Kolik stojí svatební programy a jak si je vyrobit

Pokud vás zajímá, kolik stojí svatební programy, zjistěte očekávané ceny tisku svatebních programů níže. Pro srovnání poskytneme i návod, jak si udělat svatební program doma a kolik tím případně ušetříte.

Svatební programy patří mezi náklady, které musíte rozpočítat na svatební potřeby. Chcete-li se tedy o seznamu tiskovin dozvědět více, přečtěte si, co jsou svatební tiskoviny.

Kolik stojí tisk svatebních programů?

Cena tisku svatebních programů bude záviset na službě, kterou najdete. Například je možné najít některé obchody, které nabídnou 0,65 $ za tisk každého svatebního programu.

Užitečným tipem, jak ušetřit na nákladech, je objednat nebo vytisknout mnoho kusů papírnictví na jednom místě. Můžete například zahrnout tisk jídelního lístku nebo umístit karty ve společnosti a mohou nabízet slevy kvůli objemu objednávky.

Kolik svatebních programů objednat?

Chcete-li dále ušetřit na nákladech na tisk svatebního programu, vězte, že pro své svatební hosty nemusíte tisknout ekvivalentní počet programů. Místo toho získejte konečný počet hostů a vytiskněte z něj 75 % na svatební programy.

To za předpokladu, že na program nedorazí všichni hosté. Někteří hosté například také pocházejí z jedné domácnosti nebo někteří mladší hosté nepotřebují kopii programu.

Můžete si vytvořit svůj vlastní svatební program?

Můžete si vytvořit vlastní svatební programy, pokud si myslíte, že náklady na tisk ze služby by stály příliš mnoho v poměru k vašemu rozpočtu. Mnoho webových stránek poskytuje přizpůsobitelné a snadno tisknutelné svatební programy, takže nemusíte být umělecky zdatní a technicky zdatní.

Rozpočet, který potřebujete pouze přidělit, zahrnuje náklady na šablonu, tiskárnu, papír a inkoust. Zkuste si porovnat, kolik ušetříte se svatebními programy DIY, oproti nákladům na nalezení obchodu, který vám je vytiskne.

Jak vytvořím svatební program?

 • Vyhledejte šablonu svatebního programu online
 • Přizpůsobte si jej svými detaily a upravte design, jak si přejete
 • Překontrolujte si informace o svatebním programu
 • Stáhněte si svatební program a před tiskem jej ořízněte podle potřeby
 • Připravte kartony pro svatební programy a tiskněte
 • V případě potřeby přidejte do programů dekory; například rustikální svatba může mít program ozdobený pytlovinou, provázkem a lepidlem
 • Jak velký by měl být svatební program?

  Není stanoveno žádné pravidlo ohledně velikosti svatebního programu. Protože ale bude obsahovat rozpis svatebního harmonogramu a akcí, měl by být dostatečně velký, aby byla slova dobře čitelná a srozumitelná.

  Jak již bylo řečeno, zvažte papír o rozměrech 8,5 x 5,5 palce pro svatební program. Některé tiskařské společnosti mohou také nabízet jiné velikosti, jako je čtverec 5,5 x 5,5 palce nebo velikost svatebního programu 4,25 x 11 palců.

  Jaký typ papíru bych měl použít pro svatební programy?

  Dalším významným faktorem pro svatební program pro náklady na tisk a výdaje na svatební programy je papír, který budete používat. Můžete sladit design programu a svatebního tématu a měl by mít nějakou strukturu, aby se rychle neohýbal nebo nepomačkal.

  Zvažte karton nebo specifický typ papíru s texturou, která podle vás odpovídá designu a tématu programu. Některé povrchové úpravy papíru zahrnují samet, lesk, mat a dokonce UV.

  Jak naprogramujete svatební obřad?

  Použijte následující pořadí jako formulaci pro DIY svatební programy:

 • Jména nevěsty a ženicha, datum svatby a místo konání svatby
 • Předehra, procesí, pozdrav, úvodní požehnání, svatební poselství, čtení, spojení, hudba, výměna slibů a prstenů, obřad jednoty, prohlášení, úvod a recese
 • Jména a role členů svatební hostiny
 • Poděkujte svým hostům, že přišli
 • Cti své blízké
 • Pokud vám zemřela máma nebo táta, přečtěte si, jak zahrnout do svatby zesnulého rodiče.

  Je pro svatbu nezbytný program?

  Svatební program je pro svatbu nezbytný, proto by jeho cena měla být zahrnuta do celkových svatebních nákladů. Program bude hosty informovat o průběhu akcí a také je provede plánováním celého dne.

  Pokud si však myslíte, že by vás tisk svatebních programů stál příliš mnoho, nemusíte tisknout více kusů. V dnešní době je také možné poskytnout digitální kopii programu tím, že jej zpřístupníte ke stažení na vašich svatebních webových stránkách.

  Jak přeskočit svatební programy

  Kromě poskytování programu online ke stažení, stále můžete mít program na místě svatby. Namísto poskytnutí kopie pro každého hosta však použijete jediné svatební znamení.

  Umístěte velký nápis u vchodu do místa obřadu. Ceduli si můžete vyrobit sami nebo si ji nechat vytisknout s plánem obřadu a informacemi o události.

  Pokud chcete napsat nápis, vyzkoušejte tento návod, jak vyrobit svatební nápis na tabuli.

  Co je obvykle součástí svatebního programu?

  • Pořadí obřadu
  • Časová osa svatebního dne
  • Informace o svatební hostině
  • Čestná uznání
  • V případě potřeby podrobnosti o svatebních tradicích

  Závěr

  A to je vše! Abychom rekapitulovali, kolik stojí svatební programy, může to být pod dolar za kus.

  Můžete také porovnat náklady na tisk doma a najít tiskovou službu. Celkově je svatební program nezbytným papírnictvím, protože informuje hosty o časové ose svatby.