Kdo drží prsteny na svatbě: tradice a další

Odpovědí na to, kdo drží prsteny na svatbě, je samotný nositel prstenu z jeho titulu. O očekáváních výběru nositele prstenu a také o jeho úkolech si povíme během obřadu.

Před obřadem se také dozvíte, kdo prsteny drží. Máte další dotazy ohledně prstenů na svatbě?

Neváhejte a prohlédněte si náš blog a zjistěte informace, jako kdo kupuje snubní prsteny a další.

Kdo obvykle drží prsteny na svatbě?

Držitel prstenů je zodpovědný za držení prstenů na svatbě. Tradičně je nositel prstenu součástí obřadu tím, že nese snubní prsteny uličkou až dopředu.

Držitel prstenu však není tak zásadní jako ostatní členové obřadu, jako je officiant nebo svědci, kteří jsou potřební k tomu, aby svatba byla legální. Držitel prstenu pouze nosí nebo doručuje prsteny nejlepšímu muži nebo svatebnímu úředníkovi a některé svatby i tuto část obřadu upravují.

Například někteří nositelé prstenů jsou příliš mladí na to, aby chodili samostatně, a dospělý ho odnese uličkou. Některé svatby jsou také partnerem nositele prstenu s dalším malým dítětem na obřadu, květinovou dívkou.

Kdo by měl držet snubní prsteny před obřadem?

Nejlepší muž obvykle drží snubní prsteny před obřadem. Snoubenci si však na svatební hostinu mohou vybrat kohokoli, komu důvěřují, včetně družičky.

Nosí nositelé prstenů skutečné prsteny?

Pár se může rozhodnout, zda nositel prstenu musí nést skutečné prsteny během svatebního obřadu. Pro velmi malé děti je přijatelné umístit falešné prsteny na polštář nebo krabici, kterou drží nositel prstenu.

Odpadají tak starosti, pokud je nositel prstenu náhodou ztratí. Také, pokud nositel prstenu nese falešné prsteny, o skutečné snubní prsteny pro obřad se bude starat družička nebo nejlepší muž.

Co by měl nositel prstenu nést uličkou?

Tradičně má nositel prstenu prsteny položené na rukou. Ale v dnešní době a pro větší bezpečnost, zejména pro malé děti, mohou být prsteny v krabici nebo polštáři.

Stále více párů také porušuje některé zvyky, aby byla jejich svatba jedinečnější a blíže k jejich osobnosti. Držitel prstenu může například nosit prsten přes předmět související s tím, jak se pár setkal.

A zatímco malé děti mají často za úkol falešné prsteny, můžete obřadu přidat humor tím, že držitel prstenu bude držet prapor. Může zmínit, že hledá prsteny a další vtipné fráze.

Kdo by měl být nositelem vašeho prstenu?

Nevěsta a ženich se mohou rozhodnout následovat tradici a vybrat si syna svého blízkého přítele a rodiny. Může to být syn toho nejlepšího muže, družička, nebo pokud hledáte, jak zapojit neteře a synovce na svatbu, pak může být dítětem vašeho sourozence.

Stejně jako zbytek svatební hostiny by bylo skvělé, kdyby nositelem prstenu byl někdo blízký samotnému páru. Některé smíšené rodiny dokonce považují své malé dítě za nositele prstenu na obřadu.

Nemusíte se omezovat na mužské děti svých blízkých přátel a rodiny. Žádné pravidlo vám nebrání považovat mladou dívku za nositelku prstenu.

Nicméně, tam by byly některé modifikace, v závislosti na mít dívka nebo chlapec prsten nositele. Například by bylo vhodnější, aby chlapec, který nosí prsteny, stál na straně ženicha, zatímco nositel dívčího prstenu by měl stát vedle družiček.

Může být můj pes nositelem prstenu?

Páry, které mají svého psa obzvlášť rády, ho dokonce někdy zahrnou do svého obřadu. Ale protože je také riskantní, aby snubní prsteny držel domácí mazlíček, pravděpodobně ponesou falešné.

V závislosti na chování vašeho psa může nosit kroužky na uličce sám přivázané na obojku nebo v tašce nebo košíku, který drží. Pokud ho někdo drží na vodítku, bude to faktor, na které straně by měl zůstat při obřadu.

Je 12 příliš staré pro nositele prstenu?

Pokud jde o to, kdo se stane nositelem prstenu, je to obvykle nejmladší člen svatebčanů ve věku do osmi let. Pro nositele prstenu však neexistuje žádná věková hranice.

Pokud jste vybrali dítě starší osmi let, žádné pravidlo ho nediskvalifikuje pro tuto roli. Některé páry se dokonce rozhodnou pro dospělou osobu jako nositele prstenu pro zábavnou a nepředvídatelnou svatbu.

Koneckonců, stále více svateb si vybírá blízkého mužského přítele, od kterého se očekává, že bude součástí mládence jako jejich „květinářka“. S úpravami, jako je tato, dnes běžná, se nemusíte držet věkové hranice, která je pro nositele prstenu tradičně stanovena.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kdo drží prsteny na svatbě, a je to nositel prstenu.

Tradičně je to chlapec mladší osmi let a může být synem někoho blízkého páru. Můžete však porušit zvyky ohledně jeho pohlaví a věku jako u moderních svateb.

Pro větší klid bude držet falešné prsteny, zatímco ten nejlepší si nechá ty pravé před obřadem.