Kde se nachází plíseň Alternaria (a jak ji snadno odstranit)

Plísně rostou venku i uvnitř, ale pokud vás zajímá, kde se plíseň Alternaria vyskytuje, pak typická odpověď je ta druhá. Lze jej však vidět i v interiéru kvůli specifické směsi.

Při čtení tohoto příspěvku poznáte rozdíl mezi venkovním a vnitřním rozvojem plísně Alternaria. Budete si také vědomi zdravotních rizik, které může způsobit lidem, a užitečného průvodce odstraněním.

Píseň Alternaria

Tento typ plísní má nyní asi 100 druhů a objevuje se na jaře a v létě. Mezi všemi druhy jsou Alternaria alternata a Alternaria tenuissima dva nejznámější typy.

Plíseň Alternaria se vyznačuje tmavými nebo šedými skvrnami, které se postupem času zvětšují, pokud nejsou okamžitě odstraněny. Má také silný zápach, který vyvolává u lidí alergické reakce.

Ve srovnání s jinými druhy plísní se Alternaria obvykle vyvíjí v létě nebo na jaře. To vysvětluje, proč je vlhkost jedním z faktorů pro jejich šíření, přežití a růst.

Kde mohu vidět plíseň Alternaria?

Plíseň Alternaria je k vidění v interiéru i exteriéru. Pokračujte ve čtení a citujte rozdíl mezi těmito dvěma.

Vývoj v exteriéru

Plíseň Alternaria se také nazývá venkovní plíseň jednoduše proto, že je běžně vidět venku. Většina této plísně Alternaria se vyskytuje v rostlinách, půdě, trávách nebo stromech.

Obecně řečeno, jsou to obyvatelé polí nebo čehokoli, co má mírné klima.

Šedivé skvrny, které vidíte na rostlinách, jsou plíseň Alternaria. Většinou jsou mylně považovány za nečistoty nebo za vadnutí.

Indoor development

Vnitřní vývoj plísně Alternaria není běžně k vidění, ale je stále možný. Stává se to proto, že se mísí dva prvky.

Prvním je vítr a druhým samotné spóry plísní. Spory plísní smíchané ve větru jistě rozšíří plíseň.

Pokud ve svém domě nebo jakékoli budově uvidíte plíseň Alternaria, vězte, že ji způsobuje zmíněný proces. Kromě toho většina druhů plísní Alternaria roste na dřevěných površích.

Přesto je Alternaria alternata zvláštním typem, protože se vyvíjí i v materiálech, jako je železo, cihly, dlaždice, tapety, omítka, plátno a papír.

Zdravotní rizika

Stále mohou představovat vážná zdravotní rizika, ať už jste vystaveni plísni Alternaria, která rostla uvnitř nebo venku.

Níže uvedený seznam obsahuje některá zdravotní rizika, která můžete zažít, jakmile se vystavíte plísni Alternaria. Přečtěte si pozorně a dávejte pozor, abyste se těmito nemocemi nenakazili.

  • Únava
  • Bolesti hlavy
  • Kožní vyrážky
  • Bolest v krku
  • Červené svědivé oči
  • Kašel
  • Kýchání nebo rýma

Pamatujte, že lidé s astmatem a jinými respiračními chorobami jsou k těmto rizikům náchylnější, proto je raději informujte o plísni Alternaria, pokud někoho znáte.

Odstranění plísní Alternaria

Vystavit se plísni Alternaria je nebezpečné, takže pokud uvidíte jakýkoli náznak napadení, ať už venku nebo uvnitř, raději podnikněte kroky k jeho odstranění.

První akcí, kterou musíte udělat, je zkontrolovat oblasti, o kterých si myslíte, že jsou napadeny plísní. Uznejte bezplatnou pomoc profesionálních inspektorů forem tím, že budete vědět, jak získat bezplatnou inspekci forem.

Mezitím, pokud si chcete formu prohlédnout sami, nezapomeňte nosit ochranné pomůcky. Nebudete tak přímo vystaveni plísni Alternaria.

Poté, co se zkontrolujete a ochráníte, byste si nyní měli připravit čisticí roztok. Používejte různé čisticí roztoky v závislosti na závažnosti napadení plísní.

Pokud si myslíte, že je to jen lehký a snadný problém s plísní, použijte roztok octa. Smíchejte vodu a ocet do stříkací láhve a poté ji přímo nastříkejte na plesnivé místo.

Pokud je problém horší, než se očekávalo, použijte místo octového roztoku betonovou směs, která plíseň jistě zabije. Postačí kombinace pracího prostředku, bělidla a vody.

Stejně jako v prvním řešení, vše, co musíte udělat ve druhém, je smíchat vše dohromady. Se správným množstvím každého z nich budete schopni vytvořit efektivní řešení pro plíseň Alternaria.

Jakmile nanesete čisticí roztok, vydrhněte oblast. Vše vyčistěte čistou vodou, abyste se zbavili vydrhnutých plísní.

Pokud se vám náhodou plíseň Alternaria konkrétním materiálem nedaří odstranit, vyhoďte ji. Pokud tak neučiníte, plíseň se nakonec rozšíří a způsobí vážnější problémy.

Kromě toho můžete také použít samolepky proti plísním, abyste zabránili dalšímu problému s plísní. Užitečný tip, jak používat samolepku proti plísním, na vás čeká, pokud navštívíte odkaz.

Závěr

Existují různé druhy plísní, jednou z nich je plíseň Alternaria, nazývaná také venkovní plíseň. Tato plíseň má také různé druhy.

Pokud vás stále trápí otázka „kde se nachází plíseň Alternaria“, odpověď se nachází v horní části tohoto článku. Snadno je poznáte, ať už jste venku nebo uvnitř.

Může se vyvinout kdekoli, zejména venku, a může způsobit i vážné zdravotní problémy. Vyhněte se takovým problémům odstraněním plísně Alternaria co nejdříve.