Kdo Nosí živůtek Na Svatbě

Pokud jste zvědaví, kdo nosí na svatbě živůtky, probereme hosty a další lidi, které můžete zahrnout, aby měli tyto květiny. Probereme také, zda by si maminky a další svatebčané měli vzít korsáž.

Chcete také znát stylingové typy při účasti na svatbě? Sepsali jsme například návod, co si obléct na svatbu s ohledem na etiketu.

Neváhejte a prohlédněte si naše svatební blogy, kde najdete vše, co souvisí s touto významnou událostí.

Kdo nosí na svatbě živůtku?

Důležití hosté

Tradičně se očekává, že rodiče a prarodiče nevěsty a ženicha budou nosit živůtku. Je však také běžné, že celá svatební party nosí živůtku.

To znamená, že každá družička může nosit živůtku, kromě rodičů a prarodičů. A v závislosti na hostitelích mezi nimi může být i nositelka prstenu, čtenáři, umělci a zaměstnanci jako uvaděči lidí s živůtkami.

Ale zatímco mnoho hostů může nosit živůtku, pamatujte na to, koho zahrnete, abyste se vyhnuli přehlížení některých lidí a neúmyslně v nich vyvolali pocit vyloučení.

Úřadnice

Rodiče, prarodiče a svatebčané nejsou jedinými účastníky, kteří mohou nosit korsáž. Je také běžnou praxí zahrnout oficianta k lidem, kteří nosí živůtku.

To platí především, když je vaším úředníkem žena. Nejlepší je však se jich zeptat přímo, zda by si ji chtěli obléci, protože někteří náboženští představitelé by mohli odmítnout potřebu mít živůtku, zvláště v tradičním oděvu.

Potřebují matky na svatbě živůtek?

V tradiční svatbě se očekává, že pouze matky a babičky přijmou a budou nosit živůtku. I macechy by měly nosit korsáž a událost, kdy jim nevěsta nebo ženich darují svůj korsáž, se dokonce často fotí.

Vzhledem k tomu, že živůtek bude součástí úboru maminek i během svatby, je běžnou praxí konzultovat s květinářkou barvy, které budou nosit. To pomůže květinářce vytvořit živůtek, který nejlépe doplní jejich oděv.

Jaký typ živůtek by měly nosit maminky a babičky? Stejně jako ostatní hosté se mohou rozhodnout, zda dají přednost zápěstí nebo připínáčku.

Pro lépe vypadající fotografie zvažte korsáž na svatební hostinu. Díky tomu budou více odpovídající, zejména na obrázcích.

Nosí svatební hosté živůtky?

Očekává se, že svatební hosté, zejména blízcí rodinní příslušníci a přátelé, budou nosit živůtky. Je také možné, aby významní mužští hosté nosili živůtky, ale běžnější je, že nosí boutonniere.

Je to hezké gesto poskytnout živůtek dalším lidem, kteří mají roli ve svatebním obřadu. Toto příslušenství by je pomohlo rozlišit v případě, že by někteří hosté měli dotazy k události.

Při rozhodování o tom, kdo bude nosit živůtku, se ujistěte, že se nikdo nemusí cítit vynechán. Každý, kdo si zaslouží „vykřičet“, může dostat živůtku, ale pamatujte, že musíte také zvážit rozpočet na tato květinová aranžmá.

Na jaké straně nosí žena živůtku?

Různé odkazy zmiňují, na které straně musí žena nosit živůtku. Nejběžnější strana, která je označena, je však na její levé straně.

Pak se ujistěte, že živůtek má stonky směřující nahoru a květy dolů. Toto je etiketa zmiňovaná u napínacích živůtek, zatímco zápěstní živůtky se někdy uvádějí, že se nosí na pravé straně.

Další odkaz poukázal na to, že živůtky lze nosit přímo přes srdce. Nakonec o pozici rozhodnou hostitelé, nebo můžete požádat nevěstu o její preferenci ohledně umístění živůtek.

Jaký je smysl živůtek?

Živůtek vznikl z francouzského výrazu „bouquet de corsage“, což v překladu znamená kytici nošenou na horní část těla. Jak čas plynul, termín byl zkrácen na „živůtek“, aby se vztahoval na jakékoli květiny všité do živůtku šatů.

Proč lidé nosí živůtek? Lidé věřili, že tyto květiny dokážou odrazit zlé duchy, zejména během svateb.

A zatímco pokroky tato přesvědčení vyvrátily, lidé nepřestali nosit květiny při důležitých příležitostech. V dnešní době je také nabízení korsáží určitým hostům na svatbě způsobem, jak se cítit důležitě.

Živůra vs boutonniere

Namísto živůtek nosí mužští svatební hosté boutonnieres. Boutonniere je docela podobná živůtku, protože je to také malé květinové aranžmá.

V knoflíkové dírce v klopě však nosíte boutonniere, a proto se jí také někdy říká knoflíková dírka. Ženich a jeho mládenci obvykle nosí boutonniere.

Co když náhodou dostanete kytici? Zkuste si přečíst, co dělat se sušenou svatební kyticí, abyste s květinami udělali víc.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kdo nosí na svatbě živůtky, a odhalili jsme, že jsou to běžně matky a babičky nevěsty a ženicha.

Je však na volbě páru, pokud chtějí zapojit i další ženské hosty, aby nosili živůtku. Obecně platí, že každá žena může nosit živůtku a je na rozhodnutí nevěsty a ženicha.

Doufáme, že jste se hodně naučili; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.