Kolik stojí ohřívač bazénu? 4 neuvěřitelné volby!

Kolik stojí ohřívač bazénu? Pohybuje se mezi pěti sty a sedmi tisíci dolary, spolu se středními náklady dva tisíce dvě stě dolarů. Tato cena nezahrnuje náklady na instalaci a provoz. Nákup je nejlepší maximalizovat tím, že budete lázně a bazén využívat déle.

Plavejte navzdory chladnějším měsícům, aniž byste mysleli na plavání v arktickém moři. Ohřívač bazénu je vždy tou nejlepší cestou.

Doposud najdete mnoho typů bazénových ohřívačů, které se pohybují v nákladech na instalaci, funkcích, & provozní náklady. Při používání bazénového ohřívače mějte na paměti některé z níže uvedených významných povinností, abyste z něj měli větší užitek.

Kolik stojí ohřívač bazénu?

Kolik tedy stojí ohřívač bazénu? Níže jsou uvedeny základní typy bazénových ohřívačů, provozní náklady, náklady na instalaci a rozsah funkcí:

#1. Elektrický ohřívač bazénu

Elektrický ohřívač bazénu pohání elektřinu pro provoz ve stínu nebo na slunci. Je neuvěřitelně funkční při teplotě přesahující padesát stupňů. Nasává vnější vzduch a ohřívá jej, aby pokračoval ve vodě. Jeho cena se pohybuje od 1200 do 3500 dolarů.

#2. Plynový ohřívač bazénu

Tento ohřívač využívá oxidaci, která účinně ohřívá ohřívač bazénu a ohřívá bazén. I když to není příjemné jako možnost ekologického vytápění, stále se osvědčilo v chladnějším počasí. Běží za cenu 2100 až 4800 dolarů.

#3. Solární ohřev bazénu

Solární ohřívač bazénu je skutečně cenově dostupná a atraktivní volba. Funguje jedinečně pomocí solární energie a provozuje ji volně za 250 dolarů.

#4. Elektrický odporový typ ohřívače

Tento ohřívač bazénu využívá energii přes odpory, které ohřívají bazén, ale neuvolňují znečištěný vzduch. Nějakým způsobem spotřebovává určité množství elektřiny v těchto chladnějších měsících. Ceny se mohou pohybovat mezi 1900 a 4300 dolary.

Náklady na instalaci ohřívače bazénu

Při výběru bazénového ohřívače je důležitým faktorem cena instalace. Je lepší se poradit s odborníkem. Ale nikdy neberte v úvahu žádné riziko, když kombinujete vodu a elektřinu. Prvořadé náklady na instalaci bazénového ohřívače jsou 500 a 1 500 dolarů. Ale pak má každý typ ohřívače své jedinečné náklady na instalaci. Například plynový ohřívač je stále nejdražší na instalaci. Cena se liší podle dodavatele bazénu a umístění. Pokud máte v úmyslu ušetřit peníze za bazénový ohřívač, vždy získejte nejlepší možnou cenu.

Provozní náklady na ohřívače bazénů

Kromě nákladů na instalaci a pořízení zahrňte do rozpočtu i provozní náklady. Solární ohřívač bazénu je atraktivní volbou bez nákladů na palivo v provozu. Nicméně stále mají k provozu čerpadlo. Toto čerpadlo může každý rok stát na poplatcích za elektřinu sto dolarů. Tepelné čerpadlo a elektrický odpor se každý měsíc rovná 120 dolarům za jeho provoz. Plynové tepelné čerpadlo je stále nejdražší volbou, ale bude záviset na typu paliva, které hodláte mít. Jeho provoz může stát kolem 400 dolarů a 600 dolarů každý měsíc. Zde jsou průměrné náklady na ohřev bazénu.

Náklady na opravy pro typy bazénových ohřívačů

Níže jsou uvedeny náklady na opravu pro každý typ ohřívače bazénu.

#1. Plynový ohřívač

Většina plynových ohřívačů již nevyžaduje větší údržbu, ale vyžaduje ji více ve srovnání se solárními ohřívači nebo tepelnými čerpadly. Zejména v pozdějších letech jejich součásti dále vyměňujte. Nejhorším případem je tác hořáku a poškozený výměník tepla. Uživatel zimního krytu pomáhá prodloužit životnost.

#2. Solární ohřívač

Tento typ je nejméně opravovaný, protože má minimální cenu. Pokud dojde k netěsnosti panelu, je užitečné to opravit mnoha způsoby. Solární panel předtím vydržel patnáct a více let. Slunce začne materiály rozkládat, dokud se nestanou křehkými.

#3. Tepelné čerpadlo

To je velmi spolehlivé s ohledem na jeho citlivé komponenty a menší obvody než plynový ohřívač. Nejhorší situací na tepelném čerpadle je selhání kompresoru nebo výměníku tepla. Ložiska ventilátoru vyžadují pozornost od starších modelů. Novější jednotka má pevné obvody, ale tepelný kryt v zimě je dobré rozhodnutí.

Předpokládaná životnost bazénových ohřívačů

Životnost ohřívače může ovlivnit mnoho faktorů. Tepelné čerpadlo nebo ohřívač, který se zahrabává pod převislou vegetaci, je poškozen v důsledku nadměrné vlhkosti. Použití zimního krytu je skvělý nápad, včetně repelentu proti hlodavcům. Udržujte správnou zásaditost, pH, včetně hladiny chlóru, aby nedošlo k poškození výměníku tepla. Solární ohřívač nemá žádné problémy, dokud jej slunce nerozbije. Začnou se tedy rozvíjet netěsnosti. Zjistěte, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, kolik stojí ohřívač bazénu podle plynového ohřívače bazénu, elektrického ohřívače bazénu, solárního ohřívače bazénu a elektrického odporového ohřívače. Je jen na vás, jaký typ si vyberete a jestli dokážete zaplatit jeho cenu. Nevadí však jen náklady na ohřívač bazénu, ale i další náklady na opravy, provoz a instalaci. Po letech používání ohřívače bazénu rovněž vyžaduje opravu a údržbu. Buďte tedy připraveni utratit dolary, protože náklady mohou být také nemalé. Ale bez ohledu na to, jaké poplatky budete muset zaplatit, nezapomeňte, že všechny stojí za to!

Zjistěte, jak funguje ohřívač bazénu a