Kolik prostoru by mělo být mezi chladničkou a zdí?

Chystáte se instalovat lednici, ale nevíte, jaký by měl být prostor mezi chladničkou a zdí? Mělo by to být alespoň 2 palce. Tato oblast by samozřejmě mohla být více než to, ale neměla by být menší než 2 palce. Pokud můžete pozorovat, zadní část vaší chladničky je teplejší než přední strana. Zadní část obsahuje funkce, které dodávají vnitřní straně vaší chladničky potřebnou teplotu.

Musí tedy být matoucí, že součásti vytvářející studenou mlhu jsou teplejší, když jsou zodpovědné za nízkou teplotu uvnitř jednotky. Ale tak to prostě funguje.

Také vás musí zajímat, proč by to nemělo být menší než 2 palce? Při instalaci lednice je třeba vzít v úvahu faktory, jako je správné větrání, o kterém budeme brzy diskutovat. Pojďme tedy k tématu!

Kolik prostoru by mělo být mezi chladničkou a zdí

Odhadovaná mezera pro vaši lednici není rozhodována pouze okamžitě. Do výpočtu bychom měli zahrnout určité proměnné a určený prostor zabrání vážnému poškození vaší jednotky. Možná tomu teď nerozumíte, ale lépe porozumíte tomu, jak vaše lednička funguje, po přečtení tohoto článku.

Shromáždili jsme možné faktory, které přispívají k tomu, kolik prostoru by mělo být mezi chladničkou a zdí. Je důležité tyto věci znát, abyste pochopili, jak o vaši chladničku pečovat a starat se o ni. A tady jsou:

Faktor č. 1. Větrání

Kompresor spolu s výtlačným potrubím je obvykle na spodní straně vaší chladničky. Jak jsme již zmínili, zadní část vaší chladničky je teplá, a to kvůli kompresoru. Výbojová potrubí navíc vyzařují teplo, které vyžaduje prostor k odchýlení se od elektrických součástí.

Pokud necháte jen palec místa, vaše chladnička nebude mít dostatek prostoru k dýchání nebo větrání. Teplý vzduch z kompresoru bude proudit zpět tam, odkud přišel, a tím se vaše chladnička přehřeje. A přehřátí může způsobit vážnější poškození celé jednotky. Životnost vaší chladničky se může také rychle snížit.

Faktor č. 2. Dráty

Vaše chladnička bude mít kabely a kabely na zadní straně jednotky. Může to být pro zásuvku nebo pro připojení k vodovodu. Proč jsou tedy součástí obrázku? Nechceme, aby se trhali kvůli přílišnému ohýbání.

Pokud ponecháte nedostatečný prostor, dráty se dostanou do kontaktu se stěnou a po několika měsících ohýbání se nakonec roztrhnou. Jakmile se elektrické dráty začnou trhat, může dojít k úrazu elektrickým proudem nebo nehodě.

Tlak na vodní potrubí může také způsobit odpojení trubek a vést k zaplavení vaší kuchyně. Nenechte dráty rozházet po podlaze. Místo toho je uspořádejte na zadní straně chladničky, abyste předešli nehodám. Někdo by o ně mohl zakopnout a ublížit si.

Faktor č. 3. Údržba

Je nutné pravidelně čistit spotřebiče, jako jsou ledničky. Mezera vám tedy poskytne dostatečný přístup k zametání nečistot ze zadní části chladničky. Díky tomu můžete zabránit hromadění nečistot na zadním krytu. Nepodceňujte prachové koule nebo nečistoty ulpívající na spodní části zadní části chladničky. Mohou zabránit proudění vzduchu a řádnému větrání. V důsledku toho se vaše chladnička přehřívá a nemusí správně vychladnout.

Faktor č. 4. Ostatní spotřebiče v kuchyni

Při instalaci chladničky byste neměli umisťovat jiné spotřebiče do blízkosti bočních částí nebo zadní části chladničky. A nezapojujte je současně do stejné zásuvky. Síla proudu nemusí být dost na to, aby se oba mohli podělit.

Teplo ostatních spotřebičů může navíc ovlivnit součásti vaší chladničky, zejména kompresor. A teplota z těchto spotřebičů zatíží chladicí cyklus vaší jednotky. Tato situace sníží životnost vaší lednice a spotřebuje více energie.

Faktor č. 5. Prostor pro dveře k houpání a další

Tento faktor tedy bude zahrnovat zamýšlený prostor pro vaše dveře k houpání a další věci ve vaší kuchyni. Pokud máte kuchyňskou linku, mezi chladničkou a deskou by měl být dostatečný prostor. Doporučujeme, aby byl prostor větší než šířka dveří vaší chladničky.

Faktor č. 6. Ostatní

Vyhněte se umístění chladničky před konkrétní dveře ve vaší zdi. Ale je to přijatelné, pokud se dveře odkloní od chladničky. Možná si chcete představit, co se stane, když se dveře otočí směrem k nim. Že vaše dveře chladničky budou mít během chvilky spoustu promáčknutí a zlomenin.

A to je k našemu tématu: Kolik prostoru by mělo být mezi chladničkou a zdí? Bez ohledu na to vás může zajímat, proč vám lednička zapáchá. Pak se můžete zastavit a přečíst si tento další užitečný článek.

Závěrečné statistiky

A tím končí článek o „Kolik prostoru by mělo být mezi chladničkou a zdí?“ Jak již bylo zmíněno, mělo by to být alespoň 2 palce. To jsou věci, na které byste měli při instalaci lednice myslet.

Možná se budete chtít podívat z různých perspektiv a úhlů. Doufáme, že jsme váš problém vyřešili a že vás tento článek nenechal bez obav. Měj krásný zbytek dne!