Jakou velikost ohřívače vody potřebuji pro svůj domov? 3 nejlepší věci, které je třeba zvážit!

Zajímá vás, jakou velikost ohřívače vody potřebuji pro svůj dům? Řešení tohoto problému se bude lišit podle toho, kolik dětí jste měli. Pokud v domě žijí tři až čtyři osoby, musíte investovat do systému teplé vody o objemu 50 až 60 galonů.

Pět až sedm lidí v rodině může potřebovat ohřívač vody s nádrží na vodu o objemu 60 až 80 galonů. 30galonový ohřívač vody nabídne každému dostatek teplé vody ke koupání, praní a mytí nádobí, pokud žijete nezávisle se svým partnerem.

To vše jsou přibližné míry pro každý dům. Velikost vašeho ohřívače vody bude určena faktory, jako je počet osob ve vašem domě a obvyklá délka sprchy. Projdeme si rozdíly mezi mírou obnovy, hodnocením za první hodinu a hodnocením účinnosti, abychom vám pomohli vybrat ten správný ohřívač vody pro váš domov. Začněme!

Jakou velikost ohřívače vody potřebuji pro svůj dům?

Ohřívač vody je skutečně potřebou každé domácnosti. Ale před nákupem ohřívače vody musíte vzít v úvahu děti ve vaší rodině. Nepropadejte panice, pokud nevíte, jakou velikost ohřívače vody potřebuji pro svůj domov. Níže jsme probrali několik návrhů, které vám pomohou koupit vhodnou velikost ohřívače vody.

#1. Účinnost ohřívače vody

Množství tepla dodávaného z topného tělesa vašeho ohřívače vody do vaší vody se měří podle jeho účinnosti. Elektrické ohřívače vody dosahují hodnocení účinnosti v rozmezí od 88 do 95 procent, zatímco ohřívače vody na propan mají míru účinnosti zhruba 67 procent nebo vyšší. Protože elektrický zdroj tepla je okamžitě ponořen do vody, elektrické ohřívače vody jsou nyní účinnější. Ohřívač vody na propan, zatímco systém na horkou vodu na propan je poháněn plynovým hořákem nebo plamenem umístěným pod nádrží na vodu.

Elektrické topné systémy jsou stále mnohem nákladnější na provoz i přes jejich vyšší účinnost, protože zemní plyn je levnější než elektřina. V závislosti na vaší spotřebě to však vždy neznamená, že byste se zotavili navíc.

#2. Hodnocení ohřívače vody v první hodině

Budete chtít zvážit objem vody, který se váš ohřívač vody může ohřát během několika hodin, a také to, jak rychle dokáže vodu ohřát. Stanovte hodnocení za první hodinu, které se rovná nebo je větší než objem horké vody, kterou vaše rodina spotřebuje. Toto kritérium je měřeno počtem akcí, které mohou současně vyžadovat horkou vodu během nejrušnějších hodin pracovního dne.

Než zjistíte, jaké by mělo být hodnocení vašeho domu za první hodinu, musíte vědět, kolik vody vaše domácnost denně spotřebuje. Průměrný člověk spotřebuje asi 2 litry vody na důkladné umytí rukou za jediný den. Ruční mytí nádobí spotřebuje na každého uživatele 6 galonů čerstvé vody. Koupání, mytí nádobí a mytí jsou příklady každodenních činností vyžadujících značné množství vody.

Prací cykly mohou spotřebovat až 30 galonů sladké vody v jednom procesu. Abyste zajistili, že budete mít dostatek převařené vody, určete, kolik vody vaše domácnost potřebuje v rušných časech. Vyberte si vynikající moderní ohřívač vody s prvním hodnocením, který vyhovuje vašim požadavkům, jakmile si vyberete požadovaný objem vody. Ohřívač vody s výkonem 80 galonů za hodinu je určen k výrobě 80 galonů horké vody za hodinu.

#3. Dimenzování ohřívače vody

Přemýšleli jste někdy, proč potřebujete dimenzovat ohřívač vody? Mějte na paměti, že způsob dimenzování ohřívače vody se může v jednotlivých domech měnit. Pokud máte 5-7 člennou rodinu, nemusíte si kupovat 70–75 galonový ohřívač vody. V některých případech by to mohly domy takové velikosti udělat se systémem teplé vody o objemu 50 – 60 galonů. Kromě toho potřebujete 30 galonů ohřívače vody, pokud máte pouze dvoučlennou rodinu. V závislosti na tom, kolik vody spotřebováváte, se může kapacita vašeho horkovodního systému měnit.

Pokud často používáte dva až čtyři vodní přístroje najednou, měli byste si pořídit větší ohřívač vody, který zaručí dostatek teplé vody ke koupání, i když stroje pracují. Postup určování velikosti ohřívače vody pro každý dům je kritický. Pokud zvolíte příliš malý ohřívač vody, můžete být nuceni se koupat s ledovou vodou. Systémy teplé vody, které jsou pro vaši domácnost velmi malé, budou muset také pracovat mimořádně tvrdě.

To bude vyžadovat nákladnou údržbu a servis. Nádrž na teplou vodu, která je pro vaši rodinu nadměrně velká, však zvedne celkovou cenu vašich účtů za elektřinu. Chcete-li zjistit, jaké velikosti plynových ohřívačů potřebujete, kontaktujte místního specialistu ve vašem regionu, který vám pomůže vybrat vhodný model pro váš domov. Můžete si také přečíst o tom, kolik Gpm pro ohřívač vody bez nádrže.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení se všichni dozvědí, jakou velikost ohřívače vody potřebuji pro svůj dům Před nákupem ohřívače vody zkontrolujte velikost vaší rodiny, poté změřte účinnost ohřívače vody a hodnocení první hodiny. Přečtěte si související články; víte, proč můj zásobníkový ohřívač vody vychladne a proč můj zásobníkový ohřívač vody vychladne. Děkuji vám, přátelé, že jste s námi na konci!