Kdy vyměnit vodou poškozenou pohovku: Užitečný průvodce

Naučit se, jak opravit nábytek doma, je cenná dovednost, ale musíte také vědět, kdy vyměnit vodou poškozenou pohovku.

Faktory, jako je rozsah poškození a materiál, ze kterého je pohovka vyrobena, mohou ovlivnit, zda ji můžete opravit, nebo byste ji měli vyhodit. Musíte zkontrolovat známky poškození vodou a vědět, kdy by měl váš nábytek jít do odpadu.

Co způsobuje poškození vaší pohovky vodou?

Škody způsobené vodou mohou mít doma několik zdrojů; může pocházet z netěsností nebo masivních úniků. Záplavy však obvykle způsobují vážné poškození podlahy, stěn a nábytku.

Hurikány, déšť a mořská voda mohou způsobit zkázu ve vašem domě.

Pohovky a židle pociťují nejzávažnější účinek kvůli materiálům, ze kterých jsou vyrobeny. Dřevo po delším vystavení vlhkosti hnije a polštáře mohou zadržovat vodu.

Skvrny a růst plísní jsou běžné známky poškození vašeho nábytku vodou. Po nějaké době si také můžete všimnout vyboulení, změny barvy a odlupování na gauči.

Bezpečnostní opatření po poškození povodní nebo vodou

Povodně jsou pro majitele domů stresující; máte obavy o záchranu svého nábytku a zároveň o svou bezpečnost. Musíte dodržovat postup, abyste zachránili co nejvíce věcí a ochránili své blízké.

1. Zabezpečte svůj domov

Zkontrolujte díry, praskliny a jiná poškození konstrukce. Tím zajistíte, že váš domov bude v bezpečí, než znovu vstoupíte.

2. Požádejte o pomoc svou pojišťovnu

Kontaktujte svého pojišťovacího agenta a zeptejte se, zda vaše pojistka kryje škody způsobené povodněmi. S touto výhodou můžete ušetřit nějaký nábytek.

Pojištění proti povodňové škodě zajistí, že dostanete nějaké peníze vzhledem k vašim okolnostem. Zde je návod, jak společnosti proplácet vodou poškozený nábytek.

3. Odstraňte stojatou vodu a mokrý obsah

Pomocí čerpadla odstraňte veškerou stojatou vodu z interiéru. Jakmile to vyčistíte, můžete začít odstraňovat mokrý nábytek k opravě nebo likvidaci.

4. Kontaktujte restaurátorskou firmu

Tato společnost vám pomůže zachránit vaše věci a navede vás, kde začít s opravou domu.

Kdy zlikvidovat pohovku

Rozloučení s gaučem může být bolestivé, zvláště pokud je u vás doma dlouhou dobu. Není však bezpečné skladovat nábytek, když je plesnivý a vážně poškozený.

Musíte se podívat na několik faktorů, abyste věděli, zda byste měli pustit pohovku.

1. Jaká voda ho poškodila?

Záplavová voda má různé kategorie a typ ve vaší domácnosti může určit, zda potřebujete opravit nebo zlikvidovat pohovku.

Čistá voda

Tato voda pochází z prasklin ve vašem potrubí. Používá se v přívodním potrubí, takže voda je čistá.

Čistá voda neobsahuje žádné nebezpečné mikroorganismy, takže se nemusíte bát, že by tato voda zaplavila váš domov.

S touto vodou můžete rychle vysušit a opravit váš gauč.

Šedá voda

Tato voda je trochu riskantnější než čistá voda. Může pocházet z toalety, umyvadla nebo vany. Pokud je pohovka vlhká od šedé vody, budete ji muset důkladně vydezinfikovat.

Menší předměty, jako jsou polštáře nebo některá prostěradla, budete muset vyhodit.

Černá voda

Tato voda má nejvyšší míru znečištění. Pochází z podzemních vod, záchodů s výkaly nebo z odpadních vod.

Černá voda nese několik škodlivých bakterií, které mohou způsobit onemocnění a infekci; když se pohovka dostane do kontaktu s touto vodou, musíte ji zlikvidovat.

2. Z čeho je gauč vyroben?

Kromě vody může závažnost poškození vodou ovlivnit i materiál pohovky. Musíte vědět, co musí váš nábytek vidět, jestli jej lze opravit nebo ne.

Tvrdé dřevo

Pohovky z tvrdého dřeva lze rychle obnovit. Před dalším použitím jej musíte sušit po dobu 24 až 48 hodin.

Při opravách se ujistěte, že nedochází k nadměrnému růstu plísní.

Potahy

Čalouněné pohovky jsou náročné na opravu a pravděpodobně se budou muset vyhodit. Jakmile víte, že váš nábytek byl namočený déle než 24 hodin, není naděje na jeho záchranu.

Můžete však svůj nábytek opravit, pokud utrpí lehčí poškození. Zde je rozsáhlý průvodce, jak opravit vodou poškozené čalounění gauče.

Plíseň je posledním znamením, že musíte svůj nábytek zlikvidovat. Jakmile na gauči uvidíte růst, vyhoďte ho.

Laminát

Některé levnější pohovky používají jako základ laminátové dřevo. Není však příliš odolný proti povodním a velkým škodám způsobeným vodou.

Jakmile uvidíte, že se dřevo odlaminovalo, musíte pohovku vyhodit. Dřevo absorbuje vlhkost a bude obtížné jej opravit.

Jak zlikvidovat pohovku

Možná si myslíte, že vyhození pohovky je jako váš běžný odpad, ale existují konkrétní pokyny, které musíte dodržovat. Nábytek má obvykle zvláštní prostor pro likvidaci, aby bylo možné s díly správně manipulovat.

Než pohovku vyhodíte, poraďte se se svými státními zákony o likvidaci nábytku.

Závěr

Záplavy a netěsnosti mohou být stresující, zvláště když víte, že je váš nábytek poškozen. Majitelé domů se vždy snaží co nejlépe zachránit své věci, ale je důležité vědět, kdy vyměnit vodou poškozenou pohovku.

Uchováte své blízké v bezpečí a můžete začít s rekonstrukcí vašeho domova.