kapacitou váží mezi 155 a 250 librami. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o zobecnění, dochází v těchto rozmezích k velkému kolísání hmotnosti. Je nutné detekovat pračku se střední nebo velkou kapacitou, jejíž hmotnost přesahuje limity. Naštěstí, pokud potřebujete zjistit hmotnost dané podložky, musíte ji pravděpodobně najít ve specifikacích výrobce.

Zvyšuje voda váhu pračky?

Pračka látek je podstatnou součástí vybavení. Pračka se stává těžší, když do ní přidáváte vodu. Voda váží kolem 8,3 liber na galon. To znamená, že 40galonová pračka by přibrala 332 liber na váze. Váží přibližně 467 liber, bez oblečení. Když zahrnete do praní, celková hmotnost může dosáhnout 485 liber.

Moderní pračka s horním plněním spotřebuje asi 26 galonů sladké vody. Ke své celkové hmotnosti přidává 225 liber. Průměrná nová pračka s horním plněním bude vážit zhruba 360 liber, když je plně naplněna vodou. Moderní vysoce účinné pračky s předním plněním mohou na dokončení mycího cyklu spotřebovat pouhých 14 galonů vody. Ke své celkové hmotnosti přidává pouhých 117 liber. Hmotnost plně naplněné pračky s předním plněním je asi 322 liber nebo o něco více.
Možná vás také bude zajímat informace o příliš velkém množství mýdla ve vaší pračce.

Proč mají pračky tak vysokou hmotnost?

Z mnoha důvodů jsou podložky velké. Výkon pracího cyklu je příliš velký na to, aby jej udržela lehká pračka. V důsledku toho je zapotřebí hmotnost, aby se zajistilo, že pračka nezačne přeskakovat přes vaše mycí stěny a podlahu, když běží cyklus odstřeďování. Proto jsou pro řízení pohybu a stability uvnitř podložek umístěny betonové protizávaží. Hmotnost těchto protizávaží může dosáhnout hmotnosti 54 liber.

Části pračky jsou poměrně podstatné. Například vnitřní vana a vnější vana jsou dva masivní ocelové bubny v pračce. Součástí je také kovová převodovka, pevný kovový rám a motor obklopující pračku. Kombinace těchto komponentů zvyšuje hmotnost vaší pračky a činí ji těžší.

Jaká je průměrná hmotnost náplně prádla?

Oděv nepřidává pračce tolik váhy jako pračka a voda. Oblečení vážené v pračce také zvýší váhu vaší pračky. Stroj s malou kapacitou může pojmout pouze asi 6 liber oděvů. Standardní pračka s horním plněním obvykle unese 7-8 liber oblečení. Nadrozměrná pračka s horním plněním s běžnou kapacitou pojme přibližně 12 liber prádla. Typická pračka s předním plněním unese 15-18 liber oblečení, zatímco velkokapacitní pračka s předním plněním pojme 20-22 liber. Standardní pračka s předním plněním pojme 15-18 liber oblečení, zatímco velkokapacitní pračka s předním plněním vydrží 20-22 liber.

It’s A Wrap!

Doufáme, že tato příručka odpověděla na otázku, kolik pračka váží. Pračky jsou velké a objemné stroje. Během chvilky budete na cestě k vychutnání čistého prádla, pokud si pořídíte pračky správné velikosti pro vaše požadavky, pečlivě zvážíte, kam byste je chtěli ve svém domě umístit, a pokud se chcete přestěhovat, vyhledejte pomoc profesionála. vaše pračka.

Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak používat bělidlo v pračce a jak vyvážit pračku.