Kolik lidí bych měl pozvat na svou svatbu

Odpověď na to, kolik lidí mám pozvat na svatbu, závisí na pěti faktorech. Více než rozpočet jsou zde další faktory, které ovlivní velikost vašeho seznamu hostů během plánování svatby.

Pokud jde o to, kolik lidí pozvat na svatbu, možná budete chtít vědět, jak říci ne plus jedničky na svatebních pozvánkách. Tímto způsobem budete mít svatebčany jen takové, jaké chcete, a vyhnete se trapným okamžikům během vašeho výjimečného dne.

Plánujete seznam svatebních hostů? Zde je návod, jak rozhodnout, kolik lidí bych měl pozvat na svou svatbu

Je těžké uvést konkrétní číslo, abyste věděli, kolik lidí bude na seznamu svatebních hostů během plánování. Místo toho použijete pět faktorů k určení lidí, kteří by měli být pozváni na míru vaší konkrétní svatbě.

5 důležitých faktorů, abyste věděli, kolik lidí by mělo být pozváno na vaši svatbu

  • Rozhodněte o lidech, kterých se chcete zúčastnit

Sedněte si s partnerem a rozhodněte se o lidech, které chcete na svatbě. To jsou nesmlouvaví svatební hosté, kteří musí být přítomni a které s vámi chcete oslavit bez ohledu na velikost svatby.

Ujistěte se, že jste vy i váš partner oba spokojeni s tímto úvodním seznamem hostů, abyste se vyhnuli tomu, že by někdo měl pocit, že jeho přání jsou přehlížena. Toto ještě není konečný seznam hostů, ale toto jsou lidé, kteří nebudou odříznuti, když znovu zkontrolujete seznam, abyste jej zkrátili kvůli omezením.

  • Mějte seznam možných

Dále napište ostatním hostům, že byste se možná chtěli svatby také zúčastnit, ale nejsou to zrovna must have. Mohou to být kolegové, známí, vzdálení příbuzní nebo další spříznění lidé ve vašem životě.

I když oceníte, že je máte, tito lidé jsou obvykle ze seznamu svatebních hostů odříznuti, když to omezení vyžadují. Mohou to však být vaše „možná“, pokud jsou lidé z vašeho hlavního seznamu, kteří se nemohou zúčastnit.

Zjistěte, kdy byste měli odpovědět na svatbu, abyste věděli, kdy se obrátit na seznam možných, abyste se setkali se svým počtem na svatbě.

  • Zvažte svůj rozpočet a místo konání

Poté, co máte členy pro váš ideální seznam hostů, můžete jej vyřadit a upravit velikost podle vašeho svatebního rozpočtu a místa. Mějte na paměti, že asi 40 % vašeho rozpočtu bude přiděleno pro hosty, takže mít rozsáhlý seznam hostů bude velmi drahý.

Chcete jim poskytnout pohodlné místo a uspokojující catering, aby to s vámi oslavili na vaší svatbě. A před samotnou svatbou také utratíte za svatební pozvánky a případně cestu a ubytování na svatby v destinaci pro vaše hosty.

Pokud jde o místo, na tomto faktoru záleží při rozhodování o počtu lidí, které byste měli pozvat, protože jeho velikost by měla pohodlně pojmout všechny hosty. Informujte se u koordinátora nebo personálu vašeho svatebního místa o počtu zaměstnanců, které mohou zastávat.

  • Držte se svých hranic

Nezapomeňte se držet svých hranic ohledně tohoto konečného počtu, jakmile odvodíte svůj seznam hostů podle kapacity místa a vašeho svatebního rozpočtu. Rodina a přátelé vám mohou navrhnout, kdo by měl být pozván na vaši svatbu.

To je ještě pravděpodobnější, pokud za vaši svatbu platí rodiče. Neváhejte jim však sdělit, proč jste se již rozhodli projít s lidmi a číslem, které chcete na seznamu hostů.

Pokud jde o příbuzné, přečtěte si tipy, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou.

  • Upravte podle typu svatby, kterou pořádáte

Nakonec se zeptejte sami sebe, jakou svatbu chcete? Bude to například něco intimního?

Možná to chcete rozšířit o další lidi kromě blízkých přátel a příbuzných? Nebo možná chcete pro svůj útěk jen velmi málo lidí.

Toto je poslední úvaha, abyste získali počet hostů, které můžete pozvat na vaši svatbu. Pro začátek si můžete ověřit, co je to intimní svatba, abyste získali představu o svatbách s několika hosty.

Jaký je průměrný počet lidí pozvaných na svatbu?

Průměrná velikost svatby v USA je pod 200, zatímco v roce 2021 bude mít většina svateb 105 hostů. To je méně než v předchozích letech, kdy svatby mají v průměru 120 hostů.

Toto číslo můžete použít jako vodítko, kolik hostů můžete pozvat. Poté můžete seznam hostů zkrátit na základě rozpočtu, místa konání a pokud jsou to skutečně lidé, které s vámi chcete oslavit.

Jaké procento svatebních hostů se skutečně účastní?

Když rozešlete svatební pozvánky, neznamená to, že se svatby jistě zúčastní všichni. Naopak můžete očekávat, že se z různých důvodů dostane pouze 75 až 85 % vašeho seznamu hostů.

To je důvod, proč jakmile obdržíte potvrzení, můžete použít svůj „možná seznam“ k nahrazení těch, kteří se nemohou zúčastnit, pokud jste již počítali s konkrétní velikostí svatby. Jen se ujistěte, že jste vše potvrdili, abyste předešli špatné komunikaci se seznamem hostů.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Abych rekapituloval, kolik lidí bych měl pozvat na svou svatbu, bude to záležet na pěti faktorech.

Můžete také sledovat průměrnou velikost seznamu svatebních hostů, pod 120 lidí. Ale nakonec se každá velikost svatby liší podle kapacity a očekávání páru.

Doufáme, že to pomůže; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.